Lawrence (Larry) Joseph Ellison (d. 17 Ağustos 1944) veritabanı yazılımı firması Oracle`ın kurucusu ve CEO`su dolar milyarderi işadamı.

Larry Ellison

Lawrence (Larry) Joseph Ellison (d. 17 Ağustos 1944) veritabanı yazılımı firması Oracle`ın kurucusu ve CEO`su dolar milyarderi işadamı.

Larry Ellison, Microsoft en büyük rakiplerinden biri olan Oracle tüm satın aldığı şirketlerle kurumsal pazarda Microsoft ve SAP`ın en büyük rakibi olmayı başardı. Son satın aldığı şirket Siebel`ın kullanıcıları arasında dev bilişim şirketleri de var. Önceleri veri tabanı yazılımı konusunda büyük pazar payına sahip şirket, yaptığı satın almalarla profilini değiştirdi. Artık sadece veritabanı şirketi olmaktan çok uzakta. Önce uygulama yazılımı pazarına giren şirket, daha sonra en büyük satın almasını gerçekleştirdi.

Larry Ellison da kişisel serveti ile dünyanın en zengin 15 işadamından biri. Bill Gates`in en büyük rakiblerinden olan Ellison, jet uçaklarına ve yat yarışlarına da oldukça meraklı. Ellison özellikle yaşlılık konusunda yapılan araştırmalara destek oluyor. Son yıllarda önemli bir değişim yaşayan Larry Ellison, tıp dünyasından önemli bilim adamlarından oluşan bir arkadaş grubuna sahip olmanın, artık savaş uçağı ve yat gibi pahalı zevklere sahip olmaktan daha değerli olduğuna inanıyor. Ellison`ı bu inanca annesi ve Oracle`ın kurucularından Bob Miner`ın ölümünden sonra yöneldi. Artık, Moleküler Biyoloji konusunda da ilgilenmekte.

Linkler

wikiquote

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar