Steven Spielberg

Kısaca: Hollywood tarihinin ticari anlamda belki de en başarılı isimlerinden biri olan Steven Spielberg, 18 Aralık 1947’de Cincinnati, Ohio’da, elektrik mühendisi bir baba ile piyanist bir annenin oğlu olarak dünyaya geldi. Ömrünün tamamına yakınını sinema ile iç içe geçiren Spielberg, ilk kısa filmlerini henüz küçük bir çocukken çekti. ...devamı ☟

Steven Spielberg
Steven Spielberg

Hollywood tarihinin ticari anlamda belki de en başarılı isimlerinden biri olan Steven Spielberg, 18 Aralık 1947’de Cincinnati, Ohio’da, elektrik mühendisi bir baba ile piyanist bir annenin oğlu olarak dünyaya geldi. Ömrünün tamamına yakınını sinema ile iç içe geçiren Spielberg, ilk kısa filmlerini henüz küçük bir çocukken çekti.

12 yaşında senaryolu ilk amatör filmini çeken küçük yönetmen, bir yıl sonra çektiği 40 dakikalık savaş filmi “ Escape to Nowhere ” ile bir ödül bile kazandı. 16 yaşında 140 dakikalık bir bilim-kurgu olan “ Firelight ” üzerinde uzun süre çalıştı ve filmin yaşadığı yöredeki bir sinema salonunda gösterilmesini sağladı.

Ardından sinema okumak üzere California State University’ye giden Spielberg, 1969 yapımı “ Amblin’ ” isimli kısa filminin Atlanta Film Festivali’nde gösterilmesiyle dikkatleri üzerinde topladı. Film o kadar ilgi çekti ki, sonuçta henüz 20 yaşında mesleğe yeni adım atan bir isim olsa da, TV yönetmeni göreviyle Universal-MCA ile yedi yıllık bir kontrat imzaladı.

Televizyondaki ilk başarısını Rod Sterling’in “ Night Gallery ”sinde Joan Crawford’un yönetmenliğini yaparak elde eden etti. 1971 yılında yönetmenliğini üstlendiği ve Dennis Weaver’ın rol aldığı “ Duel ” televizyon için yapılan en iyi filmlerden biri olarak kabul edildi. Daha sonra Avrupa genelinde de gösterilen film, önemli gişe başarısı elde etti.

Spielberg’in ilk önemli filmi 1974 yılında çektiği “ The Sugarland Express ” idi. Bu film sayesinde, sinema kariyerinde önemli yer tutacak “ Jaws ” filmini yönetme şansı bulacaktı. Peter Benchley’in öyküsünden beyaz perdeye uyarlanan ve televizyonlarımızda defalarca gösterilmiş olan “ Jaws ”, büyük beyaz bir köpek balığının İngiltere sahillerinde estirdiği terörü konu almaktaydı. Film, 1975 yılının en başarılı filmleri arasına girerken, yönetmenin de sinema dünyasındaki yerini sağlamlaştırıyordu.

Spielberg’in bir sonraki çalışması olan bilim kurgu filmi “ Close Encounters of the Third Kind ” yönetmene, Oscarlarda “ En İyi Yönetmen ” dalında adaylık getirmekle kalmayıp, aynı zamanda onun sinema dilinin de habercisi olacaktı.

Filmdeki tarzını “ 1941 ”de de sürdüren yönetmen, yazık ki bu filmi ile izleyenleri hüsrana uğrattı. Yine de, kendini toparlaması uzun sürmedi. George Lucas ile bir araya gelen Spielberg, “ Raiders of the Lost Ark ” ile yeniden sinemaseverlerin beğenisini toplamayı başardı. Film, 1980’li yılların en popüler filmleri arasına girdi ve sonradan televizyon için devam bölümleri çekildi.

Spielberg’i yüzyılın en popüler sinemacıları arasına dahil eden film, bir oğlan çocuğunun bir uzaylıyla dostluğunu anlatan 1982 yapımı “ E.T. the Extra Terrestrial ” oldu. “ E.T. ” bütün zamanların ticari anlamda en başarılı filmlerinden biri olmakta gecikmedi.

1984 yılında “ Raiders of the Lost Dark ”ın devamı olarak çekilen “ Indiana Jones and the Temple of Doom ”un ardından yönetmen, Alice Walker’ın, büyük buhran yıllarında bir grup Afro-Amerikalı kadının yaşamlarını ve mücadelelerini konu alan sevilen romanından uyarladığı “ The Color Purple ”a imza attı.

“ The Color Purple ” sadece box-office listelerini altüst etmekle kalmadı, aynı zamanda 11 dalda Oscar’a aday gösterildi. Ne var ki, yönetmenin sinema endüstrisindeki hızlı yükselişine bir tepki olsa gerek, film hiçbir dalda ödüle layık görülmedi.

1987 yılında J. G. Ballard’ın romanından sinemaya uyarladığı “ Empire of the Sun ” adlı çalışması yönetmenin sinema kariyerindeki nadir gişe hüsranlarından biri oldu. “ A Guy Named Joe ”nun yeni bir versiyonu olan “ Always ”in kaderi de benzer olsa da, yönetmen 1989 yapımı “ Indiana Jones and the Last Crusade ” ile başarısıyı tekrar yakalayacaktı.

1991 yapımı “ Hook ” ile bir kez daha olumsuz eleştirilerin hedefi olan Spielberg, 1993’te yine hızlı bir atak yaparak “ Jurassic Park ”ı hayata geçirdi. Tüm zamanların en çok tanıtımı yapılan filmlerinden biri olan “ Jurassic Park ”, dünya çapında önemli başarı sağladı.

Aynı yıl, Yahudi soykırımı yıllarında geçen “ Schindler’s List ” gösterime girdi. Bu film de, pek çok dalda Oscar’a aday gösterildi ve bu kez sadece aday gösterilmekle kalmayıp, “ En İyi Film ” ve “ En İyi Yönetmen ” ödülleri de dahil olmak üzere tam yedi Oscar ödülünün sahibi oldu.

Hollywood’un temel taşlarından biri haline gelen Spielberg ve şirketi Amblin Entertainment, daha pek çok başarılı yapıma imza attı. Bunlar arasında “ 1985 yapımı “ Back to the Future ”, 1988’in akıllarda yer eden filmi “ Who Framed Roger Rabbit ” gibi filmler yer almaktaydı.

Yönetmen 1990’lı yılların ortalarında çoğunlukla perde arkasında kalmayı tercih etti ve “ Twister ” ( 1996 ), “ Men in Black ” ( 1997 ), “ Deep Impact ” ( 1998 ) ve “ The Mask of Zorro ” ( 1998 ) filmlerinin yapımcılıklarını üstlendi. 1997 yapımı “ The Lost World ” ile yeniden yönetmen koltuğuna oturan Spielberg, “ Jurassic Park ”ın devamı olan bu filmle yine adından çokça söz ettirdi.

Aynı yıl, hem yönetmenliğini, hem de yapımcılığını üstlendiği “ Amistad ” ile Oscar’a ve Altın Küre’ye pek çok dalda aday gösterilen Spielberg, bu dalların hiçbirinde ödül alamamaktan ötürü biraz hayal kırıklığına uğradıysa da, ertesi yıl gösterime giren filmi “ Saving Private Ryan ” uluslararası alanda beğeni toplamasının yanı sıra, 11 dalda Oscar adayı oldu.

