Knight Online

Kısaca: Knight Online, MGame Corporation ve Noah System tarafından geliştirilmiş, çok oyunculu, devasa bir çevrimiçi rol yapma oyunudur. ...devamı ☟

Knight Online
Knight Online

Knight Online, MGame Corporation ve Noah System tarafından geliştirilmiş bir devasa çok oyunculu rol yapma oyunudur (MMORPG). Dünyanın farklı bölgelerinde farklı şirketler tarafından ücretsiz (Free2Play) veya ücretli (Pay2Play) olarak hizmete sunulan Knight Online`ın toplamda seksenden fazla ülkede milyonlarca oyuncusu bulunmaktadır. Bu yazı genel olarak, yarısından fazlasını Türk oyuncuların oluşturduğu Kuzey Amerika sunucusu baz alınarak hazırlanmıştır.

 • Knight Onlinea, insanların El Morad şehrinde veya orkların Karus şehrinde başlıyorsunuz.
 • Sistem, Oyuncu v Oyuncu'ya göre ayarlanmış. Oyunda her an çok sayıda klan savaşları, kale kuşatma savaşları ve binlerce karakterin Oyuncu v Oyuncu sistemiyle karşılaştığı savaşlar oluyor.
 • Knight Onlineda, takım-tabanlı oyun sistemiyle tanışıyoruz. Tamamlayabileceğiniz yüzlerce görev var. Gelişip güçlenirken, diğer oyunların aksine, büyülü eşyalar bize çok faydalı olmuyor. En hızlı şekilde gelişmek için, oyuncuların birbirleriyle koordinasyon halinde olmaları gerekiyor. Başarının anahtarı, takım oyununda yatıyor.
 • Oyunun mekanları sürekli genişleme ve büyüme halinde, her ay yeni görevler ve karakterler ekleniyor.
 • Bahsettiğimiz gibi, oyunu oynamak bedava. Gerekli client dosyasını internetten indirdikten sonra yapmanız gereken tek şey bir hesap açmak. Ancak, bu hesabı "Premium" veya "Ultra Premium" hesap olarak açarsanız, aylık ücret ödemeniz gerekiyor. (Premium: $8.95, Ultra Premium: $14.95)
 • Premium ve Ultra Premium hesaplar, oyunculara daha iyi bir oyun tecrübesi sunuyor. Gelişmek ve güçlenmek daha kolay, vuruş ve zarar yüzdeleriniz daha iyi oluyor. Ayrica, eşya satın almakta da bazı kolaylıklar getiriliyor.
 • Noah System, oyuna her ay değişik özellikler katıyor. Mesela, oyuncuların ve klanların kendilerine özel büyülü eşya düzenlemesine olanak sağlanması düşünülüyor. Bu sistem hayata geçirildiğinde, istediğiniz özelliklerde bir eşyayı yöneticilere ileteceksiniz, yöneticiler ise eşyayı bir testten geçirip, eğer onaylarlarsa oyun dünyasına ekleyecekler.


Sunucular

Knight Online şu anda altı farklı resmi sunucu üzerinden oynanabilmektedir.Resmi sunucular dışında oyuncuların kendi imkanları ile kurdukları kişisel sunucular da bulunmaktadır; ama bu sunucular kaçak program dosyaları ve kodlar sayesinde çalıştıkları için yasadışı olarak nitelendirilmektedirler.

Dünyalar

Oyuna yeni başlayan oyuncuların yapmaları gereken ilk seçim dünyalardır. Her dünya, birbirine bağlı toplam üç alt dünyadan (örneğin Diez 1, Diez 2, Diez 3) oluşmaktadır. Oyuncu, oluşturduğu karakterlere ve edinilen eşyalara, bağlı olduğu dünyanın her üç alt parçasından da ulaşabilir; fakat farklı dünyalar arasında (örneğin Ares ve Diez) bu şekilde bir bağ bulunmamaktadır.

Kuzey Amerika sunucusundaki dünyalar, oluşturulma tarihlerine göre şu şekilde sıralanabilir:
 • Ares
 • Diez
 • Xigenon
 • Beramus
 • Cypher
 • Olympia
 • Edana
 • Manes
 • Pathos
 • Logos
 • Ronark


Dünyalar arasında oluşturulma tarihlerinden başka bir fark bulunmaz. Bu nedenle yeni başlayan oyuncuların yardım alabilecekleri arkadaşlarının bulunduğu dünyaları, veya diğer oyuncuların karakterlerinin eski dünyalara göre daha güçsüz olduğu yeni dünyaları (örneğin Pathos, Logos, Ronark) seçmeleri daha akıllıca olacaktır.

Eklenti Paketleri

Knight Online; sık aralıklarla yayınlanan yamaların yanı sıra, şimdiye kadar dağıtılan iki büyük eklenti paketi ile de büyük bir gelişim göstermiştir.

 • Knight Empire
 • Reign of the Fire Drake


Irklar

Oyunda kontrol edilebilen iki ırk ve her ırk için dört farklı karakter sınıfı bulunmaktadır.

El-Morad Karus

Barbarian Male El Moradian Female El Moradian Arch Tuarek Tuarek Wrinkle Tuarek Puri Tuarek

Sınıflar

Knight Online; Warrior (Savaşçı), Rogue (Eşkıya/Düzenbaz/Hilekar), Magician (Büyücü) ve Priest (Rahip/İmam/Ruhban Sınıfı) olmak üzere dört temel karakter sınıfı içermektedir. Bu sınıflar kendi aralarında yeteneklerine göre ayrıldıkları gibi, oyuncular tarafından tasarımlarından farklı amaçlarla kullanılan (örneğin Battle Priest) sınıflar da bulunmaktadır.

