Slipknot

Kısaca: Slipknot, 1995 yılında Des Moines, Iowa' da kurulmuş bir Heavy Metal grubudur.Slipknot'ın şuanki mevcut üyeleri Sid Wilson, Donnie Steele, Chris Fehn, James Root, Craig "133" Jones, Shawn Crahan, Mick Thomson ve Corey Taylor'dır. . İsimlerinin yanı sıra grup üyeleri kendilerine verdikleri 0 'dan 8' e kadar olan numaralarla tanınırlar. ...devamı ☟

Slipknot
Slipknot

{{Grup | adı = Slipknot | Resim = | Grup Adı = Slipknot | Kuruluş Tarihi = 1995 | Tarz = Hardcore | Üyeleri = Sid Wilson,
Nathan "Joey" Jordison,
Paul Gray,
Chris Fehn,
James Root,
Craig "133" Jones,
Shawn "Clown" Crahan,
Mick Thompson,
Corey Taylor | Ülke =Amerika Birleşik Devletleri | Web Sitesi = Slipknot Resmi Sitesi Slipknot Resmi Sitesi | }}

Slipknot 1992 yılında Des Moines, Iowa` da kurulmuş ve halen Roadrunner Records ile çalışan bir Nu metal grubudur. İsimlerinin yanısıra grup üyeleri kendilerine verdikleri 0 `dan 8` e kadar olan numaralarla tanınırlar. Bunun yanı sıra her bir grup üyesi kendilerine özgü maske takar.

Slipknot çağdaş müzik sahnesinin en popüler gruplarından biri olup müzikleri kendi tarzlarındaki diğer gruplarla karşılaştırıldığında oldukça aşırı bir uçta kalırlar. Çıkardıkları üç albümleri ve videoları Grammy` nin "Best Heavy Metal" ve "Best Hard Rock" sınıflamasında Platin satış statüsünü (Platinum sales) hak etmiştir. Son olarak 2006 yılında "Before I Forget" isimli şarkıları ile Grammy Best Metal Performance ödülünü kazandılar.

Grup aynı zamanda sahip oldukları garip imajlada tanınmaktadır; grup üyeleri birbirinin aynısı tulumlar giymektedir ve bir süre öncesine kadar bu tulumların arkasında ve kolları üzerinde UPC barkodları taşıyorlardı. Grubun taktığı maskeler her yeni albüm öncesinde yeni bir forma sokularak değiştiriliyor. Başlangıçta grup üyeleri kendilerine gizem katmak ve kimliklerini saklı tutmak amacı ile maskesiz röportaj vermeyi ve hatta hayranları ile fotoğraf çektirmeyi bile redediyordu (yada en azından başka yöntemlerle yüzlerini gizliyorlardı). Bugün grup üyelerinin çoğunluğu Slipknot dışındaki başka gruplarla yaptıkları işlerden dolayı maskesiz olarak fotoğraflanmış durumda;

  • vokalist Corey Taylor ve gitarist James Root Stone Sour grubu ile yaptıkları çalışmalar sırasında maskesiz olarak görüntülendiler.
  • davulcu Joey Jordison Murderdolls ile yaptığı çalışmalar sırasında maskesiz olarak görüldü.
  • perküsyonda Shawn Crahan grubu To My Surprise ile maskesiz göründü.
  • Sid Wilson DJ olarak yaptığı çalışmaları maskesiz olarak gerçekleştirdi.
  • gitarist Mick Thompson Total Guitar isimli dergiye maskesiz olarak poz verdi.
  • bas gitarist Paul Gray` in yüzü bir adli suçtan dolayı polis tarafından çekilen fotoğrafının internete sızdırılmasıyla ortaya çıktı.
  • Gray ve Jordison` da çeşitli etkinlerde çekilmiş maskesiz fotoğrafları vardır.