Film, “ En İyi Yönetmen ”, “ En İyi Görüntü Yönetimi ” ( Janusz Kaminski ) ve “ En İyi Kurgu ” ( Michael Kann ) dallarında birinciliği yakalarken, “ En İyi Film ” ödülünü, “ Shakespeare in Love ” filmine kaptırdı. “ Saving Private Ryan ” aynı zamanda “ En İyi Film ” ve “ En İyi Yönetmen ” dalında Altın Küre ödülünün de sahibi oldu.

1990’ların sonlarında da pek çok filmin yapımcılığını üstlenen Spielberg, kısa bir belgesel olan “ Unfinished Journey ” ile yönetmenliğe de ara vermeyeceğini işaret ediyordu. Usta, 2001 yılında, Stanley Kubrick’in hayali olan “ A.I. Artificial Intelligence ” isimli filmi hayata geçirdi.

Gösterime girdiği haftalarda box-office listelerinin baş sıralarından inmeyen “ A.I. ”, Kubrick’in 20 yıllık bir projesiydi. Düşünce teknolojisinin geleceğini temsil eden bir karakter üzerinde yoğunlaşan film, robotlar, makinalar ve insanlar arasında geçen bir bilim-kurgu filmi.

Spielberg’in halen üzerinde çalıştığı ve önümüzdeki yıllarda gösterime girecek filmleri arasında, “ Minority Report ” ( 2002), Catch Me if You Can ” ( 2002 ) ve “ Memoirs of a Geisha ” ( 2003 ) yer alıyor.

Filmografi

1.Indiana Jones 5 (2021)

08-07-2021 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

2.Indiana Jones 5 (2021)

08-07-2021 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu:

3.Jurassic World 3 (2021)

09-06-2021 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

4.Real Steel 2 (1970)

01-01-1970 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

5.West Side Story (2020)

16-12-2020 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

6.West Side Story (2020)

16-12-2020 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu:

7.Blackhawk (1970)

01-01-1970 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu:

8.The Trial of the Chicago 7 (2020)

25-09-2020 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

9.The Turning (2020)

23-01-2020 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

10.The Kidnapping of Edgardo Mortara (1970)

01-01-1970 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

11.Gremlins 3 (1970)

01-01-1970 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

12.Cats (2019)

19-12-2019 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Jellicles adlı bir kedi kabilesi, bir gece içerisinde yaşamlarını kökünden değiştirecek olaylara dahil olurlar. Kediler için bir çeşit cennet olan Heaviside isimli bir yer vardır. Heaviside ise yeniden doğuşu simgeler. Kralın görevi de oraya gidecek olan kediyi seçmektir. Ancak Macavity isimli kötü...

13.Making Waves: The Art of Cinematic Sound (2019)

01-11-2019 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

14.Siyah Giyen Adamlar: Global Tehdit (2019)

12-06-2019 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Yetenekli Ajan H, Londra'da Siyah Giyen Adamlar'ın bir çalışanı olarak işini yapmaktayken, Amerika'da ise genç bir kadın 20 yıldır aradığı şeyi sonunda bulmuştur; Siyah Giyen Adamlar'ın merkezinin yerini. Bu sıradışı büroda bir çalışan olmak isteyen genç kadın, müdür O'nun onayı ile işe alınır ve Aj...

15.Distant (1970)

01-01-1970 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

16.Peter Falk versus Columbo (2019)

31-03-2019 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself (archive footage) rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

17.Schindler's List: 25 Years Later (2018)

18-12-2018 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

18.Bumblebee (2018)

15-12-2018 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: 1980'li yıllarda tek başına kalan Bumblebee henüz çok gençtir. Nereye gideceğini bilemeyen ve kimsesi olmayan sarı autobot Bumblebee 1987 yılında sürekli kaçmakta ve saklanmaktadır. Bu süreçte güvenli liman olarak sakin bir Kaliforniya sahil kasabasına sığınmıştır. Charlie ise 18 yaşına basmak üzere...

19.Blackhawk (1970)

01-01-1970 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

20.Bernstein (1970)

01-01-1970 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

21.Intelligent Life (1970)

01-01-1970 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

22.Trumbull Land (2018)

15-10-2018 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

23.Ay'da İlk İnsan (2018)

11-10-2018 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Armstrong'un perspektifinden duygusal ve samimi bir anlatımla James R. Hansen'ın kitabından uyarlanan film, bir yandan astronot Neil Armstrong'u (Ryan Gosling) ve Apollo 11 uçuşunu odağına alarak Ay’a yapılan insanlı ilk yolculuğun arkasındaki hikâyeyi ele alırken; bir yandan da tarihin en tehlikeli...

24.Jurassic World: Yıkılmış Krallık (2018)

06-06-2018 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: İlk filmde yaşanan facianın ardından, Claire’in (Bryce Dallas Howard) parkı yönetirken birer market ürünü gibi gördüğü dinozorlara olan bakış açısı değişir ve “Dinozor Koruma Grubu” isimli bir organizasyon kurar… Amacı; aktif bir yanardağın harekete geçtiği adada yaşayan dinozorları adadan çıkarmanı...

25.Başlat: Ready Player One (2018)

28-03-2018 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Ailesini küçük yaşta kaybeden Wade Watts (Tye Sheridan), gerçek dünyanın sıkıntılarından kaçmak için zamanını The Oasis adlı bir oyun evreninde geçirir. Oyunun milyoner kurucusu oyun evreninin içine bir anahtar saklamıştır ve öldüğünde tüm servetini ve oyunun kontrolünü bu anahtarı bulana vaad etmek...

26.Başlat: Ready Player One (2018)

28-03-2018 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu: Ailesini küçük yaşta kaybeden Wade Watts (Tye Sheridan), gerçek dünyanın sıkıntılarından kaçmak için zamanını The Oasis adlı bir oyun evreninde geçirir. Oyunun milyoner kurucusu oyun evreninin içine bir anahtar saklamıştır ve öldüğünde tüm servetini ve oyunun kontrolünü bu anahtarı bulana vaad etmek...

27.The Post (2017)

22-12-2017 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: 1971'de Pentagon belgeleri etrafında dönen gerçek olaylardan esinlenilmiş bir yasal süreci konu alan filmde, Washington Post çalışanları editör Ben Bradlee (Tom Hanks) ve yayıncı Kay Graham (Meryl Streep), ordu analisti Daniel Ellsberg tarafından yazılan ve sızdırılan Pentagon belgelerini yayınlama...

28.Robopocalypse (1970)

01-01-1970 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Günümüzden çok da uzak olmayan bir zamanda, dünyamızı yöneten göz kamaştırıcı teknolojimiz bize sırt çevirmiştir. Dünyamızın bağımlı olduğu makinelerin küresel ağı, çocuksu ancak güçlü bir yapay zeka olan Archos'un elinde ölümcül bir düşman haline gelmiştir. Robot saldırısının ardından neredeyse yok...

29.The Post (2017)

22-12-2017 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu: 1971'de Pentagon belgeleri etrafında dönen gerçek olaylardan esinlenilmiş bir yasal süreci konu alan filmde, Washington Post çalışanları editör Ben Bradlee (Tom Hanks) ve yayıncı Kay Graham (Meryl Streep), ordu analisti Daniel Ellsberg tarafından yazılan ve sızdırılan Pentagon belgelerini yayınlama...

