Kan Sesi veya Kıbrıslı Türkler’e Barbarlıklar ve Madalyonun Öteki Yüzü (Yunanca: Φωνή αίματος; İngilizce: Voice of Blood), 1974'te Kıbrıs Harekâtı sırasında EOKA-B tarafından Muratağa, Sandallar ve Atlılar köylerinde çoğu kadın ve çocuk 126 Kıbrıslı Türk'ün öldürülmesini anlatan İskoçyalı Kıbrıslı Rum yazar Antonis "Tony" Angastiniyotis'e ait belgesel.
Belgesel, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hükûmetine bağlı olan Bayrak Radyo Televizyon Kurumu'nun BRT kanalında yayınlandı.

Kan Sesi

Kan Sesi veya Kıbrıslı Türkler’e Barbarlıklar ve Madalyonun Öteki Yüzü (Yunanca: Φωνή αίματος; İngilizce: Voice of Blood), 1974'te Kıbrıs Harekatı sırasında EOKA-B tarafından Muratağa, Sandallar ve Atlılar köylerinde çoğu kadın ve çocuk 126 Kıbrıslı Türk'ün öldürülmesini anlatan İskoçyalı Kıbrıslı Rum yazar Antonis "Tony" Angastiniyotis'e ait belgesel. Belgesel, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hükumetine bağlı olan Bayrak Radyo Televizyon Kurumu'nun BRT kanalında yayınlandı. Belgesel içeriğini aynı zamanda kitap olarak yayımlandı. Antonis Angastiniotis konu hakkında şöyle konuştu; Ayrıca Aralık 2004 tarihinde Kıbrıs Türk Kültür Derneği'nin İstanbul Şubesi, Şişli'deki şube binasında 1963-1964 Kıbrıs olayları nedeniyle basın toplantısı düzenledikten sonra belgesel katılımcılar tarafından izlendi. == Ayrıca bakınız == * Muratağa, Sandallar ve Atlılar Katliamı * Kıbrıslı Türkler’e Barbarlıklar ve Madalyonun Öteki Yüzü == Dış bağlantılar == * Tony Angastiniotis resmi web sitesi * Google Video: Voice of Blood (Kan Sesi) * Google Video: Voice of Blood II: Searching for Selden

Kaynaklar

Vikipedi

Yanıtlar