"Before I Forget" isimli şarkıları için çektikleri video` da maskesiz olarak performanslarını sergilemişlerdir bununla birlikte grup üyelerinin yüzleri anlık ve çok kısa çekimlerle verilmekte (genellikle gözlerine ve ağızlarına yapılan yakın çekimler ile) ve kamera özellikle ellere ve enstrümanlara odaklanmaktadır.

Grup Hakkında

Grubun ilk şarkısı 1992 yılında kendi deyimleri ile "Bodrum Çalışmaları" sırasında grubun kurucu üyelerinden olan Anders Colsefini` nin evinin bodrum katında yazıldı. Mate.Feed.Kill.Repeat ve bunun gibi sonraki albümlere eklenecek pek çok şarkı bu çalışmalar esnasında yazıldı. Grubun kurucularından olan Crahan üç davul fikrini orataya attı; bunlardan biri grubu bir arada tutacak diğer ikiside bir ses duvarı verecekti. Joey Jordison katılımından önce grubun davulcusu Crahan` dı.

Grup 1995 yılında yapılanmasını tamamlayarak Mate. Feed. Kill. Repeat isimli ilk demolarını 1996 yılı cadılar bayramında yayınladı. Demo çok olumlu eleştiriler aldı ve Des Moines` daki yerel gruplar arasındaki bir yarışmayı vokal Corey Taylor` ın eski grubu Stone Sour` u devirerek kazandı. Bunun sonucu olarak birkaç ünlü yapımcı şirket grup ile ilgilenmeye başladı. Bu sıralarda grup 5 kişiden oluşuyordu ve Roadrunner Records grubun söz yazımı ile ilgili biraz daha çalışması gerektiğini söyleyerk bir anlaşma yapmaya yanaşmıyordu. Kısa süre içersinde grup Anders` i perküsyona kaydırarak yeni bir vokal arayışına girdi ve Corey Taylor ile anlaştılar.

Roadrunner Records sonunda grup ile anlaşmaya vararak yapımcılığını Ross Robinson` ın üstlendiği ilk albümleri Slipknot` ı Haziran 1999 yılında çıkardı. Şakayla karışık söylentiler ile birlikte grubun bu albümü oldukça iyi sattı. Bu albüm Roadrunner Records` un Platin sertifikalı ilk albümü oldu (A.B.D.` de 1 milyonun üzerinde kopyası satıldı). Albüme atfen bir eleştirmenin sözleri şöyleydi; " Limp Bizkit` in sert olduğunu mu düşünüyordunuz? Onlar Osmond` lar (ünlü bir pop grubu). Slipknot tamamen başka bir şey." Grubun hayran kitlesi 1999 yılındaki Ozzfest` de gösterdikleri performanstan sonra artmaya başladı. 2001 yılında çıkardıkları ikinci albümleri Iowa Billboard Magazine albümler sıralamasında üç numara ve İngiltere albümler sıralamasında bir numaraya kadar çıktı. Albüm` ün çıkışından sonra tanıtım amaçlı geniş kapsamlı yeni bir turneye çıktılar. Grup 2002 yapımı başrolünü Jean Reno` nun oynadığı Rollerball isimli filmde Iowa` dan "I Am Hated" isimli parçayı konser sahnesinde çalarken kendileri olarak görüldüler.

Grup yaklaşık iki senelik bir boşluktan sonra 2003 sonunda tekrar bir araya gelerek, Johnny Cash, Red Hot Chili Peppers, System of a Down, Pennywise ve Slayer gibi isimlerle çalışmış ünlü prodüktör Rick Rubin ile kayıt çalışmalarına başladı. Vol. 3 isimli albümleri 2004 Mayıs ayında çıktı ve albüm listelerine iki numaradan giriş yaptı. Phoenix, Las Vegas, Osaka, Singapore & Tokyo` daki şovlarda hazırlanan bir canlı albüm 2005 Kasım ayında Live ismi ile piyasaya sürüldü. Grubun bazı üyeleri başka sanatçılarla beraber 2005 Ekim ayında çıkan The All-Star Sessions isimli CD` ye katkıda bulundu. Grup aynı zamanda çizgi karakterler formunda, Viz isimli yetişkinler için çıkarılan bir mizah dergisinde "People = Shit" isimli şarkılarını seslendirirken resimlendi.

