McDonalds

McDonald's (NYSE: MCD), günde 69 milyon müşteriye hizmet veren, dünyanın en büyük fast-food restoran şirketi.

McDonaldsMcDonalds
McDonalds
McDonald's Şirketi, diğer adıyla "Mickey D's" (Kanada ve Birleşik Devletler), "McD's" (Birleşik Krallık), "McDo" (Fransa) veya "Maccas" (Avustralya), dünyanın en büyük fast-food restoranlarından biri, hamburger, tavuk, milkshake ve meşrubat ile hizmet verir. Genel olarak en çok satan ürünleri salataları ve dondurma çeşitleridir. İşe 15 Mayıs 1940 yılında San Bernardino, Kaliforniya'da, Richard ve Maury McDonald kardeşler ile başladı. Onların "Hızlı Servis Sistemi" (In English:"Speedee Service System") 1948 yılında modern fast-food restoran sistemini başlatmış oldu.

Ayrıca zamanla McDonald's restoranlarının uluslararası platformda genişlemesi ve ilerlemesiyle de globalizasyonun simgesi haline geldi.

Türkiye'de ilk olarak 1986'da Taksim'de restoran kuruldu ve bugün McDonald's ağı Türkiye genelinde 83 adet restorana ulaştı. Türkiye'deki hizmetlerine Anadolu Grubu bünyesinde devam ediyor.

McDonalds

[McDonald's] n. American chain of fast food restaurants with franchises all over the world n. McDonald's, American chain of fast food restaurants with franchises all over the world

McDonalds

İngilizce McDonalds kelimesinin Fransızca karşılığı.
[McDonald's] n. McDonald's, chaîne américaine de restauration rapide présente à travers le monde

McDonalds

İngilizce McDonalds kelimesinin Almanca karşılığı.
[McDonald's] n. McDonald's, amerikanische weltweit verbreitete Fastfood-Kette

Yanıtlar