Arda Turan

Arda Turan (doğum 30 Ocak 1987 İstanbul, Türkiye) Türk orta saha oyuncusudur. Altyapısından yetiştiği Galatasaray'da futbol oynamaktadır.

Arda Turan hakkında detaylı bilgi

Arda Turan (doğum 30 Ocak 1987 İstanbul, Türkiye) Türk orta saha oyuncusudur. Altyapısından yetiştiği Galatasaray'da futbol oynamaktadır.

9 yaşında Bayrampaşa Altıntepsispor'da futbola başlamıştır. Burada top tekniği ve mücadeleci yapısıyla dikkat çekmiş ve 12 yaşında Galatasaray altyapısına transfer edilmiştir. PAF takımında aralıksız olarak dört yıl forma giydikten sonra Gheorghe Hagi'nin teknik direktörlüğü döneminde A takıma alınmıştır. Bu dönemde forma şansı bulamamış ve kiralık olarak bir sezonluğuna Vestel Manisaspor'a transfer olmuştur.

2005/06 sezonunun sonunda Galatasaray'a geri dönmüş ve Şampiyonlar ligi 3. ön eleme turunda Mlada Boleslav karşısında ilk maçta iki gol, bir asist kaydetmiştir. Takip eden süreçte ilk kez çağrıldığı A milli takım adına, özel maçta Lüksemburg karşında forma giymiş ve A milli takımın sürekli oyuncusu olmuştur. 78 kez genç milli formayı giymiştir.

Şampiyonlar Ligi'nde Bordeaux ve Liverpool karşısında çıktığı grup maçlarında UEFA tarafından maçın oyuncusu seçilmiştir.

Arda Turan üstün top tekniği ile başta İntermilan başkanı olmak üzere birçok kişiyi mest etmiştir.Oynadığı İtalya-Türkiye maçındaki başarısıyla intermilan başkanın kadrosunda görmek istediği oyuncuların başında gelmektedir.

İlgili Konu Başlıkları Tümü

Arda

* Arda - Bulgaristan'da doğan bir nehir. Meriç Nehri'nin koludur.* Arda - Tolkien'in kurgusal Orta Dünya evreninde dünya ve çevresindeki yakın göğe (yıldızlı göğe) verilen isim, geniş anlamda "dünya".

Yozgat

Yozgat İç Anadolu bölgesinin Orta Kızılırmak bölümünde yer alan bir il. İl toprakları 34°02' ve 36°09' doğu boylamları ile 38°54' kuzey enlemleri arasında kalır. Doğudan Sivas, kuzeyden Tokat ve Çorum, batıdan Kırıkkale, güneybatıdan Kırşehir, güneyden Nevşehir ve ...

1987

1987 yılında meydana gelen olaylar, doğumlar ve ölümler.

Altıntepsi Makelspor A.Ş.

Altıntepsi Makelspor, İstanbul, Bayrampaşa ilçesinin Altıntepsi mahallesinin spor takımı. Amatör Lig'de mücadele eden takım, bir dönem 3. Lig'e kadar yükselebilmeyi başarmıştır.

Galatasaray 2006-2007 Sezonu

Galatasaray Spor Kulübü futbol takımı, 2006-07 sezonunda Turkcell Süper Lig, Fortis Türkiye Kupası ve Şampiyonlar Ligi`nde mücadele etmiştir. Bu maddede 2006-2007 sezonunda yapmış olduğu tüm maçların istatistikleri yer almaktadır.

Galatasaray 2007-2008 Sezonu

Galatasaray Spor Kulübü futbol takımı, 2007-08 sezonundaSüper Lig, Türkiye Kupası ve UEFA Kupası'nda mücadele etmiştir.

2006 Türkiye Süper Kupası

2006 Türkiye Süper Kupası, 2005-2006 Süper Lig şampiyonu Galatasaray ile 2005-2006 Türkiye Kupası şampiyonu Beşiktaş arasında oynanan maçtır.

2010 FIFA Dünya Kupası Elemeleri (UEFA)

2010 FIFA Dünya Kupası Grup Elemeleri Kurası 25 Kasım 2007 günü Güney Afrika'da çekildi.

Emmanuel Eboué

Emmanuel Eboué (d. 4 Haziran 1983, Abidjan), Galatasaray'da forma giyen Fildişi Sahilli futbolcu. Aynı zamanda Belçika pasaportu da bulunmaktadır. Aslen defansta sağ bek ve orta sahada sağ açık pozisyonlarında oynayan oyuncu, yeri geldiğinde defansif orta saha, stoper ve sol bek ...

Emre Çolak

Emre Çolak (d. 20 Mayıs 1991; Eminönü, İstanbul), orta saha mevkiinde görev yapan Türk millî futbolcu.