Finans kelimesinin birkaç tanımı vardır: Finans; ihtiyaç duyulan fonların uygun şartlarda sağlanması ve etkin bir şekilde kullanılmasıyla ilgili faaliyetlerdir. Kişilerin veya kurumların maddi gelir elde etmeleri, yatırım yapmaları ve zaman içinde bu yatırımları değerlendirmeleridir.

FINANS (türkçe) anlamı
1. para ve parayı temel alan araçlar ve özellikle taşınır değerleri konu edinen mesleklerin tümü.
2. bireylere
3. işletmelere ait anavarlıkları
devlet gelirlerini yönetme bilimi.
FINANS (türkçe) anlamı
4. 1 . Para
5. mal
6. 2 . Mali işler.
FINANS (türkçe) ingilizcesi
1. n. finance
2. money management (including investment
3. banking
4. etc)
5. science of money management,
FINANS (türkçe) fransızcası
1. finance [la]
FINANS (türkçe) almancası
1. Finanz

Finans hakkında detaylı bilgi

Finans, kişilerin veya kurumların maddi gelir elde etmeleri, yatırım yapmaları ve zaman içinde bu yatırımları değerlendirmeleriyle ilgili bir kavramdır. İşletme ve ekonominin ortak altdalıdır.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Finans Bank A.Ş.

Finans Bank A.Ş. 23 Eylül 1987 tarihinde İstanbul’da kurulmuştur.

2 Uluslararası Finans Merkezi

2 Uluslararası Finans Merkezi ''2 International Finance Center'' (kısaca "2 ifc"; Geleneksel Çince: 國際金融中心; Modern Çince: 国际金融中心; pinyin: GuójìjÄ«nróngzhōngxÄ«n), Hong Kong Man Po Caddesinde 2000 yılında ...

Uluslararası Finans

Uluslararası finans, döviz kurlarının ve yabancı yatırımların dinamiklerini ve bunların uluslararası ticarete etkilerini inceleyen iktisât dalıdır.

Şangay Dünya Finans Merkezi

Şangay Dünya Finans Merkezi Çin`in Şangay şehrinde yapımı süren ve 2008 yılında bitirilmesi öngörülen mimari özellikleriyle ön plana çıkmış yapı..

Almanya Federal Finans Mahkemesi

Almanya Federal Finans Mahkemesi (Bundesfinanzhof) Almanya'daki en yüksek mercili beş mahkemeden biridir. Mahkeme, vergi ve tüketici hakları ile ilgili konularla ilgilenir.

Türkiye Finans Katılım Bankası

Türkiye Finans Katılım Bankası, Family Finans ve Anadolu Finans kurumlarının birleşmesi ile kuruldu.

Uluslararası Finans Kurumu

Uluslararası Finans Kurumuya da bilinen kısaltmasıyla IFC(International Finance Corporation), 1956 yılında Dünya Bankası Grubu'nun özel sektör kolu olarak kurulmuştur.

İhlas Finans

İhlas Finans, İhlas ailesine bağlı İhlas Holding'in bankasıdır.

İstanbul Finans Merkezi

İstanbul Finans Merkezi veya İstanbul Uluslararası Finans Merkezi veya Ataşehir Finans Merkezi İstanbul’un Ataşehir ilçesinde yer alması planlanan finans merkezi projesine verilen isimdir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre bu projenin hedefi New York, ...