Arda Turan

Arda Turan (doğum 30 Ocak 1987 İstanbul, Türkiye) Türk orta saha oyuncusudur. Altyapısından yetiştiği Galatasaray'da futbol oynamaktadır.

Arda Turan (doğum 30 Ocak 1987 İstanbul, Türkiye) Türk orta saha oyuncusudur. Altyapısından yetiştiği Galatasaray'da futbol oynamaktadır.

9 yaşında Bayrampaşa Altıntepsispor'da futbola başlamıştır. Burada top tekniği ve mücadeleci yapısıyla dikkat çekmiş ve 12 yaşında Galatasaray altyapısına transfer edilmiştir. PAF takımında aralıksız olarak dört yıl forma giydikten sonra Gheorghe Hagi'nin teknik direktörlüğü döneminde A takıma alınmıştır. Bu dönemde forma şansı bulamamış ve kiralık olarak bir sezonluğuna Vestel Manisaspor'a transfer olmuştur.

2005/06 sezonunun sonunda Galatasaray'a geri dönmüş ve Şampiyonlar ligi 3. ön eleme turunda Mlada Boleslav karşısında ilk maçta iki gol, bir asist kaydetmiştir. Takip eden süreçte ilk kez çağrıldığı A milli takım adına, özel maçta Lüksemburg karşında forma giymiş ve A milli takımın sürekli oyuncusu olmuştur. 78 kez genç milli formayı giymiştir.

Şampiyonlar Ligi'nde Bordeaux ve Liverpool karşısında çıktığı grup maçlarında UEFA tarafından maçın oyuncusu seçilmiştir.

Arda Turan üstün top tekniği ile başta İntermilan başkanı olmak üzere birçok kişiyi mest etmiştir.Oynadığı İtalya-Türkiye maçındaki başarısıyla intermilan başkanın kadrosunda görmek istediği oyuncuların başında gelmektedir.


İlgili konuları ara


Görüşler

  • misafir Avatar
    misafir - 4 yıl önce
    ben trabzonlu olmama rağmen sizi çok seviyorum.türkiyeden gitmeyin .başarılar

Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Arda Turan
Arda Turan