Grubun tarzı ile ilgili tartışma

Slipknot` un müziğini kategorize etmek konusunda bir açmaz bulunmaktadır. Slipknot` un bir nu metal grubu olduğunu iddia eden kesimler örnek olarak şarkı sözlerinin temalarını ve enstrüman sitillerini göstermektedir (gitar sololarının azlığı, döner masa (turntable) ve üç davulun kullanılması). Diğer taraftan Slipknot` ın müzik tarzının nu metal olmadığını söyleyenler ise grubun müziklerinin büyük çoğunluğunun rap teması içermeyen söz yapılarından oluştuğunu söylemektedir.

Üçüncü albüm çıkışı ile birlikte grup hayranları albümde kullanılan gitar soloları ile birlikte grubun tarzı ile ilgili tartışmalara bir nebze olsun son vermişlerdir. Bu değişiklik ticari bir kaygı ya da grubun müzik yapımcısının değişmesinin grubun müziğine olan bir yansıma olarak da düşünülebilir.

Grup Üyeleri

Son Grup ÜyeleriEski Grup ÜyeleriAlbümler

Stüdyo AlbümleriÇıkış Tarihi Albüm Etiket Listedeki Sıralama
U.S. Billboard 200 U.S. Top Heatseekers U.S. Top Independent Albums UK Album Charts Top Canadian Albums Top Internet Albums
Temmuz 13, 1997 ``Mate.Feed.Kill.Repeat`` - ismist Recordings - - - - - -
Haziran 29, 1999 ``Slipknot`` Roadrunner Records 51 154 67 37 - -
Ağustos 28, 2001 ``Iowa`` Roadrunner Records 3 - - 1 92 6
Mayıs 25, 2004 ``Vol. 3 `` Roadrunner Records 2 - - 5 2 2
Kasım 1, 2005 ``Live`` Roadrunner Records 17 - - - - -


Single` larYıl Şarkı İsmi Listedeki Sıralama Albüm
US Modern Rock US Mainstream Rock UK Singles Chart
2000 "Wait and Bleed" - 34 27 ``Slipknot``
2000 "Spit It Out" - - 28 ``Slipknot``
2001 "Left Behind" - 30 24 ``Iowa``
2002 "My Plague (New Abuse Mix)" - - 43 ``Resident Evil (Soundtrack)``
2004 "Duality" 4 5 15 ``Vol. 3: (The Subliminal Verses)``
2004 "Vermillion" 17 14 31 ``Volume 3: (The Subliminal Verses)`` ve ``Resident Evil: Apocalypse (Soundtrack)``
2005 "Before I Forget" 32 11 35 ``Vol. 3: (The Subliminal Verses)``
2005 "The Nameless" - 25 - ``9.0: Live`` ve ``Volume 3: (The Subliminal Verses)``


DVD` lerVideo KayıtlarPiyasaya Çıkmamış Demo ve CD` lerLinklerKaynaklar

Vikipedi

Slipknot

1. anlamı bağlandığı yerde aşağı yukarı inip çıkan düğüm, ilmik, eğreti düğüm, ilmek.
2. anlamı ilmek. ilmik. eğreti düğüm. egreti dügüm.
3. anlamı ilmek. ilmik. egreti dügüm.

Slipknot

Slipknot İngilizce anlamı ve tanımı

Slipknot anlamları

  1. (noun) knot which slips along the rope or line around which it is made.