30.How Star Wars Was Saved in the Edit (2017)

07-12-2017 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself (Archive Footage) (Voice) rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

31.Spielberg (2017)

05-10-2017 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu: HBO’nun yapımcılığını üstlendiği Spielberg belgeseli; E.T. The Extra Terrestrial, Schindler’s List, Saving Private Ryan, Catch Me If You Can, Jaws, Jurassic Park gibi birbirinden başarılı filmlere imza atan Steven Spielberg‘ün filmografisini, çocukluğunu, ailesiyle olan özel yaşamını ve sinema tutku...

32.Three Kinds of Close Encounters (2017)

19-09-2017 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

33.Transformers: Son Şövalye (2017)

16-06-2017 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Son Şövalye, Transformers bu sefer serinin özündeki efsaneleri paramparça etme hedefini taşıyor. İnsanlar ve Transformerlar savaşta, Optimus Prime ise gitmiş. Geleceğimizi kurtarmanın yegane çıkar yolu geçmişin sırlarında ve Transformerların dünyadaki gizli geçmişinde yatıyor. Dünyayı kurtarma görev...

34.Kirk Douglas, l'indompté (2017)

01-06-2017 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

35.Princess Diana: Her Life - Her Death - The Truth (2017)

22-05-2017 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself (archive footage) rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

36.Five Came Back (2017)

31-03-2017 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

37.Five Came Back (2017)

31-03-2017 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

38.Score: A Film Music Documentary (2017)

16-03-2017 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

39.Mifune: The Last Samurai (2016)

25-11-2016 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

40.Jeux vidéo: Les nouveaux maîtres du monde (2016)

15-11-2016 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself (archive footage) rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

41.Finding Oscar (2016)

03-09-2016 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

42.The BFG (2016)

01-06-2016 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Roald Dahl’ın sevilen çocuk kitabından beyazperdeye uyarlanan The BFG'nin yönetmen koltuğunda usta isim Steven Spielberg oturuyor. Bill Hader' arkadaş canlısı dev, Ruby Barnhill'i ise başroldeki Sophie olarak izleyebileceğimiz yapımın oyuncu kadrosunda Mark Rylance, Rebecca Hall ve Jermaine Clement...

43.The BFG (2016)

01-06-2016 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu: Roald Dahl’ın sevilen çocuk kitabından beyazperdeye uyarlanan The BFG'nin yönetmen koltuğunda usta isim Steven Spielberg oturuyor. Bill Hader' arkadaş canlısı dev, Ruby Barnhill'i ise başroldeki Sophie olarak izleyebileceğimiz yapımın oyuncu kadrosunda Mark Rylance, Rebecca Hall ve Jermaine Clement...

44.Her Yol (2016)

23-05-2016 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Lyndon Johnson, John F. Kennedy suikastinin kaotik sonrasında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olur ve Sivil Haklar Yasasını geçirmek için senato da verdiği mücadeleyi konu ediyor.

45.Mike Nichols: An American Master (2016)

29-01-2016 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg yer almıştır. Filmin konusu:

46.Back in Time (2015)

20-10-2015 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu: Back To The Future (Geleceğe Dönüş) film serisinin 30.yıl dönümünü bir belgeselle taçlandırmak için hazırlanan bu yapımda; filmin konusunun nasıl bulunduğunun, hangi şartlarda ve nasıl çekildiğinin, geçen 30 yılda hayran kitlesine olan etkisinin hikayesini, filmin yazar ve yönetmeni olan Robert Zeme...

47.Casuslar Köprüsü (2015)

15-10-2015 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Film soğuk savaş döneminde geçmektedir. Amerikalı bir pilot Sovyetler’de tutsak duruma düşmüştür. Tutsak pilotu kurtarabilmek için Amerikalı bir avukat CIA tarafından görevlendirilir. Bu görev oldukça zorlu ve tehlikelidir. Filmde Tom Hanks’ın yanı sıra Amy Ryan ve Billy Magnussen gibi isimlerde rol...

48.Casuslar Köprüsü (2015)

15-10-2015 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu: Film soğuk savaş döneminde geçmektedir. Amerikalı bir pilot Sovyetler’de tutsak duruma düşmüştür. Tutsak pilotu kurtarabilmek için Amerikalı bir avukat CIA tarafından görevlendirilir. Bu görev oldukça zorlu ve tehlikelidir. Filmde Tom Hanks’ın yanı sıra Amy Ryan ve Billy Magnussen gibi isimlerde rol...

49.Everything Is Copy (2015)

29-09-2015 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg yer almıştır. Filmin konusu:

50.Jurassic World (2015)

06-06-2015 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: John Hammond'ın başarısızlıkla sonuçlanan Jurassic Park denemesinin üzerinden tam 22 yıl geçmiştir. Nublar Adası'nda bu kez tam kapasiteyle çalışan, Hammond'ın hayal ettiği gibi bir dinozor tema parkı Jurassic World adıyla kurulmuştur. Ancak kuruluşunun üzerinden 10 yıl geçen parkta müşteri sayısı g...

51.Kötü Ruh (2015)

20-05-2015 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Hikaye olarak yer almıştır. Filmin konusu: 1980'li yılların unutulmaz korku filmi serisi Poltergeist'in 2015 yeniden çevrimi, klasik hikayeyi yapımcı Sam Raimi'nin yeni bir yorumuyla izleyicilere sunacak. Kötü ruhların işgal ettiği bir evde mahsur kalan ve küçük kızları bu ruhlar tarafından esir alınan bir ailenin üyeleri, kızlarını kurtarab...

52.Auschwitz (2015)

27-01-2015 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

53.Magician: The Astonishing Life and Work of Orson Welles (2014)

12-12-2014 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself - Filmmaker (archive footage) rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

54.The Concert for Valor (2014)

11-11-2014 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

55.Kubrick Remembered (2014)

04-11-2014 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg yer almıştır. Filmin konusu:

56.Aşk Tarifi (2014)

06-08-2014 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Bombay’da yaşayan Hassan Haji, dedesinin işlettiği restoran sayesinde mutfakla çocuk yaşta tanışmış, bu ilgisini yeteneğiyle pekiştirmiştir. Şimdilerde genç bir adam olan Hassan, dedesinden kalan müesseseyi başarıyla işletirken beklenmedik bir trajedi nedeniyle Bombay’dan taşınmak durumunda kalır. A...

57.Transformers: Kayıp Çağ (2014)

25-06-2014 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Chicago'nun işgalinin üzerinden 4 yıl geçmiştir. Cade Yeager (Mark Wahlberg) kızı Tessa ile (Nicola Peltz) birlikte kendi halinde yaşayan bir araba tamircisi ve mucittir. Ancak günün birinde bütün Autobot ve Deceptionları dize getiren bir Optimus Prime'ı yapmayı başardığında, huzurlu hayatları son b...

