Doctor Who (seri 2)

''Doctor Who'' nun ikinci serisidir, 25 Ocak 2005 tarihinde "The Christmas Invasion" adlı Noel özel bölümüyle başlamıştır. Özel bölümü sonrası, 15 Nisan 2006 tarihinde "New Earth" adlı bölümle 13 bölümlü düzenli bir seriyle yayındadır. Ek olarak, iki kısa özel bölüm yapılmıştır.

Doctor Who nun ikinci serisidir, 25 Ocak 2005 tarihinde "The Christmas Invasion" adlı Noel özel bölümüyle başlamıştır. Özel bölümü sonrası, 15 Nisan 2006 tarihinde "New Earth" adlı bölümle 13 bölümlü düzenli bir seriyle yayındadır. Ek olarak, iki kısa özel bölüm yapılmıştır. Yapım İlk serinin açılış bölümü'nün başarısı sonrası, BBC, "Doctor Who"nun 30 Mart 2005'te bir ikinci seri ve Noel özel bölümüyle yeniden hizmete girdiğini duyurdu. 22 Temmuz 2005'te başlayan Noel özel bölümü için kayıt 1 Ağustos'ta başlayan kendi serisinde yapılmasıyla ve 11 Nisan 2006'daki sonucuyla. Şov için yeni yazarlar Toby Whithouse , Channel 4'ün drama serisi No Angels ın yaratıcısı Tom MacRae, Sky One’ın yaratıcısı Mile High, Matt Jones, hemde bir prolifik dramaturg ve yapımcı o ve Matthew Graham, BBC bilim kurgu serisi Life on Mars ortak yaratıcısı katıldı. Eski yazarlar Mark Gatiss, Steven Moffat ve Russell T Davies tümü seriye katkıda bulundu, Davies'ın devam etmesiyle baş yazar ve yapımcı olarak bulunmaktadır. Phil Collinson, Julie Gardner'ın yapımclılığında tüm bölümleri yaptı. Seri, James Hawes, Euros Lyn, James Strong, Dan Zeff ve Graeme Harper tarafından yönetildi, programın orijinal seyirinde bölümleri yönetildi. Prodüksiyon blokları şöyle aşağıdaki gibi düzenlenmiştir: Bir Children in Need special ve "Attack of the Graske" olarak adlandırılmış interaktif bölüm, serinin yanında üretilmiştir. 13 TARDISODE bir seri olarak üretildi. Bu mini bölümler (yaklaşık 60 saniyelik) herbir gelecek bölüme prequel olarak hizmet verdi, ve "Doctor Who" resmi sitesinde görüntülenebilir ve cep telefonlarına indirmek için mevcuttur. TARDISODEler 31 Ocak'tan aralıklı olarak kaydedilmektedir. 8 Nisan 2006'da. ==EkipAna Karakterler Seri ikide David Tennant'ın ilk rolu Doktor. "The Parting of the Ways"ın kapanış alanlarında o kısa olarak görülür onun sonraki görünümü 18 Kasım 2005'de yayınlanan Children in Need special bölümündedir. "The Christmas Invasion" bir ay sonra yayınlandı, o ilk tam bölüm de işaretlendi. Billie Piper, Yardımcı Rose Tyler olarak rolüne devam etti, buna rağmen final bölüm de seriden ayrıldı. Noel Clarke'ın karakteri Mickey Smith, ilk seri sırasında yinelenen bir konuk karakter oldu, çeşitli bölümlerde TARDIS ekibinin bir üyesi oldu.

Konuk Oyuncular

Camille Coduri, seride yinelenen konuk karakter Jackie Tyler olarak devam etti. Shaun Dingwall, kendi rolu dışında çalıştığı karakterler Pete Tyler ve Penelope Wilton olarak geri döndü. Elisabeth Sladen "School Reunion" bölümünde görüldü, Üçüncü ve Dördüncü Doktorların yardımcısı Sarah Jane Smith karakteriyle geri döndü, John Leeson da K-9 sesiyle bu bölümde görüldü. Diğer konuk oyuncular Adam Garcia, Daniel Evans, Zoë Wanamaker, Anna Hope, Pauline Collins, Anthony Head, Sophia Myles, Roger Lloyd Pack, Andrew Hayden-Smith, Don Warrington, Maureen Lipman, Danny Webb, Shaun Parkes, Claire Rushbrook, Will Thorp, Marc Warren, Peter Kay, Shirley Henderson, Simon Greenall, Moya Brady, Kathryn Drysdale, Nina Sosanya, Tracy-Ann Oberman, Raji James, Barbara Windsor, Derek Acorah, Alistair Appleton, Trisha Goddard ve Freema Agyeman, yardımcı olarak oynadığı Martha Jones.

Bölümler

İkinci seri, "Torchwood" kelimesi etrafında gevşek bir hikayeyle kuşatılmıştır, 2005'te "Kötü Kurt" bölümünde ilk olarak görülmüştür. Torchwood mitolojisi serinin arasında inşa edilmiştir; "The Christmas Invasion" bölümünde uzaylı teknolojisine sahip gizli bir örgüt olduğu anlaşılmaktadır, ve kurulması "Tooth and Claw" bölümünde gösterilmiştir. Çağdaş Torchwood sonunda "Army of Ghosts"/"Doomsday" bölümlerinde Doktor ve Rose'un ziyaretiyledir, bu noktada Londra'nın Kanarya Rıhtımı'nda olduğunu belli etmiştir ve kazara Siber adamlar'ın işgalini sağlar ve, ardından, Daleklerin. Doktor ve Rose zorla bu olaylardan ayrılmışlardır, Rose'un tuzak içinde paralel evren yolundadır. Doktor ve Rose dolaylı olarak ayrılma sorumluluğundadır; "Tooth and Claw" ın korkunç kraliçesi Kraliçe Victoria ve Torchwood kurulumu olaylarının keyfindelerdir. Bir yüzyıl boyunca daha, enstitünün aptalca maceraları Doktor ve Rose'un yardımcılığında pahasına çözümlenir. "O ne zaman olur da kasıtlıdır ve Rose'un kibriyle" , diyen baş yazar Russel T Davies, "ve bedelini ödediler. "Tooth and Claw" da onlar çok şey kurdular - Torchwood gibi - ki sonunda onlar ayrıldı. Bu kendi türünden bir yanlıştı." } |ProdKodu = — |KısaÖzet = İnsan ırkı tehlike söz konusudur uzaylılar tarafından (Perilerin değiştirdiği çocuk). Sadece Doktor'un yardımcısı (izleyici) onları durdurabilir. |LineColor = 339933 }} |}

Referanslar

Dış bağlantılar

* * *

Kaynaklar

Vikipedi

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Doctor Who (seri 2) ilgili konular