* Khaos (Yunan mitolojisi).* Düzensizlik hali.* Düzensizlik yaymak isteyen güç.

KAOS (türkçe) anlamı

1. evrenin düzene girmeden önceki biçimden yoksun
2. uyumsuz ve karışık durumu.
3. karışıklık
4. kargaşa
karmaşa.

KAOS (türkçe) anlamı

5. 1 . Evrenin düzene girmeden önceki biçimden yoksun
6. uyumsuz ve karışık durumu.
7. 2 . mecaziKarışıklık
8. kargaşa

KAOS (türkçe) ingilizcesi

1. [KAOS]n. chaos
2. pie

KAOS (türkçe) fransızcası

1. chaos [le]

KAOS (türkçe) almancası

1. n. Chaos
 • Khaos (Yunan mitolojisi).
 • Düzensizlik hali.
 • Düzensizlik yaymak isteyen güç.
 • Kaos teorisi, bir matematik dalı.
 • Jeolojide kırık araziden oluşan alana verilen ad.
 • Bir Çin tanrısı.
 • Merkezi Ankara'da bulunan Türkiye'nin en büyük lezbiyen/gay aktivist örgütlerinden biri. [1]
 • Get Smart adlı dizideki gizli terör örgütü
 • Taviani Kardeşlerin 1984 Yapımı Filmi

Bu konuda görüş yazabilmek için malısınız.

  İlgili Konu Başlıkları Tümü

  Dinamik Sistemler Ve Kaos Teorisi

  KAOS TEOREMİMucit: Ed LorenzTarih: 1960'larKaza: Bilgisayardaki bozuk çıkış...

  Kaos Teorisi

  Kaos teorisi, sayısal bilgisayarların ve onların çıktılarını çok kolay görülebilir hale getiren ekranların ortaya çıkmasıyla gelişti ve son on yıl içinde popülerlik kazandı. Ancak kaotik davranış gösteren sistemlerde kestirim yapmanın imkansızlığı bu popüler ...

  Dinamik Sistemler Ve Kaos Kuramı

  Dinamik Sistemler ve Kaos kuramı, genelde lineer olmayan karmaşık sistemlerde yapılan ufak tefek oynamaların ileride büyük değişikliklere yol açabileceğini söyleyen bir teoridir. Yakın gelecekte olabilecek olayların tahmininin kolay, daha ilerki zamanda olacak olayların tahmininin ...

  Kaos GL

  Kaos GL grubu, 1994 Eylülünde Türk eşcinsellerin bir araya gelerek, maruz bırakıldıkları ayrımcılığa karşı mücadele ederek özgürleşmek amacıyla kurulmuş, eşcinsellerin kurtuluşunun heteroseksüelleri de özgürleştireceği fikrini şiar edinmiş bir gruptur.

  Kaos (2006 Film)

  Chaos (Kaos) 2004 yılında çekilen ve 2006'da gösterime giren, Tony Giglio senaristliğini yaptığı ve yönettiği ABD yapımı Aksiyon/Gerilim filmi. Filmin başrollerinde Jason Statham, Ryan Phillippe ve Wesley Snipes vardır.

  Kaos (film, 2006)

  Chaos (Kaos) 2004 yılında çekilen ve 2006'da gösterime giren, Tony Giglio senaristliğini yaptığı ve yönettiği ABD yapımı Aksiyon/Gerilim filmi. Filmin başrollerinde Jason Statham, Ryan Phillippe ve Wesley Snipes vardır.

  Kaos (kitap)

  New York Times'da bilim yazarlığını sürdüren James Gleick, Kaos ya da özgün adıyla Chaos: Making a New Science (1987) kitabında, doğal olayları şekillendiren gelişi güzel biçimler (kaos) konusunda yapmış olduğu incelemeleri okurları ile paylaşır. Okur kitabın içerisinde, ...

  Kaos Zümrütleri

  Kaos Zümrütleri (İngilizce: Chaos Emeralds), içlerinde antik kaos gücü bulunan, Sonic the Hedgehog evrenine özgü, ayrı renklerdeki 7 taş. Bunları toplayan kişi değişik kaos güçlerini kullanabilir ve neredeyse yenilmez olur.

  Kaos Kuramı

  Kaos teorisi veya Kaos kuramı, Kargaşa kuramı, sayısal bilgisayarların ve onların çıktılarını çok kolay görülebilir hâle getiren ekranların ortaya çıkmasıyla gelişti ve son on yıl içinde popülerlik kazandı.

  Kaos Yayınları

  Kaos Yayınları, 1990’lı yıllardan beri Türkiye’de Anarşizmle ilgili kitaplar yayımlayan yayınevidir. 1994 yılında yayın hayatına başlamıştır, Gazi Bertal ve Zelha Cangi tarafından kurulmuştur. Ateş Hırsızı ve Kara Mecmua dergilerini de yayımlayan yayınevidir.

  Erebus

  Erebus, Yunan mitolojisindeki ilk tanrılardan biridir. Kaos`un ürettiği tanrı, karanlığın temsilcisidir. Nyks`in kardeşi olan Erebus, tek başına Aether`i, Nyks`le ise Hemera, Moros, Kharon, Eros ve Keres`in babasıdır.

  Mayhem

  Mayhem, Oslo, Norveç'te 1984 yılında Euronymous tarafından kurulan black metal grubu. Sıkı bir Venom hayranı olan Euronymous grubun ismini Venom'un Mayhem Without Mercy isimli şarkısından etkilenerek koymuştur.

  Paladin

  Paladine, Margaret Weis ve Tracy Hickman ikilisinin yazdığı Ejderha Mızrağı evrenindeki hayali karakterlerden biri ve üçlemenin başkahramanlarındandır. O Krynn dünyasının iyilik tanrısı ve iyilik pantheonunun başıdır.