58.And the Oscar Goes To... (2014)

01-02-2014 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself - Interviewee rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

59.Drew: The Man Behind the Poster (2013)

19-07-2013 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

60.Don't Say No Until I Finish Talking: The Story of Richard D. Zanuck (2013)

08-05-2013 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

61.Don't Say No Until I Finish Talking: The Story of Richard D. Zanuck (2013)

08-05-2013 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

62.Eastwood Directs: The Untold Story (2013)

27-04-2013 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

63.Milius (2013)

09-03-2013 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

64.Stanley Kubrick in Focus (2012)

30-11-2012 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg yer almıştır. Filmin konusu:

65.Inventing David Geffen (2012)

19-11-2012 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

66.Lincoln (2012)

09-11-2012 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Film, Amerika Birleşik Devletleri'nin 16. Başkanı olan ve kuzey eyaletlerinde 1861-1865 yılları arasında yaşanan iç savaşa öncülük eden Lincoln'un son dönemlerine ışık tutuyor. İç Savaş'ın hararetli günleri geride kalınca, Abraham Lincoln ile kabinesi arasında fikir ayrılıkları da su yüzüne çıkacakt...

67.Lincoln (2012)

09-11-2012 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu: Film, Amerika Birleşik Devletleri'nin 16. Başkanı olan ve kuzey eyaletlerinde 1861-1865 yılları arasında yaşanan iç savaşa öncülük eden Lincoln'un son dönemlerine ışık tutuyor. İç Savaş'ın hararetli günleri geride kalınca, Abraham Lincoln ile kabinesi arasında fikir ayrılıkları da su yüzüne çıkacakt...

68.The E.T. Journals (2012)

09-10-2012 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

69.Siyah Giyen Adamlar 3 (2012)

23-05-2012 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Ajan J, Ajan K'yı bulmak için zamanda geriye gittiği, uzun bir yolculuğa çıkacaktır. Zira dünyanın sonunu getirebilecek bir seri olayın fişeği ateşlenmiştir. Ajan J, zamana karşı şimdi her zamankinden daha hızlı hareket etmelidir... Oyuncu Will Smith ve yönetmen Barry Sonnenfeld Siyah Giyen Adamlar...

70.‘The Birds’: Hitchcock’s Monster Movie (2012)

01-01-2012 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

71.Transformers: The Ride - 3D (2012)

01-01-2012 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

72.Aleister Arcane (1970)

01-01-1970 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

73.Michael Curtiz: The Greatest Director You Never Heard Of (2012)

01-01-2012 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Interviewee rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

74.Savaş Atı (2011)

25-12-2011 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Altı aylık bile değilken annesinden koparılan ve hayvan pazarına götürülerek açık arttırmaya çıkarılan Joey, hayatın dikenli yollarına doğru ilk adımı atıyor ve sarhoş bir adama satılıyor. Niyeti bir buzağı almak olan adamın oğlu Albert, Joey'u görür görmez ona hayran kalıyor. Soğuk, uzun kışlar ve...

75.Savaş Atı (2011)

25-12-2011 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu: Altı aylık bile değilken annesinden koparılan ve hayvan pazarına götürülerek açık arttırmaya çıkarılan Joey, hayatın dikenli yollarına doğru ilk adımı atıyor ve sarhoş bir adama satılıyor. Niyeti bir buzağı almak olan adamın oğlu Albert, Joey'u görür görmez ona hayran kalıyor. Soğuk, uzun kışlar ve...

76.Ray Harryhausen: Special Effects Titan (2011)

27-11-2011 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

77.Tenten'in Maceraları (2011)

25-10-2011 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Belçikalı çizer Georges Prosper Remi, nam-ı diğer Hergé’in 1920'li yıllarda yarattığı kült karakter Tenten ve onun sevimli beyaz köpeği Milu'nun maceraları yeniden beyazperdeye uyarlandı. Meraklı genç muhabir Tenten (Jamie Bell) ve Milu maket bir gemi keşfederler fakat bilmedikleri şey bu geminin as...

78.Tenten'in Maceraları (2011)

25-10-2011 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu: Belçikalı çizer Georges Prosper Remi, nam-ı diğer Hergé’in 1920'li yıllarda yarattığı kült karakter Tenten ve onun sevimli beyaz köpeği Milu'nun maceraları yeniden beyazperdeye uyarlandı. Meraklı genç muhabir Tenten (Jamie Bell) ve Milu maket bir gemi keşfederler fakat bilmedikleri şey bu geminin as...

79.Çelik Yumruklar (2011)

28-09-2011 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Yakın bir gelecekte, yeni bir dövüş sporu ortaya çıkmıştır. Bu, yaklaşık 2000 kiloluk dev robotların kıyasıya dövüştüğü bir boks maçıdır. Robotlar insanlar tarafından eğitilmektedir. Bu antrenörlerden biri de Charlie Kenton'dır.

80.Kovboylar ve Uzaylılar (2011)

29-07-2011 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Yıllardan 1873, yer Arizona. Geçmişini hiç hatırlamayan bir yabancı (Craig) kendisini Absolution isimli çöl kasabasında bulur. Geçmişine dair tek ipucu, bileğindeki gizemli bir kelepçedir. Kısa süre içerisinde kasabalıların yabancıları hoş karşılamadığını ve kasaba sokaklarında, demir yumruklu Albay...

81.Transformers: Ay'ın Karanlık Yüzü (2011)

28-06-2011 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Ay’ın Karanlık Yüzü filminin konusu insanoğlunun yaptığı bir hata sonrası dünyanın tarihinin en büyük savaşına tanık olması anlatılıyor. Ay’a yapılan yolculuk sonra ayda bulunan bir Decepticon’u canlandıran insanoğlu kendini yine Decepticonlar ile bir savaşın içinde bulur. Transformers serisinin her...

82.Super 8 (2011)

08-06-2011 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Küçük bir Ohio kasabasındaki bir grup arkadaş 1979'un yazında bir süper 8 filmi yaparlarken felaket bir tren kazasına tanık olurlar ve bunun bir kaza olmadığından şüphelenirler. Kazadan kısa bir süre sonra kasabada sıra dışı kaybolmalar ve açıklanamayan olaylar meydana gelmeye başlar. Kasabanın şeri...

83.Science-fiction et paranoïa: La culture de la peur aux Etats-Unis (2011)

06-05-2011 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

84.Paul (2011)

14-02-2011 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu: Zombilerin Şafağı ve Sıkı Aynasızlar filmlerinden tanığımız Simon Pegg ve Nick Frost, Paul‘de tekrar buluştu. Komedi türünde iyi filmlere imza atan ikili, Paul ile güldürmeye devam edecek gibi görünüyor. Senaryosu da Pegg ve Frost tarafından yazılan filmin yönetmeni Greg Mottola (Superbad, Adventu...

85.Return to Jurassic Park (2011)

05-02-2011 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

86.Return to Jurassic Park: Dawn of a New Era (2011)

01-01-2011 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

87.Locke & Key (2011)

01-01-2011 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

88.İz Peşinde (2010)

22-12-2010 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Charles Portis'in 1969 tarihli ilk filmin de uyarlandığı romanından tekrar uyarlanacak filmde, babasının bir cinayete kurban gitmesinin ardından işe “gerçekten yürekli” bir yardımcı olan Tom Chaney’i alan ve babasının katilini bulmayı kafaya koyan 14 yaşındaki çiftçi kızı Mattie Ross’un hikayesi anl...

89.Industrial Light & Magic: Creating the Impossible (2010)

14-11-2010 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

90.Öteki Dünya (2010)

22-10-2010 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Hereafter' (Ahiret) ölümle farklı yollarda bağlantısı bulunan üç kişinin hikayesini anlatıyor. Amerikan işçi sınıfına bağlı olan George (Matt Damon)'un ölümden sonraki hayatla özel bir bağı bulunmaktadır. Ancak George bu bağı taşımak zorunda olduğu bir lanet olarak görmektedir. Fransız gazeteci olan...

