McDonalds

McDonald's (NYSE: MCD), günde 69 milyon müşteriye hizmet veren, dünyanın en büyük fast-food restoran şirketi.

1. [McDonald's]n. American chain of fast food restaurants with franchises all over the worldn. McDonald's
2. American chain of fast food restaurants with franchises all over the world,
McDonalds (ingilizce) fransızcası
1. [McDonald's]n. McDonald's
2. chaîne américaine de restauration rapide présente à travers le monde
McDonalds (ingilizce) almancası
1. [McDonald's]n. McDonald's
2. amerikanische weltweit verbreitete Fastfood-Kette

Mcdonalds hakkında bilgilerMcDonalds
McDonalds
McDonald's Şirketi, diğer adıyla "Mickey D's" (Kanada ve Birleşik Devletler), "McD's" (Birleşik Krallık), "McDo" (Fransa) veya "Maccas" (Avustralya), dünyanın en büyük fast-food restoranlarından biri, hamburger, tavuk, milkshake ve meşrubat ile hizmet verir. Genel olarak en çok satan ürünleri salataları ve dondurma çeşitleridir. İşe 15 Mayıs 1940 yılında San Bernardino, Kaliforniya'da, Richard ve Maury McDonald kardeşler ile başladı. Onların "Hızlı Servis Sistemi" (In English:"Speedee Service System") 1948 yılında modern fast-food restoran sistemini başlatmış oldu.

Ayrıca zamanla McDonald's restoranlarının uluslararası platformda genişlemesi ve ilerlemesiyle de globalizasyonun simgesi haline geldi.

Türkiye'de ilk olarak 1986'da Taksim'de restoran kuruldu ve bugün McDonald's ağı Türkiye genelinde 83 adet restorana ulaştı. Türkiye'deki hizmetlerine Anadolu Grubu bünyesinde devam ediyor.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Oxford

İngiltere'nin güneydoğusunda bulunan kültürel ve tarihi açıdan önemli şehirlerinden biridir. Dünyanin en köklü üniversitelerinden Oxford Üniversitesi'ne ev sahipliği yapan bu kent tam bir öğrenci şehri olma özelliğini yüzyıllardır korumaktadır.

Big Mac

Big Mac, uluslararası fast food restoranı McDonald's'ın ünlü hamburgeri.

Chicago

Chicago, Illinois eyaletinin Michigan gölü kıyısında kurulmuş olan, Amerika Birleşik Devletleri’ nin üçüncü büyük ve Orta Batinin en büyük şehridir. Illinois eyaletinde Patawomi yerlileri tarafından manası güçlü/ulu veya yabani soğan olan Checaugou olarak adlandırılmış ...

McDonald's

McDonald's (NYSE: MCD), günde 69 milyon müşteriye hizmet veren, dünyanın en büyük fast-food restoran şirketi.

NPR

NPR (National Public Radio), ABD`nin bağımsız haber radyosudur. Devletten mali destek görmekte ise de, gerek haber gerekse eleştiri olarak bağımsız bir radyo olup birçok ABD medya kanallarından daha ciddi ve tarafsız haber vermektedir.

İlginç Bilgiler

İlginç bilgiler ve olaylar bölümü... Aşağıdaki başlıkları kullanarak derlediğimiz ilginç bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu bölüme diğer bölümlerde olduğu gibi yeni bilgi girişi sürmektedir.

Arama Motorları, Kayıt İpuçları

Arama Motorlarına Yerleşme İpuçlarıArama motorlarında yaptığınız bir arama genellikle binlerce ya da milyonlarca sonuç getirir. Çoğunlukla ilk sayfada sadece ilk 10 uygun sonuç görüntülenir.Genellikle web sitesi olan herkes ilk 10�da görünmek ister.