Slipknot tanım:

Kelime: slip·knot
Söyleniş: 'slip-"nät
İşlev: noun
: a knot that slips along the rope or line around which it is made; especially : one made by tying an overhand knot around the standing part of a rope -- see KNOT illustration

Slipknot

İngilizce Slipknot kelimesinin İspanyolca karşılığı.
s. nudo corredizo

Slipknot

İngilizce Slipknot kelimesinin Fransızca karşılığı.
n. noeud coulant

Slipknot

İngilizce Slipknot kelimesinin Almanca karşılığı.
n. Schleifknoten, Ziehknoten, Laufknoten

Slipknot

İngilizce Slipknot kelimesinin İtalyanca karşılığı.
s. nodo snodabile lungo la corda sul quale è stato fatto

Slipknot

İngilizce Slipknot kelimesinin Portekizce karşılığı.
s. nó corrediço

Slipknot

i. ilmek, ilmik

Slipknot

İngilizce Slipknot kelimesinin Flemenkçe karşılığı.
zn. schuifknoop (knoop in touw)

Slipknot

n. knot which can be easily moved up and down the cord around which it is tied

İlgili konular

1992 1995 1996 1997 1999 2000 2001 2002 2003 2004

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.

Slipknot Resimleri

Paul Gray
6 yıl önce

Paul Gray (8 Nisan 1972, 24 Mayıs 2010) Slipknot'ın kurucularındandır. Grubun bas gitaristi söz yazarı ve arka vokalidir. Sol elle çalar. Gruptaki numarası...

Corey Taylor
6 yıl önce

Slipknot ve Stone Sour'da vokalistlik yapan Nu Metal vokalisti. İlk eşinin adı Scarlett'tir. İkinci eşinin adı ise Stephanie'dir. Ayrıca Slipknot dışında...

Corey Taylor, Iowa, Müzisyen, Slipknot, Stone Sour, Taslak
Joey Jordison
3 yıl önce

bilinen adıyla Joey Jordison (d. 26 Nisan 1975, Des Moines, Iowa, ABD), Slipknot'ın eski bateristi ve söz yazarıdır. Aynı zamanda prodüktördür.Bununla birlikte...

Joey Jordison, 1975, 26 Nisan, ABD, Iowa, Marilyn Manson, Papa Roach
Shawn "Clown" Crahan
6 yıl önce

Crahan'dır. 24 Eylül 1969'da Des Moines, Iowa'da doğmuştur. Slipknot grubunun baş kurucusudur. Slipknot'ta Chris Fehn ile birlikte perküsyonisttir.Ayrıca grubun...

Shawn "Clown" Crahan, 1969, 24 Eylül, Müzisyen, Slipknot, Taslak, ,
Craig Jones (müzisyen)
6 yıl önce

Craig Michael Jones (d. 11 Şubat 1972, Des Moines, Iowa) müzik grubu Slipknot'un klavyecisidir. Grubun beş numaralı üyesidir. Müzisyen, maskesiz olarak...

Chris Fehn
6 yıl önce

Amerikalı Metal grubu Slipknot'un perküsyonisti ve geri vokalidir. 9 inçlik uzun burunlu maskesiyle tanınır. Konserlerde en hareketli Slipknot üyelerinden biridir...

Sid Wilson
6 yıl önce

olan Sid Wilson, 20 Ocak 1977 tarihinde Des Moines, Iowa'da doğmuştur. Slipknot'un en genç elemanıdır. Grupta DJ'lik görevi yapar. Sahnedeki şovlarıyla...

Sid Wilson, 15 Mart, 1978, Biyografi Portalı, Müzisyen, Slipknot, Taslak, İowa, Des Moines, ,
Nu metal
6 yıl önce

Life is Peachy, Limp Bizkit'in Three Dollar Bill, Yall'$ ve Slipknot'ın ilk iki albümü (Slipknot ve Iowa) Nu Metal'in popülaritesi 1998 yılında Korn'un 3...

Nu-metal, 1990, Deftones, Korn, Limp Bizkit, Linkin Park, MaNga, Metal, Mudvayne, Punk, Rap