91.Cennetimden Bakarken (2009)

26-12-2009 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Susie, 14 yaşında öldürülmüş ve cennete gitmiştir. Ölümünden sonra dünyada onsuz sürüp giden yaşamı, ortadan kayboluşuyla ilgili yorumlarını, ailesinin sevgili kızlarının canlı bulunması umuduna sarılmasını ve katilinin cinayetten kalan ipuçlarını yok etmeye çalışmasını takip eder. İstediği herşey d...

92.A Night at the Movies: The Gigantic World of Epics (2009)

20-12-2009 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

93.Transformers: Yenilenlerin İntikamı (2009)

19-06-2009 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Sam Witwicky, Transformers’ın kökenleri ve dünya üzerindeki tarihçesi konusunda yeni detaylar keşfeder. Topladığı bilgiyi ele geçirmek isteyen şeytani ruhlu Deceptionlar onun peşindedir. En büyük mücadele, Mısır’daki Giza piramitlerinde gerçekleşecektir. Çünkü aranan tapınak bu bölgededir.Transforme...

94.Warner at War (2008)

11-11-2008 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg yer almıştır. Filmin konusu:

95.Kartal Göz (2008)

25-09-2008 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Jerry ve Rachel, daha önce hiç tanımadıkları bir kadın tarafından rehin alınırlar. Fakat kadın bu iki kişiyle ilgili her şeyi bilmektedir. Politik bir suikast için kullanılmakta olduklarını anlayan bu iki rehine işbirliği yapmaya karar verir.

96.Emulsional Rescue: Revealing 'The Godfather' (2008)

23-09-2008 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

97.A Timeless Call (2008)

07-08-2008 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu:

98.Indiana Jones: Kristal Kafatası Krallığı (2008)

21-05-2008 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu: Dış İlişkiler Konseyi kutsal hazine için ilk maceranın başladığı topraklara yeniden geri döner. Ancak 'Herşeyi Gören 12 değerli taş' içinde hipnotik bir güce sahip olan 'Ephod' taşına ihtiyaçları vardır. Konseydekilerin bu fikrini öğrenen Indiana Jones onları takip eder. Çünkü eğer biri Ephod'u ele...

99.Back to Room 666 (2008)

02-02-2008 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg yer almıştır. Filmin konusu:

100.The Visions of Stanley Kubrick (2007)

23-10-2007 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

101.View from the Overlook: Crafting 'The Shining' (2007)

23-10-2007 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

102.Spielberg on Spielberg (2007)

09-07-2007 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

103.Transformers (2007)

27-06-2007 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Cybertron gezegeni başka mekanizmalara kolayca dönüşebilme yeteneğine sahip olan robotların gezegenidir. Bu robotlara Transform denir. Her Transformer’in kendine özgü bir dönüşerek değişme şekli vardır.Transformer’lar iki farklı kampa bölünmüşlerdir. Bir tarafta kısaca Autobotlar denen iyi robotlar...

104.AFI: 100 Years... 100 Movies... 10th Anniversary Edition (2007)

20-06-2007 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

105.The Shark Is Still Working (2007)

01-01-2007 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

106.Iwo Jima'dan Mektuplar (2006)

19-12-2006 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: 61 yıl önce Amerikan işgal kuvvetlerin karşı Iwo Jima Adası'nı savunan Japon askerlerinin ve başlarındaki generalin hiç anlatılmamış öyküsüyle karşımıza çıkıyor. Iwo Jima'daki askerler arasında; yeni doğan kızını görmekten başka bir isteği olmayan fırıncı Saigo; becerisi ve onuruyla dünyaca tanınan...

107.Atalarımızın Bayrakları (2006)

18-10-2006 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Kara kumsalları ve cehennemi mağaralarıyla ıssız bir ada olan Japon garnizonu Iwo Jima için girilen şiddetli muharebe başlayalı birkaç gün olmuşken, beş deniz piyadesi ve bir donanma sıhhiyecisinin Birleşik Devletler bayrağını Suribachi Dağı'na dikmesinin fotoğrafı, Pasifik Savaşı'nın akıllardan sil...

108.Spell Your Name (2006)

01-09-2006 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

109.Untitled Third Tintin Film (1970)

01-01-1970 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

110.The Adventures of Tintin Sequel (1970)

01-01-1970 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

111.Canavar Ev (2006)

21-07-2006 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Ergenliğe girmeden önceki sıkıntılı dönemin sancılarını çeken DJ Walters’ın kafası, uzun süredir karşı caddedeki ihtiyar Nebbercracker’ın evine takılmıştır. Evin bahçesine atılan herşey garip bir şekilde kaybolmaktadır. DJ Walters ve arkadaşı Chowder, bir gün bizzat, evin bahçeye düşen basket topunu...

112.The Sci-Fi Boys (2006)

27-04-2006 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

113.Münih (2005)

23-12-2005 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: 1972 Münih olimpiyatlar'ında 11 İsaril'li atlete yönelik inanılmaz katliamın perde arkasını anlatan filmde, İsrail Gizli Servisi Mossad üyelerinden oluşan bir grup, bu işe karıştıklarını düşündükleri Filistinli suikast komandolarını öldürmekle görevlendirilirler. Liderlerini izleyen İsrail'li grup b...

114.Münih (2005)

23-12-2005 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu: 1972 Münih olimpiyatlar'ında 11 İsaril'li atlete yönelik inanılmaz katliamın perde arkasını anlatan filmde, İsrail Gizli Servisi Mossad üyelerinden oluşan bir grup, bu işe karıştıklarını düşündükleri Filistinli suikast komandolarını öldürmekle görevlendirilirler. Liderlerini izleyen İsrail'li grup b...

115.Bir Geyşanın Anıları (2005)

06-12-2005 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: İkinci Dünya Savaşı’ndan bir yıl önce, yoksul bir ailenin kız çocuğu bir geyşa evinde hizmetçi olarak çalışmaya başlar. Gizemleri günümüze kadar korunan, saklı ve bir o kadar da büyülü bir dünyada büyüyen kız çocuğu, rekabetin bitmediği, hataların affedilmediği bir dönemde efsanevi geyşa Sayuri’ye d...

116.Zorro (2005)

24-10-2005 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Don Diego de la Vega istediğini elde etmiş ve bir serseriden bir halk kahramanı yaratmıştır. Yeni Zorro, Alejandro de la Vega, düşmanlarından intikamını almış ve artık güzeller güzeli karısı Elena ve oğluyla huzurlu bir hayat yaşamaya başlamıştır.10 yaşında zeki bir çocuk olan Jouqauin hala babasını...

117.Watch the Skies!: Science Fiction, the 1950s and Us (2005)

05-07-2005 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

118.Dünyalar Savaşı (2005)

28-06-2005 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu: İki çocuğuyla beraber hafta sonunu geçirirken gökyüzü aniden kararır ve şimşekler eşliğinde çok şiddetli bir fırtına patlak verir. Gökyüzünde tuhaf şeyler olmaktadır. Aradan kısa bir süre geçtikten sonra evinin yakınındaki kavşakta sıradışı bir olaya tanık olur. Toprağın aniden yarılmasıyla yeryüzün...