Sınıf !! Tanım!! Yetenekler !! Master (Ustalık) İsmi !! Açıklama
Warrior Yakın dövüş savaşçısı, yüksek HP (Sağlık Puanı), Yüksek Defans Attack, Defense, Passion/Berserking Berserker Hero (Karus), Blade Master (El Morad) Oyunun ``tank`` karakteri, güçlü bir ``boss`` öldürüleceği zaman ihtiyaç duyulan ilk karakter. Rogue kadar olmasa da kısıtlı ``combo`` imkanına sahiptir.
Rogue Assassin (Suikastçı) / Archer (Okçu) Archery, Assassin, Explore Shadow Vain (Karus), Kasar Hood (El Morad) Hız ve yeteneğin öne çıktığı karakter. Assassin`ler ``combo`` yaparak kısa süre içerisinde çok yüksek hasar verebilirler. Okçular ise yüksek saldırı gücüne sahip olmasalar da oyundaki en uzak menzile sahip karakterlerdir.
Mage Menzilli büyüler, düşük defans Flame, Glacier, Lightning Elemental Lord (Karus), Arch Mage (El Morad) Alan büyüleri (AoE) sayesinde yaratıkları ve düşmanlarını toplu halde öldürebilen, teleport yetenekleri ile parti üyelerini yanlarına ışınlayabilen Mage`ler; oyunun en önemli sınıflarından birisini oluşturmaktadır.
Priest İyileştirme ve koruma büyüleri, Battle Priest (yüksek hasar, düşük defans) Healing, Aura, Holy Spirit/Talisman Shadow Knight (Karus), Paladin (El Morad) En çok aranan parti üyesi. Yüksek defans ve sağlığa sahip Intelligence Priest veya düşük defans ve yüksek saldırı gücüne sahip Battle Priest olabilirler.


Klan Sistemi

Klanlar, aynı ırka (El Morad ve Karus) mensup oyuncular tarafından oluşturulan gruplardır. Bir klanda en fazla 1 lider, 3 asistan ve toplam 36 karakter bulunabilir. Başlıca avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • Klan partileri
 • Klan içi yardımlaşma
 • Arkadaş ortamı, sohbet
 • Grup halinde oynamanın verdiği haz
 • Clan Chat bölümü ile hızlı ve rahat iletişim
 • Yeni arkadaşlıklar kurma


Oyunda beş aşamalı bir klan sistemi uygulanmaktadır. Beş, klanlar için en alt seviye iken; birinci seviye en üst klan seviyesini temsil etmektedir. Üçüncü seviye ve üzeri klanlar ``Knight`` görevini başarı ile tamamlarlarsa pelerin giyme ayrıcalığını elde etmektedirler.

Level 20 veya üzerindeki, envanterinde en az 500.000 altın bulunduran ve ait olduğu sunucuların birincisinde bulunan (Örneğin Diez 1, Beramus 1, Logos 1...) karakterler, kendi ırklarına ait kaledeki (El Morad Castle veya Luferson Castle) Inn Hostess isimli NPC aracılığıyla istedikleri isimde bir klan kurabilirler. Aynı bölge içerisinde, önceden kurulmuş klanlara da katılmak mümkündür.

LinklerForumlarKaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.

Bulcan
6 yıl önce

Bulcan, Knight Online oyununda bir mob ailesidir. Bedenleri tüylerle kaplı, tek boynuzlu olarak betimlenmişlerdir. Oyunda bu familyadan altı farklı mob...

Bulcan, Knight Online, Taslak şablonları, Taslak madde
Moradon
6 yıl önce

yer. Karus ve El Morad'ın savaşmadan beraber bulundukları tek yer. Knight Online kullanıcıların değerli eşya ve silahlarını satmakta oldukları dev pazar...

Moradon, Ape, Bulcan, Knight Online, Scorpion, Snacer, Taslak şablonları, Wild Similadon, Similadon, Meganteron, Paralzyr
Ragnarok online
6 yıl önce

Ragnarok online, ismi İskandinav Mitolojisinde "Son gün" anlamına gelen Ragnarok'tan gelen bir FRP oyunudur. Oyunu dışında Japonya'da 26 bölümden oluşan...

Ragnarok online, Anime, FRP, Japonya, Oyun, İskandinav Mitolojisi
KO
3 yıl önce

ve Japon mutfaklarında kullanılan, soya fasulyesini fermente edip miso ve soya sosu üreten bir mantardır. Knockout—kısaltması Knight Online—kısaltması...

KO, Ekonomi, Finans, Ko, New York, Taslak, The Coca-Cola Company
Snacer
6 yıl önce

Snacer Knight Onlinede bulunan bir karakterdir. Moradonun kapısının önünde ve kapının yanında bulunur.Moradon dışındaki bölümlerde bulunmaz. Yeni başlayan...

Snacer, Knight Online, Moradon
HF
3 yıl önce

Homewood-Flossmoor Lisesi (Homewood-Flossmoor High School) Hedge fund Hi-hat, baterinin ayak kitine verilen ad Heaven Fire Knight Online hile programı...

Kara Şövalye
3 yıl önce

Kara Şövalye (özgün adı: The Dark Knight), Christopher Nolan'ın yönettiği bir süper kahraman filmidir. DC Comics'in kurgusal karakteri Batman'den uyarlanan...

Şövalye
3 yıl önce

tarihi: 4 Mart 2021.  ^ "chivalry." Online Etymology Dictionary ^ "cavalry." Online Etymology Dictionary ^ a b c "knight service." Encyclopædia Britannica...