James Whistler

Kısaca: James Whistler. ''Prison Break'' dizisi 3. Sezon karakteri. Chris Vance canlandırmıştır. Dizinin 3. sezonunda kendine Şirket adını veren organizasyon Michael Scofield'ın Panama'da ki Sona hapishanesine girmesine neden olmuştur. Şirket, yanında bulundurduğu Kuş kitabına kendi haklarında çok önemli bilgiler(Scylla) ve koordinatlar yazmış olan James Whistler'ı hapishaneden çıkarmak için Michael'ın kız arkadaşı Sara Tancredi ve Lincoln Burrows'un oğlu LJ 'i kaçırarak onları Whistler'ı dışarı çıkarma ...devamı ☟

James Whistler. Prison Break dizisi 3. Sezon karakteri. Chris Vance canlandırmıştır. Dizinin 3. sezonunda kendine Şirket adını veren organizasyon Michael Scofield'ın Panama'da ki Sona hapishanesine girmesine neden olmuştur. Şirket, yanında bulundurduğu Kuş kitabına kendi haklarında çok önemli bilgiler(Scylla) ve koordinatlar yazmış olan James Whistler'ı hapishaneden çıkarmak için Michael'ın kız arkadaşı Sara Tancredi ve Lincoln Burrows'un oğlu LJ 'i kaçırarak onları Whistler'ı dışarı çıkarmaya zorlamışlardır. Michael Scofield 3. sezonun 2. bölümünde Sona'nın bodrum katında ki kanalizasyon dehlizine indiğinde koridorun sonunda ki duvardan gelen sesi duyarak duvara yaklaşmış ve duvarda ufak bir delik açmıştır. İçeri baktığında ise gördüğü kişi, uzun süredir içeride ki mahkumlar tarafından öldürülme korkusuyla saklanmış olan ve fare etiyle beslenmek zorunda olan James Whistler dan başkası değildir. Dizinin ilerleyen bölümlerinde Şirket Whistler'ı kaçırmak için büyük çaba göstermiş hatta hapishaneye helikopterle saldırı bile yapmıştır. 3. sezonun son bölümünde Michael Whistler ile birlikte Sona'dan kaçmayı başarmıştır. Whistler en son 4. sezon 1. bölümde görülmüştür. Michael ve Mahone ile Scylla hakkında sokak arasında konuşurken şirket adına tetikçilik yapan Wyatt tarafından vurularak öldürülmüştür.

Scylla

Dünyanın geleceğini belirleyecek olan, güneş enerjisinden %100 fayda sağlamayı anlatan, savaşların ve pek çok şeyin kaderini değiştirebilecek, şirket tarafından maksimum güvenlikle korunan ve özel makineler vasıtasıyla okunabilen 6 elektronik karttan oluşan bir bilgi diski.

James Whistler (Chris Vance) oynadığı bölümler

# Orientación (17 Eylül 2007) # Fire/Water (24 Eylül 2007) # Call Waiting (1 Ekim 2007) # Good Fences (8 Ekim 2007) # Interference (22 Ekim 2007) # Photo Finish (5 Kasım 2007) # Vamonos (5 Kasım 2007) # Bang and Burn (12 Kasım 2007) # Boxed In (14 Ocak 2008) # Dirt Nap (21 Ocak 2008) # Under & Out (4 Şubat 2008) # Hell or High Water (11 Şubat 2008) # The Art of the Deal (18 Şubat 2008) # Scylla (1 Eylül 2008)

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.