119.The Force Is with Them: The Legacy of Star Wars (2004)

21-09-2004 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

120.A Legacy of Filmmakers: The Early Years of American Zoetrope (2004)

14-09-2004 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

121.Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy (2004)

12-09-2004 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

122.'Duel': A Conversation with Director Steven Spielberg (2004)

17-08-2004 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

123.Artifact from the Future: The Making of 'THX 1138' (2004)

14-08-2004 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

124.Terminal (2004)

17-06-2004 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu: Victor Navorski Amerika yolundayken ülkesinde askeri darbe olması üzerine New York'un Uluslararası Havaalanında mahsur kalıyor. Pasaportu artık geçersiz olduğu için Amerika'ya girme hakkını yitirmiş durumda olan Victor ne ülkesine geri dönebiliyor ne de Amerikaya girebiliyor. ülkesindeki savaş bitin...

125.Terminal (2004)

17-06-2004 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Victor Navorski Amerika yolundayken ülkesinde askeri darbe olması üzerine New York'un Uluslararası Havaalanında mahsur kalıyor. Pasaportu artık geçersiz olduğu için Amerika'ya girme hakkını yitirmiş durumda olan Victor ne ülkesine geri dönebiliyor ne de Amerikaya girebiliyor. ülkesindeki savaş bitin...

126.Cecil B DeMille: American Epic (2004)

05-04-2004 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

127.Voices from the List (2004)

09-03-2004 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

128.Voices from the List (2004)

09-03-2004 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

129.The Cutting Edge: The Magic of Movie Editing (2004)

01-01-2004 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

130.Imaginary Witness: Hollywood and the Holocaust (2004)

01-01-2004 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg yer almıştır. Filmin konusu:

131.Indiana Jones: Making the Trilogy (2003)

21-10-2003 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

132.Robert Capa: In Love and War (2003)

28-05-2003 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

133.Catch Me If You Can: Behind the Camera (2003)

06-05-2003 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

134.Behind the Ears: The True Story of Roger Rabbit (2003)

25-03-2003 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

135.Steven Spielberg - Japanese TV Interview (2003)

25-03-2003 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

136.The Sound of 'Indiana Jones' (2003)

01-01-2003 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

137.The Stunts of 'Indiana Jones' (2003)

01-01-2003 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

138.The Light and Magic of 'Indiana Jones' (2003)

01-01-2003 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

139.The Music of 'Indiana Jones' (2003)

01-01-2003 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

140.Sıkıysa Yakala (2002)

25-12-2002 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: FBI’ın ünlü “En Çok Arananlar” listesinde yer alan en genç dolandırıcısının gerçek yaşam öyküsü... Frank Abagnale Jr henüz 18 yaşına gelmeden doktorluk, avukatlık ve büyük bir hava yolu şirketinde pilot yardımcılığı yapmtı. Kılık değiştirme ustası olan Abagnale, aynı zamanda son derece zeki bir dola...

141.Sıkıysa Yakala (2002)

25-12-2002 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu: FBI’ın ünlü “En Çok Arananlar” listesinde yer alan en genç dolandırıcısının gerçek yaşam öyküsü... Frank Abagnale Jr henüz 18 yaşına gelmeden doktorluk, avukatlık ve büyük bir hava yolu şirketinde pilot yardımcılığı yapmtı. Kılık değiştirme ustası olan Abagnale, aynı zamanda son derece zeki bir dola...

142.Austin Powers in Goldmember (2002)

26-07-2002 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Steven Spielberg / Famous Director rolünde yer almıştır. Filmin konusu: Austin powers Dr. Evil ve Mini' yi hapse atmıştır ama onları kapalı bir mekanda tutmak çok zordur. Güvenliğin en yüksek seviyeye çıkarıldığı hapishaneden bile kaçmayı başarırlar. Dr. Evil 'in bu seferki planı austin powers'ı daha doğmadan yok etmektir. Bu sebeple babasını ele geçirmeyi düşünen dok...

143.Siyah Giyen Adamlar 2 (2002)

03-07-2002 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Kay (Ajan K) sivil hayata dönerken, Jay (Ajan J) dünyadaki uzaylı yaratıklarla ilgili konuları kontrol eden, gayri resmi devlet kuruluşu “Men in Black (MIB) – Siyah Giyen Adamlar” için çalışmaya devam etmiştir. Jay sıradan görünen bir suçu araştırırken, kendisini seksi bir iç çamaşırı modeli olarak...

144.Azınlık Raporu (2002)

20-06-2002 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu: Ünlü bilimkurgu yazarı Philip K. Dick'in bir kısa öyküsünden yönetmen Steven Spielberg tarafından sinemaya uyarlanan film, 2054'te Washington DC'de geçiyor.Dedektif John Anderton, psişik güçlere sahip kahinler ve bazı teknolojik aygıtlar sayesinde cinayetleri daha işlenmeden önce farkedip suçluları...

145.Price for Peace (2002)

01-01-2002 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

146.We Stand Alone Together (2001)

10-11-2001 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

147.Jurassic Park III (2001)

18-07-2001 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Tam sekiz yıl önce John Hammond,65 milyon yıl öncesi, dinazorların yaşadığı çağa ait sivrisinek fosilerinden alınan kan örnekleri sayesinde, DNA moleküllerinden yaratılan ve genetik mühendisliğin ürünü olan dinazorların özgürce dolaşmasını sağlayan Jurassic Park projesini hayata geçirmişti. Sekiz yı...

148.Yapay Zeka (2001)

29-06-2001 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Belirsiz bir gelecekte, insanoğlu, dünyanın çoğunun sular altında kaldığı bir yeryüzünde yaşamaya çalışırken, teknolojinin nimetlerinden yararlanarak hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla 'yapay zekalı' robotlar üretirler. David madde ve mana olarak tam bir insan gibi donatılmış bir robottur. Sevmeye...

149.Yapay Zeka (2001)

29-06-2001 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu: Belirsiz bir gelecekte, insanoğlu, dünyanın çoğunun sular altında kaldığı bir yeryüzünde yaşamaya çalışırken, teknolojinin nimetlerinden yararlanarak hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla 'yapay zekalı' robotlar üretirler. David madde ve mana olarak tam bir insan gibi donatılmış bir robottur. Sevmeye...

150.Yapay Zeka (2001)

29-06-2001 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Senaryo olarak yer almıştır. Filmin konusu: Belirsiz bir gelecekte, insanoğlu, dünyanın çoğunun sular altında kaldığı bir yeryüzünde yaşamaya çalışırken, teknolojinin nimetlerinden yararlanarak hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla 'yapay zekalı' robotlar üretirler. David madde ve mana olarak tam bir insan gibi donatılmış bir robottur. Sevmeye...

151.Şrek (2001)

16-05-2001 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Shrek, oldukça korkutucu bir görünüme sahip, devasa, yeşil bir troldür. Yalnızlığın getirisiyle, hayatının geri kalanını beraber geçirebileceği, en az kendisi kadar çirkin bir yaratık bulmanın hevesindedir. Bir kahin, kehanetini açıklar. Şrek ile güzeller güzeli bir prenses olan Fiona arasında duygu...

