Etiket: Beyrut

Miralay Ahmet Bey

Miralay Ahmet Bey Camii, Mersin'in Tarsus ilçesinde bulunan, adını onu yaptıran kişi olan Miralay Ahmet Bey'den alan camidir. Miralay Ahmet Bey tarafından yaptırılan eserler arasında Eski Hal Camii, 20 odalı bir medrese ve Bozcaada'da bulunan Alaybey Cami...

Al Hayat

Al-Hayat (Arapça: الحياة‎ "hayat") Arapça yayınlanan gazete. Kamel Mrowa tarafından kurulan ve 1946 yılında Beyrut'ta yayın hayatına başlayan gazete Londra, Frankfurt, Kahire, Bahreyn, Beyrut, New York ve Marsilya'da basılmaktadır.

1959 Akdeniz Oyunları

1959 yılında Lübnan`ın Beyrut şehrinde düzenlenen 3. Akdeniz Oyunları`nın madalya sıralaması şu şekildedir:

17 Mayıs Anlaşması

17 Mayıs Anlaşması, 17 Mayıs 1983`te Lübnan devleti, İsrail ve ABD arasında imzalanan antlaşma.

Ron Arad

Ron Arad (he:רון ארד) (doğumu 5 Mayıs 1958) İsrail Hava Kuvvetleri pilotu. Resmi olarak "görevde kayboldu" kabul ediliyor ve yaşadığı varsayılıyor.

Cezzar Ahmet Paşa

Cezzar Ahmet Paşa, Bosna`da doğdu. 23 Nisan 1804`te Akkâ`da öldü. Napolí©on Bonaparte`a karşı Akkâ Kalesi`ni savunmasıyla ünlü Osmanlı veziridir. Sayda bölgesindeki çatışmaları yatıştırarak, çeyrek yüzyılı aşkın süre tam bir egemenlik kurmuştur.

Casus Oyunu

Casus Oyunu (İngilizce özgün adı: Spy Game), yönetmen Tony Scott imzalı dostluk va arkadaşlığın işlendiği bir filmdir. Cesaret ve sorumluk konularınında ele alındığı filmde, Robert Redford ve Brad Pitt başrolleri paylaşmaktadır.

Şarık Tara

İnş.Yük.Müh.