Forbes (dergi)

Forbes, iki haftada bir yayınlanan bir iş dergisidir. 1917 yılında İskoçya'dan ABD'ye göç eden B. C.Forbes iki haftada bir yayınlanan bir iş dergisidir. 1917 yılında İskoçya`dan ABD`ye göç eden B.C. Forbes tarafından kurulmuştur. Onun ölümünden sonra oğlu Bruce şirketin başkanı olmuştur. Bruce`un da ölümünden sonra sırasıyla dergiyi Malcolm Forbes, Steve Forbes, Timothy C. Forbes yönetmiştir. Derginin bugünkü editörü William Baldwin, yayıncısı ise Richard Karlgaard`dır. Forbes`in merkezi New York`ta 5. Cadde üzerindedir.

Şirketin ``Forbes`` dergisinden başka ``ForbesLife`` , ``Forbes Asia``, `` American Heritage ``, ``American Legacy`` ve `` American Heritage of Invention & Technology `` isimli dergileri de yayınlanmaktadır. ``Forbes``, ingilizcenin dışında yedi başka yerel dilde yayınlanmaktadır. Steve Forbes ve derginin bazı yazarları Fox TV için ``Forbes on Fox`` ve ``Forbes On Radio`` programlarını da hazırlamaktadırlar.

Forbes`in internet sitesi, Forbes.com, kendini ``dünya iş liderlerinin ana sayfası`` olarak tanımlamaktadır. Forbes.com 1996 yılında David Churbuck tarafından kurulmuştur. Ayrıca lüks otomobillerle ilgili ForbesAutos ve diğer internet sitelerine kılavuzluk özelliği taşıyan Best Of The Web de ``Forbese aittir.

Listeler

Forbes çeşitli konular hakkında hazırladığı sıralı listelerle dünya çapında bilinilirliğe ulaşmıştır. Bunlar arasında en popüler olanı Milyarderler listesidir. Forbes`in hazırladığı diğer listelere http://www.forbes.com/lists adresinden ulaşılabilir.

Şirketlerİnsanlar

Popüler kültürde ``Forbes`` muhtemelen yayınladığı zenginler listeleri ile daha fazla bilinmektedir. Forbes`in bu konuda yaptığı dedektifvari araştırmalarının sonuçlarına neredeyse kesin gözüyle bakılmaktadır.

YerlerReferanslarLinklerKaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Forbes (dergi)
Forbes (dergi)