152.The Making of 'Close Encounters of the Third Kind' (2001)

08-05-2001 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

153.Stanley Kubrick: A Life in Pictures (2001)

02-05-2001 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

154.Semper Fi (2001)

01-04-2001 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

155.The Beginning : Making 'Episode I' (2001)

01-02-2001 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

156.Kurosawa (2000)

24-12-2000 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself (archive footage) rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

157.Çekim Harbi (2000)

07-12-2000 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Avrupa'da İkinci Dünya Savaşı'nda Savaş Fotoğrafçılığı yapanlar hakkında iki saatlik belgesel.

158.Çekim Harbi (2000)

07-12-2000 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Editör olarak yer almıştır. Filmin konusu: Avrupa'da İkinci Dünya Savaşı'nda Savaş Fotoğrafçılığı yapanlar hakkında iki saatlik belgesel.

159.What Lies Beneath (2000)

21-07-2000 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Fikir olarak yer almıştır. Filmin konusu: Dr. Norman Spencer( Harrison Ford) güzel karısı Claire’i (Michelle Pfeiffer) bir yıl önce aldatmıştı... Evlilikleri ve ilişkileri mükemmeldi hatta o kadar mükemmeldi ki aradan geçen zaman boyunca bu ilişkiden bihaber olan Claire garip sesler ve görüntülerden bahsettiğinde Norman’ın aklına bu ilişki...

160.A Holocaust szemei (2000)

01-01-2000 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

161.Wakko's Wish (1999)

20-12-1999 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

162.Spielberg on Kubrick (1999)

19-11-1999 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

163.The Last Movie: Stanley Kubrick and 'Eyes Wide Shut' (1999)

05-09-1999 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

164.Perili Ev (1999)

23-07-1999 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Bir tepe üstüne 130 yıl önce hugh Crain tarafından yapılan bir malikane yaşanan trajedilerden sonra terkedilmiş ve halk arasındaki söylentilere göre hayaletlerin uyrak mekanı haline gelmiş.

165.Perili Ev (1999)

23-07-1999 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , İkinci Birim Direktörü olarak yer almıştır. Filmin konusu: Bir tepe üstüne 130 yıl önce hugh Crain tarafından yapılan bir malikane yaşanan trajedilerden sonra terkedilmiş ve halk arasındaki söylentilere göre hayaletlerin uyrak mekanı haline gelmiş.

166.From Star Wars to Star Wars: The Story of Industrial Light & Magic (1999)

15-06-1999 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

167.Forever Hollywood (1999)

01-01-1999 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

168.The Last Days (1998)

23-10-1998 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

169.Er Ryan'ı Kurtarmak (1998)

24-07-1998 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Dört çocuk annesi bir kadın, İkinci Dünya Savaşı’nda kaybettiği üç oğlunun ardından fazlasıyla yaralanmıştır. Şimdi tek dileği hayatta kalan tek oğlunun savaştan sağ salim dönmesidir. Yakarışları karşılık bulur ve Başkan tarafından verilen bir emirle James Ryan’ın (Matt Damon) ne pahasına olursa ols...

170.Er Ryan'ı Kurtarmak (1998)

24-07-1998 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu: Dört çocuk annesi bir kadın, İkinci Dünya Savaşı’nda kaybettiği üç oğlunun ardından fazlasıyla yaralanmıştır. Şimdi tek dileği hayatta kalan tek oğlunun savaştan sağ salim dönmesidir. Yakarışları karşılık bulur ve Başkan tarafından verilen bir emirle James Ryan’ın (Matt Damon) ne pahasına olursa ols...

171.Zorro Maskeli Kahraman (1998)

16-07-1998 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Don Diego Dela Vega nın California da efsanevi ve romantik bir kahraman Zorro olarak, İspanyol zulmüne karşı savaşmaya başladıktan bu yana tam yirmi yıl geçmiştir. Yıllarını hapiste geçiren Don Diego, güçlü İspanyol Vali Don Rafael Montero yu durdurabilmek için bir çare bulmak zorundadır. Aklına gel...

172.Derin Darbe (1998)

08-05-1998 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Küçük Leo Beidermann'ın teleskopuyla çektiği bir fotoğraf tüm Dünyayı ayağa kaldırır. Fotoğrafta bir kuyruklu yıldızın hızla Dünyaya yaklaşmakta olduğu görülmektedir. Harekete geçen bilim adamları hemen bir uzay aracının kuyruklu yıldıza gidip, yaklaşmakta olan tehlikeyi bertaraf etmesi gerektiğini...

173.Amistad (1997)

03-12-1997 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: 1839 yazında Küba Sahillerinden içinde 53 tane Afrikalı köle bulunan bir gemi hareket eder. Cinque'nin önderliğinde gemide isyan çıkarırlar ve mürettebatla savaşarak gemiyi ele geçirirler. Artık Afrika'ya dönmek için bir şansları vardır. Mürettebattan sağ kalan son iki kişinin onları doğru yere doğr...

174.Amistad (1997)

03-12-1997 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu: 1839 yazında Küba Sahillerinden içinde 53 tane Afrikalı köle bulunan bir gemi hareket eder. Cinque'nin önderliğinde gemide isyan çıkarırlar ve mürettebatla savaşarak gemiyi ele geçirirler. Artık Afrika'ya dönmek için bir şansları vardır. Mürettebattan sağ kalan son iki kişinin onları doğru yere doğr...

175.Siyah Giyen Adamlar (1997)

02-07-1997 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Gizli bir hükümet bürosunda çalışan Ajan K ve yeteneklerine güvenerek yeni işe aldığı Ajan J, Dünya'ya diğer gezegenlerden gelen yabancıları denetleyen bir ekibin, yani kökleri 1950'lere kadar uzanan Siyah Giyen Adamlar'ın en gözüpek ikilisidir.Uzaylı teröristleri son derece gizli silahlarıyla etkis...

176.Jurassic Park II: Kayıp Dünya (1997)

23-05-1997 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Popcorn-Eating Man rolünde yer almıştır. Filmin konusu: Isa Sorna adı verilen bir adada bazı dinazorlar hayatta kalmıştır.Site B kod adlı dinazor üretim tesisinin yer aldığı bu adada çıkan kasırga sonucunda tesisler yıkılmış ve dinazorlar serbest kalmıştır.Aradan geçen dört yıl içinde dinazorlar büyümüş ve birer canavar haline gelmişlerdir.Dinazorların h...

177.Jurassic Park II: Kayıp Dünya (1997)

23-05-1997 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu: Isa Sorna adı verilen bir adada bazı dinazorlar hayatta kalmıştır.Site B kod adlı dinazor üretim tesisinin yer aldığı bu adada çıkan kasırga sonucunda tesisler yıkılmış ve dinazorlar serbest kalmıştır.Aradan geçen dört yıl içinde dinazorlar büyümüş ve birer canavar haline gelmişlerdir.Dinazorların h...

178.E.T. The Extraterrestrial: A Look Back (1996)

01-10-1996 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

179.The Making Of '1941' (1996)

28-05-1996 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg yer almıştır. Filmin konusu:

180.Twister (1996)

10-05-1996 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Güzel ve cesur Jo tarafından yönetilen bir fırtına araştırma ekibi, Amerika'nın çeşitli yerlerinde sürekli meydana gelen ani hortum ve kasırgaların nedenlerini araştırmakta ve insanları önceden uyaracak sistemler geliştirmektedir. Grubun eski üyelerinden Bill, bu heyecanlı kovalamacadan çekilmiş ve...

