GELECEK BILIMI (türkçe) anlamı
1. Küresel bir perspektif içinde geleceği öngörmeye çalışan bilim
2. fütüroloji
GELECEK BILIMI (türkçe) almancası
1. n. Futurologie
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Hayalet Bilimi Ve Hayali Kimlikler Neo Osmanlıcılık, Özal Ve Balkanlar

Şaban Çalış'ın akademik araştırma kitabı.

Fütüroloji

Fütüroloji, ``gelecek bilimi``, ``gelecekbilim`` veya ``gelecek çalışmaları``; gelecekte gerçekleşebilecek veya geleceğe dair bilimsel, teknolojik ve sosyolojik gelişmeleri, olağan durumun şartları ve trendlerini temel alarak, inceleyen ve tahminler yürüten bilim dalıdır.

Psikolojik Savaş (kitap)

Psikolojik Savaş, bir toplumun ruh ve beynini etkilemeye yönelik teknikleri, insan ve toplum psikolojisi üzerindeki etkilerini konu alan 216 sayfalık bir araştırmadır.

İran

İran (Farsça: ایران ), resmî adı İran İslam Cumhuriyeti (Farsça: جمهوری اسلامی ایران ) / Jomhuri-ye Eslāmi-ye Irān, Güneybatı Asya'da ülke. Güneyde Fars Körfezi ve Umman Körfezi, kuzeyde ise Hazar Denizi ile çevrilidir.

Berim

Berim (İngilizce ''computing''), bilgi işlemlemesi ile ilgili genel bir terimdir. Çoğunlukla sayısal veri işlemlemesi için kullanılsa da, en dar anlamıyla hesaplama ile, insan düşünmesine (bilişim) kadar uzanan olgular için kullanılan bir kavramdır. Berim, iyi tanımlanmış bir ...

Jeoloji

Jeoloji, YERBİLİMİ olarakta bilinir. Ana inceleme konusu Dünya olan bilim dalı. Maden yatakları, su, doğal enerji kaynakları, petrol, zemin etüdü ve depremleri inceler.

Mahmud

Sultan İkinci Mahmud, 20 Temmuz 1785 tarihinde İstanbul'da doğdu. Babası Sultan Birinci Abdülhamid, annesi Nakşidil Valide Sultan'dır. Orta boylu, geniş omuzlu, beyaz sakallı, zarif ve sevimli yüzlüydü.