Neredesin Firuze (Film)

Kısaca: "Neredesin Firuze" 2004 yılı yapımı bir Türk filmidir. IFR (İstisnai Filmler ve Reklamlar) tarafından gerçekleştirilen prodüksiyonda Levent Kazak`ın yazdığı senaryo Ezel Akay (Ezop) tarafından yönetilmiştir. Demet Akbağ, Haluk Bilginer, Ata Demirer, Murat Akkoyunlu, Hamdi Alkan, Özcan Deniz, Şebnem Dönmez, Zeynep Eronat, Janset, Cem Özer, Güner Özkul, Ahu Türkpençe, Ruhi Sarı, Ezel Akay gibi geniş bir kadroya sahip olan film, Türkiye`de yapılmış en nitel ...devamı ☟

Neredesin Firuze (film)
Neredesin Firuze (film)

"Neredesin Firuze" 2004 yılı yapımı bir Türk filmidir. IFR (İstisnai Filmler ve Reklamlar) tarafından gerçekleştirilen prodüksiyonda Levent Kazak`ın yazdığı senaryo Ezel Akay (Ezop) tarafından yönetilmiştir. Demet Akbağ, Haluk Bilginer, Ata Demirer, Murat Akkoyunlu, Hamdi Alkan, Özcan Deniz, Şebnem Dönmez, Zeynep Eronat, Janset, Cem Özer, Güner Özkul, Ahu Türkpençe, Ruhi Sarı, Ezel Akay gibi geniş bir kadroya sahip olan film, Türkiye`de yapılmış en nitelikli müzikal filmlerden biridir.

"Neredesin Firuze" İMÇ (İstanbul Manifaturacılar Çarşısı) plak dünyasına hiciv dolu bir yaklaşımla Türk Toplumu`nun içinde bulunduğu çaresizliklere getirdiği gülünesi ve/veya ağlanası çözümleri komik boyutta sinema perdesine aktarır. Filmde renkler ve müzik başarılı oyuncu seçimiyle sunularak kendi içinde bir dramı ve komediyi barındırır.

Filmin müzikleri oldukça ses getirmiş, Ender Akay ve Sunay Özgür`ün isimlerini duyurmalarını sağlamıştır.

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.