Mac Os X Snow Leopard

Kısaca: Mac OS X Snow Leopard (sürüm 10.6) (''Türkçe: Kar Leoparı''), Apple'ın masaüstü ve sunucu işletim sistemi, Mac OS X'in yedinci ana sürümüdür. Apple CEO'su Steve Jobs, Snow Leopard'ı WWDC (Apple Worldwide Developers Conference: Apple Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı)'de9 Haziran 2008 tarihinde duyurdu ve Yazılım Mühendisliğinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Bertrand Serlet tarafından geliştiricilere özel olarak gösterilmiştir. İlk genel gösteri, Dünya Çapında Pazarlamadan Sorumlu Kıde ...devamı ☟

Mac OS X Snow Leopard (sürüm 10.6) (Türkçe: Kar Leoparı), Apple'ın masaüstü ve sunucu işletim sistemi, Mac OS X'in yedinci ana sürümüdür. Apple CEO'su Steve Jobs, Snow Leopard'ı WWDC (Apple Worldwide Developers Conference: Apple Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı)'de9 Haziran 2008 tarihinde duyurdu ve Yazılım Mühendisliğinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Bertrand Serlet tarafından geliştiricilere özel olarak gösterilmiştir. İlk genel gösteri, Dünya Çapında Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Serlet ve Phil Schiller tarafından, WWDC 2009'da sunulmuştur. Mac OS X'in bu sürümü, selefi Mac OS X v10.5 "Leopard" ile karşılaştırıldığında, yeni son kullanıcı özellikleri yerine genel bellek yapısını azaltarak verimliliği ve performansı geliştirmeye odaklanır. Bu, aynı zamanda ilk Mac OS sürümü System 7.1.2'den bu yana Apple olarak şimdi Intel tabanlı ürünlerin üzerine dikkat çekme niyetiyle PowerPC mimarisini desteklemiyor. Snow Leopard, 28 Ağustos 2009 tarihinde yayınlanmıştır ve Intel tabanlı Macintosh bilgisayarları için bir yükseltme olarak kullanılabilmektedir. Tek kullanıcı lisansları ve "aile paketi" lisansları, beş bilgisayara kadar kullanılabilirler ve Mac bilgisayarlar eleme için 8 Haziran 2009'dan sonra satın alındı; Apple, kendi "güncel" programı aracılığıyla bir indirimli fiyat teklifi sundu. Süre, Snow Leopard'ın bağımsız perakende sürümü için lisans Mac OS X v10.5 "Leopard"dan kullanıcılar için yükseltmeyi kısıtlıyor. OS X "Tiger" için önerilen yükseltme yolu, "Mac Kutu Seti"nin şimdiki sürümü sayesinde, iLife "09 ve iWork "09, OS X Snow Leopard'ı içerdiğidir. Sistem gereksinimleri Apple, Mac OS X Snow Leopard işletim sistemi ile birlikte PowerPC mimarisine mensup bilgisayarlara destek vermemektedir. Mac OS X Snow Leopard işletim sisteminin kullanımı için x86 mimarisine mensup bir Mac bilgisayar gerekmektedir. Bu bağlamda 2006 yılında lanse edilen yeni nesil Intel işlemcili Mac bilgisayarlar gerekmektedir. Ayrıca belirtmek gerekir ki 64 bit (x86_64) mimarisinden faydalanabilmek, getirilerinden istifade edebilmek için 2008 yılında lanse edilen, piyasaya sunulan bir Macintosh gerekmektedir. Lisans Üç lisans söz konusudur. Söz konusu lisanslar, Mac OS X'in önkurulu sürümleri için sistem gereksinimlerine göre farklılık göstermekdir: * Leopard Yükseltme: Mac OS X Leopard'dan Mac OS X Snow Leopard'a güncelleme yapmak için kurulu bir Mac OS X Leopard sistem gerekmek, gereklilik göstermektedir.
Konu koşulları ve bu

Lisans

ın koşulları, yüklemek için size sınırlı bir lisans verilir, zaten kurulu olan Mac OS X Leopard'ın düzgün lisanslı bir kopyası, Apple Yazılımının bir kopyasını tek bir Apple markalı bilgisayarda çalıştırıldığı ve kullanıldığı sürece vardır.
* Tek Kullanımlık: Yerler, Mac OS X sürümünde bulunan hiçbir kısıtlama olmadan zaten yüklü olması gerekecektir.
Konu koşulları ve bu

Lisans

ın koşulları ... yüklemek için sınırlı bir lisans verilir, Apple Yazılımının bir kopyasını tek bir Apple markalı bilgisayarda bir kerede çalıştırın ve kullanın.
* Aile Paketi: Tek Kullanımlık lisans için bu konuda özdeş.
Apple'ın web sitesi, lisansı "29$'a Mac OS X Leopard'dan yükseltme" olarak tanıtır, Leopard Yükseltme

Lisans

ı da, Tek Kullanımlık lisans da değildir.
Snow Leopard tek kullanıcı lisansı, 29$'a önerilen perakende fiyatı için kullanılabilir olacaktır.
Snow Leopard Yükseltme lisansı, satın alma, 8 Haziran ve 26 Aralık 2009 tarihleri arasında Mac'ler için Güncel Programa geçerlidir. Değişiklikler Mac OS X Snow Leopard, aşağıdaki değişiklikleri içerir:

Yeni özellikler

* Boot Camp, HFS+ dosya sisteminden dosyaları koplayalamak ve okumak için Windows dosya sistemlerini sağlar. Yeni sürüm, Başlangıç Disketi Kontrol Paneli'nin yeni bir komut çizgisi sürümü ve Kamera Görüntüleri'nde gelişmiş özellikler için destek de ekler. * Finder, Mac OS X Snow Leopard'da sunulan yeni teknolojilerinden yararlanmak için 64-bit Cacao'da tamamen yeniden yazılmıştır. Mac OS X Snow Leopard ile birlikte 7 GB kadar daha az disk alanı kullanılmaktadır.

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.