Pirana balıklarının uzunluğu yaklaşık 40 santimetreye, ağırlıkları da 4 kiloya ulaşmaktadır.

Piranha hakkında detaylı bilgi

Pirana balıklarının uzunluğu yaklaşık 40 santimetreye, ağırlıkları da 4 kiloya ulaşmaktadır.

Pelajik olan bu balıklar, Suptropikal bölgelerde, suyun ph'ı 5, 5-7, 5 olan ve su sıcaklığı 23-30 Cø deki sularda yaşamakla birlikte optimal yaşam sıcaklığı 23-27 Cø dir.

Bu balıklar, Güney Amerika orijinli olup özellikle Kolombiya nehirlerinde yaygın bir şekilde bulunurlar. Ayrıca, Brezilya, Paraguay, Venezuella, Guana, Peru ve Arjantin'in merkezinde de yoğun olarak bulunmaktadır. Göllerde, lagünlerde ve nehirlerde yaşarlar. Balıklar gümüşi renkte bir deriye, keskin olmayan bir baş ile küçük bir ağza ve oldukça keskin dişlere sahiptirler. Piranhalar genellikle küçük balıkları pullarının üzerinden ve ya yüzgeçlerinden ısırarak parçalarlar.

Piranhalar, su içerisinde bulunan her çeşit eti yiyebilirler. Diğer taraftan bazı piranha türleri de meyve ve bitki tohumları ile de beslenirler. Piranhalar da erkek dişi ayrımı net olarak belirgin olmayıp dişiler daha düzgün vücuda sahiptir. üreme zamanları genellikle yoğun sellerin olduğu zamanda gerçekleşir.

Su seviyesinin yeterli yükseklikte olduğu bölgelerde görülen piranhalar muhtemelen tehlikeli olmazlar. Ancak kurak geçen mevsimlerde su seviyesinin düşmesiyle o bölgede yüzenler için tehlikeli olabilirler. Su seviyesi düştüğü zaman grup oluştururlar ve düşmanlarına saldırabilirler. Diğer bir ifadeyle karnivor türleri büyük gruplar oluştururlar ve su içindeki kana ve hareketliliğe saldırabilirler.

Şarkı Sözleri

Exodus tarafından söylenen Piranha adlı şarkının sözleri.

slicing jaws a way of life
brought up to waste mankind
loki's pets his little children
deadly eyery time

trapped in swamps by gates of hell

don't ever: let them out
for if you do and they escape
you'll fight a bloody bout

piranha kill in a pack - you'll run
piranha start to attack - you'll done
if you think you can beat - deadly school
if you think you can live - vou're a fool

gates of hell are old and cracked
they tumble and they fall
out rush a bloody wall of death
to kill anything at all
their sole mission is t0 kill
strip your bones and flesh
rip out your eyes tear off your face
an agonizing death

piranha kill in a pack - you'll run
piranha start to attack - you're done
if you think you can beat - deadly school
if you think you can live - you're a fool
İlgili Konu Başlıkları Tümü

MOWAG Piranha

MOWAG Piranha, İsviçre MOWAG şirketi tarafından üretilen zırhlı personel taşıyıcır. MOWAG tarafından üretilen dördüncü nesil araçtır.

Risen

Risen, tek oyunculu, fantezi temalı, aksiyon rol yapma oyunudur. Piranha Bytes ve Deep Silver tarafından yayınlanmıştır.

Slot

Slot (Rusça: Слот) bir Rus nu metal grubudur.

Pirana

Pirana adıyla bilinir. Bu balıklar tetralar gibi, saldırgan olmayan çok renkli bir çok akvaryum balığının akrabasıdır. Piranalar çok geniş bir alanı kaplayan Amazon havzasındaki akarsularda ve Orinoko gibi yakınındaki ırmaklarda yaşarlar. İçlerinden 4-5 tür özellikle ...

Gothic 3

Gothic 3, Alman oyun geliştirici firması Piranha Bytes tarafından hazırlanmış fantezi temalı bir rol yapma oyunu olup Gothic serisinin 3. oyunudur. Serinin önceki oyunlarının Almanca sürümleri piyasaya İngilizce sürümlerinden önce çıkarken, Gothic 3`ün öncekilerin aksine hem ...

Video Oyun Geliştiricileri

Aşağıdaki listede video oyun geliştiricilerin tam listesi bulunmaktadır.

ABD Deniz Kuvvetleri Denizaltıları Listesi

ABD Deniz Kuvvetleri'nde hizmet etmiş ve etmekte olan denizaltılar (SS: Submarine) listesi:

Boiling Point: Road To Hell

''Boiling Point: Road to Hell'' (önceden Xenus olarak bilinir) Ukraynalı oyun şirketi Deep Shadows tarafından geliştirilmiş ve Atari tarafından 2004 yılında piyasaya sürülmüş bir video oyunudur. Boiling Point oyunun oynanış tarzı FPS ve RPG mekaniklerinin kombinasyonu biçimindedir. ...

Gremlinler

Gremlinler (Özgün adı: Gremlins), Joe Dante tarafından yönetilen ve Warner Bros. tarafından 1984 yılında gösterime sokulan Amerikan korku komedi filmidir. Başarısız bir mucit olan Randall Peltzer, oğlunun doğumgünü için Çin Mahallesi'nde bulunan bir dükkândan bir yaratık satın ...

Invaders Must Die

''Invaders Must Die'' The Prodigy adlı elektronik müzik grubunun beşinci albümüdür. "Take Me to the Hospital". etiketiyle yayınlanmıştır.

Joe Dante

Saturn Award for Best Direction 1985 ''Gremlins''