Seyahat ya da yolculuk, kişi ya da nesnelerin (uçak, bot, tren, vb.) uzak yerler arasında gerçekleştirdiği devinimdir.

SEYAHAT (türkçe) anlamı
1. gezi
yolculuk.
SEYAHAT (türkçe) anlamı
2. 1 . Yolculuk:
3. Her zamanki seyahat hatıralarını anlatmaya başladı.- P. Safa.
4. 2 . Gezi.
5. Atasözü
6. deyim ve birleşik fiiller
7. seyahat etmek
SEYAHAT (türkçe) ingilizcesi
1. adj. traveling
2. travelling [Brit.]
3. n. travel
4. trip
5. journey
6. voyage
7. Eyre
8. peregrination
SEYAHAT (türkçe) fransızcası
1. voyage [le]
2. déplacement [le]
3. tour [le]
SEYAHAT (türkçe) almancası
1. n. Reise
2. Wanderschaft
3. Wanderung

Seyahat hakkında detaylı bilgi

Seyahat ya da yolculuk, kişi ya da nesnelerin (uçak, bot, tren, vb.) uzak yerler arasında gerçekleştirdiği devinimdir. Eğlence, turizm ve tatilin yanı sıra dini, kültürel ve eğitsel amaçlı yolculuklar da yapılabilmektedir. Yolculuk; yerel, bölgesel, ulusal ya da uluslararası çapta gerçekleşebilir.

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki seyahat maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Astral Seyahat

Astral seyahat, "irâdi olarak fiziksel bedenden ayrılma" şeklinde tanımlanır (Dr.Scott ROGO, Leaving The Body, 1983).

Seyahat Yazıları

Gezilip görülen yerleri çeşitli yönleri ile ilgi çekici bir biçimde anlatan yazılara seyahat yazıları denir. Bunun diğer bir adıda gezi yazılarıdır.

Aya Seyahat (film, 1902)

Aya Seyahat (Fransızca: Le Voyage dans la lune) 1902 Fransız yapımı siyah-beyaz sessiz bilim kurgu filmidir. Film orijinallerine sıkı sıkıya bağlı kalınmadan, zamanının iki popüler romanından uyarlanmıştır: Jules Verne'nin yazdığı Ay'a Seyahat ve H. G.

İsviçre Seyahat Sistemi

İsviçre Seyahat Sistemi İsviçre Federal Demiryolları tarafından kullanılan bir markadır. Amacı ülkeyi ziyaret eden yabancı turistlere toplu taşıma bileti çeşitliliği sağlamaktır. Bu sistem ile Swiss Pass'' kartı alınır. Bu kartla haftanın belli günleri tramvay, tren, gemi ve ...

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, kısa adıyla TÜRSAB, Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olarak 28 Eylül 1972 tarihinde yürürlüğe giren 1618 sayılı kanun ile kurulmuş, seyahat acentalarının kuruluş işlemlerinden itibaren tüm işlemlerinde yetkili kurumdur.

Coupe

2 veya 4 oturma yeri olan , 2 kapılı , 2 veya 4 yan penceresi olan kapalı binek taşıtı

Eldest

Eldest, Christopher Paolini'nin kitap serisi olan Miras Döngüsü'nün ikinci kitabı ve ilk kitap Eragon'un devam kitabıdır. 23 Ağustos 2005'de piyasaya sürülmüştür. Eldest'de Eragon gibi The New York Times Gazetesi'nin en çok satanları arasında ilk sırayı almıştır. 26 Ekim ...