Chimaira

Kısaca: Chimaira; Lamb of God, Killswitch Engage, Heaven Shall Burn, Caliban, God Forbid gibi grupların başını çektiği Metalcore akımının temsilcilerinden. Müzikal doğrultuları Slayer, Pantera ve In Flames karışımı denilebilir. ...devamı ☟

} } Chimaira; Lamb of God, KillswitchEngage, Heaven Shall Burn, Caliban, God Forbid gibi grupların başını çektiği Metalcore akımının temsilcilerinden. Müzikal doğrultuları Slayer, Pantera ve In Flames karışımı denilebilir. Bir ucundan Slipknot'ı da andırıyor. Bu benzerlik yüzünden bazı yerlerdenu-metal grubu olarak anılan grubun bu konu hakkındaki açıklaması şöyle: "People were comparing us to Korn, but we never came from anywhere like that... we grew up on Slayer, Machine Head, Metallica, In Flames... we basically grew up listening to true metal and never really liked any of that nu-metal stuff..." Türkçe Çevirisi (İnsanlar bizi Korn'la kıyaslıyordu , ama asla böyle bişeyden gelmedik ... Slayer ile büyüdük ... Machine Head Metallica In Flames ... temelde gerçek metal müziği dileyerek büyüdük ve hiç bir zaman bu nu metalciler gibi olmadık.) Grup 2004 yılında In Flames'e Soundtrack to Your Escape turnesinde alt grup olarak eşlik etti.

Diskografi:

2000 - Darkness Inside (Albüm) 2000 - This Present Darkness (EP) 2001 - Pass Out of Existance (Single) 2001 - Pass Out of Existance (Albüm) 2003 - Down Again (Single) 2003 - The Impossibility Of Reason (Single) 2003 - The Impossibility Of Reason (Albüm) 2004 - The Dehumanizing Process (DVD) 2005 - Chimaira (Albüm) 2007 - Resurrection (Albüm) 2009 - The Infection (Albüm)

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.