MALUL (türkçe) anlamı
sakat (kimse).
MALUL (türkçe) anlamı
1.
2. 1 . Sakat (kimse):
Devlet ... malul ve gazileri korur.- Anayasa.
3. 2 . Hasta (kimse).
MALUL (türkçe) ingilizcesi
1. invalid
2. disabled
MALUL (türkçe) fransızcası
1. hors de combat
2. mutilé/e [le][la]
MALUL (türkçe) almancası
1. n. Behinderte
2. adj. invalide
Kaynak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki malul maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Bu konuda görüş yazabilmek için malısınız.

  İlgili Konu Başlıkları Tümü

  Akıncılar

  Akıncılar, Osmanlı Devleti'nin askeri teşkilâtında, sınır bölgelerinde, düşman memleketlerine ani baskınlar tertipleyerek yıpratma harekâtında bulunan hafif süvâri topluluklarına verilen isimdir.

  Annales

  Annales Okulu, akademik Fransız dergisi Annales d’histoire économique et sociale* de dile getirilen tarih yazıcılığı ekolüdür

  Askerlik Hizmeti

  Askerlik hizmeti, herhangi bir ülkede belirli bir yaşa gelen vatandaşların, zorunlu olarak, belirli bir süre orduda görev yapması. Ayrıca askerlik veya vatani hizmet olarak da bilinir.

  Şizofrenide Yasal Konular

  "Şizofrenisi olan bir çocuğumuz var. Babası memur (ya da emekli) ancak çocuğun yaşı ondokuzu geçti. Rahatsızlığı nedeniyle devamlı ilaç kullanması gerekiyor. Rahatsızlığın şiddetlendiği dönemlerde hastanede yatması gerekiyor.

  18 Ağustos

  18 Ağustos Gregorian Takvimine göre yılın 230. günüdür. Sonraki sene için 135 (Artık yıllarda 136) gün var

  Akıncılar (tarih)

  Akıncılar Osmanlı Devletinin askeri teşkilatında, sınır bölgelerinde, düşman memleketlerine ani baskınlar tertipleyerek yıpratma harekâtında bulunan hafif süvari gruplarına verilen isim.Akıncılar, bazılarının zannettikleri gibi yağma gayesiyle düşman içine giren ve ...

  Halk Fırkası

  Halk Fırkası’nın Kuruluşu (Cumhuriyet Halk Partisi)Milli Mücadele’nin başarıyla sonuçlanıp büyük bir zafer kazanılması üzerine Büyük Millet Meclisi ilk amacına ulaşmıştı. Ancak Meclisin içinde ve dışında değişik gruplar arasında tartışmalar ve muhalefet sona ...

  Halit Karsıalan

  1883 yılında İstanbul'da doğdu. Harbiye'yi bitirdi (1903) ve Yemen'e gitti (1908). Bundan sonraki bütün hayatı cephelerde geçmiştir.

  Engelli Iş Yapamaz Raporu

  Engelli iş yapamaz raporu, ciddi hastalık veya kaza yüzünden sürekli olarak iş yapamaz duruma düşmüş bir kişinin, kısa dönemli çalışıp erken emekli olmasına olanak tanır.

  Edirnekapı Şehitliği

  Edirnekapı Şehitliği, 1453 yılında İstanbul`u fethetmek amacıyla Bizans surları önünde savaşırken şehid düşen müslüman askerlerin Edirnekapı, Topkapı, Maltepe ve Topçular arasında kalan geniş bir araziye gömülmeleriyle oluşmuştur, Osmanlı devrinde Sır Tekke adıyla ...