Otoyol 52

Otoyol 52 (O52), Adana, Gaziantep ve Şanlıurfa şehirlerini birbirine bağlayan otobanın adıdır.

Otoyol 52 hakkında detaylı bilgi

Otoyol 52 (O52), Adana, Gaziantep ve Şanlıurfa şehirlerini birbirine bağlayan otobanın adıdır. Bu otoyol çift yönlü olup üçer şeritten altı şerite sahiptir. 105 kilometrelik bu otobanın Adana bölümünde O51´a direk geçiş vardır. Şanlıurfa´dan Habur Sınır Kapısı istikametine devam etmesi düşünülen otoyolun bu kısmı proje halindedir. Bu yoldan geçiş ücrete tabiidir.

Galeri

Dosya:Otoyol O-52.png|Harita üzerinde O-52 Otoyolu.

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Otoyol 52 maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Otoyol

Otoyol veya Otoban (Almanca: Autobahn, İngilizce: Freeway, Highway veya Motorway, İtalyanca: Autostrada, Fransızca: Autoroute), hızlı trafik akımı sağlamak için yapılan, çok şeritli ve çift yönlü geniş yoldur. Otoyolların en önemli özelliği, erişme kontrollü olmalarıdır; ...

Asya Otoyol Tasarısı

Asya Ana Karayollar Projesi (İngilizce: Asian Highway Project-AH), Asya'daki ana karayollar sistemini geliştirmek hedefli olarak Asya ve Avrupa'da bulunan 32 ülke ile Birleşmiş Milletler Asya ve Pasifik Ekonomik ve Sosyal Komisyonu (ESCAP) arasında yapılmış olan bir kooperatif projedir. Bu ...

Otoyol 1

İstanbul 1. Çevre Yolu, Otoyol 1 (O-1), İstanbul'un içinden geçen otoyolun adıdır. Dörder şerit olmak üzere iki yönden toplam sekiz şeride sahiptir.

Otoyol 2

Otoyol 2 (O2, 2. Çevreyolu), İstanbul'u çevreleyen ikinci otoyol. Birinci çevreyolu olan O1'den daha daha geniş bir yay çizer.

Otoyol 20

Otoyol 20 (O-20), Ankara merkezin dışından geçen otoyol'un adıdır. Otoban çift yönlü olup, 4'er şeritten 8 şeride sahiptir.

Otoyol 21

Otoyol 21 (O-21), gelecekte başkent Ankara ile Adana´yı birbirine bağlayacak otoyolun adıdır. Otoyol çift yönlü olup 3 şeritli olacaktır.

Otoyol 3

Avrupa Otoyolu, Otoyol 3 (O-3), sınır kenti Edirne ile İstanbul'u birbirine bağlayan otobanın adıdır. Bu yol sınır kapısı Kapıkule'den İstanbul doğrultusundadır.

Otoyol 30

Otoyol 30 (O-30), İzmir içinden geçen şehir otobanın adıdır. Şehir içi trafiği en aza indirme gayesi ile yapıldı.

Otoyol 31

Otoyol 31 (O-31), İzmir ile Aydın şehirlerini birbirine bağlayan otobanın adıdır. Türkiye otoyollarının üzerindeki en uzun tünel olan 3048 metrelik Selatin Tüneli bu otoyoldadır.

Otoyol 32

Otoyol 32 (O-32), İzmir ile Çeşme'yi birbirine bağlayan otobanın adıdır. Düşük bir trafik seyri olmasına rağmen çift yön olmak üzere altı adet şerite sahiptir.

Otoyol 33

Otoyol 33 (O-33), ya da Gebze – Bursa - İzmir (İzmit Körfez Geçişi ve Bağlantı Yolları Dahil) Otoyolu Projesi projesi İstanbul ile İzmir'i birbirine bağlamayı amaçlamaktadır. Aynı zamanda geçtiği güzergahta dikkate alındığında Bursa ve Balıkesir gibi illerde projenin ...

Otoyol 4

Otoyol 4 (O4), Türkiye´nin en büyük şehri olan İstanbul ile başkent Ankara´yı birbirine bağlayan en önemli otobanın adıdır. Bu otoyol çift yönlü olup üçer şeritten toplam altı şerite sahiptir.

Otoyol 51

Otoyol 51 (O51), Mersin ile Adana şehirlerini birbirine bağlayan otoyolun adıdır.

Otoyol 53

Otoyol 53 (O53), Ceyhan ile İskenderun ilçelerini birbirine bağlayan otoyolun adıdır. İskenderun Toprakkale otoyolu olarak adlandırılır.