181.Survivors of the Holocaust (1996)

08-01-1996 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

182.Kahraman Köpek Balto (1995)

22-12-1995 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Yarı kurt yarı evcil köpek Balto, 1925 yılının Alaska'sında, çocukları tehdit eden dizanteri hastalığına karşı mücadele eder ve bir kahraman olur. Altı yüz millik yolu katedecek arkadaşlarını toplayıp bu zorlu görevi üstlenen Balto, böylece bölgeye tıbbi malzeme taşınmasını sağlamış olur.

183.The Making of Steven Spielberg's 'Jaws' (1995)

28-11-1995 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

184.Tiny Toons Night Ghoulery (1995)

28-05-1995 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

185.Casper (1995)

26-05-1995 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Carrigan Crittenden babasının vasiyetinin okunması sırasında ondan geriye tek kalanın sakin bir eyalette bulunan eski bir malikane olduğunu öğrenir. Bu evde gömülmüş gizli bir hazine olabileceği söylentisini duyan kadın, dava vekilini de yanına alıp evi ziyarete gider. Fakat zengin olma hayalleriyle...

186.The Making of 'Jurassic Park' (1995)

09-05-1995 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

187.Your Studio and You (1995)

01-02-1995 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Backlot Tour Guide rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

188.Taş Devri (1994)

26-05-1994 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Fred ve Barney aynı firmada çalışmaktadır. Barney Fred'den bir miktar borç para alır ve eşi Betty ile birlikte bir çocuk evlat edinirler. Bu arada Fred ve Barney işyerinde mevki yükseltme için bir sınava girerler. Barney testini kötü gördüğü Fred ile kendisinin cevap kağıtlarını değiştirir. Bunun so...

189.I'm Mad (1994)

30-03-1994 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

190.Tiny Toons Spring Break Special (1994)

27-03-1994 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

191.Schindler'in Listesi (1993)

30-11-1993 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu: Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan film, Oskar Schindler adlı bir Alman işadamının 2. Dünya Savaşı sırasında Polonya'da kurduğu fabrikada Yahudi işçileri çalıştırmaya başlaması ve bu sayede 1100 Yahudi'nin hayatını kurtarmasını konu alıyor. Steven Spielberg'in en önemli yapıtları arasında sayıl...

192.Schindler'in Listesi (1993)

30-11-1993 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan film, Oskar Schindler adlı bir Alman işadamının 2. Dünya Savaşı sırasında Polonya'da kurduğu fabrikada Yahudi işçileri çalıştırmaya başlaması ve bu sayede 1100 Yahudi'nin hayatını kurtarmasını konu alıyor. Steven Spielberg'in en önemli yapıtları arasında sayıl...

193.Bir Dinozorun Anıları (1993)

24-11-1993 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Kaptan New Eyes zamanla geri gider ve dinozorlara ilaç verir ve bu da onları zeki ve şiddetsiz yapar. New York şehrindeki çocukların isteklerini kabul etmek için günümüze kabul ediyorlar. Doğal Tarih Müzesi'nden Dr Bleeb ile tanışacaklar.....

194.Jurassic Park (1993)

11-06-1993 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu: Mağaralarda yapılan kazı çalışmaları sonucunda dinazorların yaşadığı tarih öncesi çağa ait bazı sivrisinek fosilleri bulunur.Milyarder John Hammond öncülüğündeki bilimadamları,son derece ilginç ve karmaşık testler deneyerek bu sivrisinek fosillerindeki kan örneklerini almayı başarırlar.Dinazorların...

195.Class of '61 (1993)

12-04-1993 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

196.Trail Mix-Up (1993)

12-03-1993 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

197.Tiny Toon Adventures: How I Spent My Vacation (1992)

11-03-1992 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

198.A Wish for Wings That Work (1991)

18-12-1991 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

199.Kanca (1991)

11-12-1991 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu: Peter Banning, işkolik bir avukattır. Karısı ve iki çocuğunu fazlasıyla ihmal etmektedir. Ailece İngiltere'deki büyükanne Wendy'i ziyarete gittiklerinde, çocukları Kaptan Hook tarafından kaçırılır. Peter, peri Tinkerbell'in yardımıyla Olmayan Ülke'ye döner. Peter Banning, artık Peter Pan olmuştur ve...

200.Amerikan Fare: Batıya Yolculuk (1991)

21-11-1991 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Muskewitz ailesinin Amerika'ya yerleşmesinden bir süre sonra, hala kediler ile ilgili sorunlar yaşamaktadırlar. Bu onların batıda başka bir eve taşınma fikrini kuvvetlendirir, R. Waul adlı kedi batıda farelerin ve kedilerin barış içinde yaşadığı bir yer olduğunu söyler. Ne yazık ki, bu iddiayı yapa...

201.Korku Burnu (1991)

15-11-1991 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Sam Bowden (Nick Nolte) hayatını kanuna adamış Atlanta'da yaşayan bir avukattır. Ailesi ile birlikte sakin bir hayat süren Sam'in hayatı yakında kabusa dönüşecektir, çünkü 14 yıl önce avukatlığını üstlendiği Max Cady (Robert De Niro) isimli adam, hapisten çıkmıştır ve intikam için hazırlanmaktadır....

202.A Brief History of Time (1991)

01-10-1991 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

203.The Muppets Celebrate Jim Henson (1990)

21-11-1990 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

204.Örümcek Korkusu (1990)

20-07-1990 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Örümcek fobisi olan Dr. Ross Jennings (Jeff Daniels), başka bir kasabaya taşındığında bu korkunun tüm kasabayı tehdit ettiğini görür. Venezuela'dan yolculuk yapan öldürücü bir erkek örümcek kasabanın ziyaretçisidir.

205.Martin Scorsese Directs (1990)

16-06-1990 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

206.Gremlinler 2 (1990)

15-06-1990 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: İlki 1984 yılında gösterime giren Gremlinler’in devamı niteliğindeki film; şirin, zeki, yaramaz ve tehlikeli yaratık Gizmo’nun etrafında dönen fantastik bir film... Gizmo’ya bakmanın üç kesin kuralı var: sudan uzak durması, gece yarısından sonra beslenmemesi ve parlak ışıktan uzak durması gerekiyor....

207.Roller Coaster Rabbit (1990)

15-06-1990 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

208.Geleceğe Dönüş 3 (1990)

25-05-1990 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: 1955 yılında kısılıp kalan Marty'yi kurtarmak için Dr. Brown zamanda seyahat eder. Ancak kendisi 1885'e gelip DeLorean bozulduğu ve o zamanın teknolojisi yetmediği için burada takılan Doktor, Marty'ye bir mektup yazarak arabayı gömdüğü yeri söyler. 1955'teki Marty bu sayede arabayı bulur ve Doktoru...

209.Düşler (1990)

11-05-1990 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: "Düşler" farklı hikayelerin anlatıldığı, birbirinden bağımsız sekiz kısa filmden oluşuyor. "Sunshine Through The Rain", ailesi tarafından dışarı çıkması yasaklanan bir çocuğun, toplum tarafından kutsal sayılan bir günde yaşadıklarını anlatıyor. "The Peach Orchard", insanoğlunun doğaya müdahelesinin...

210.Joe Yanardağa Karşı (1990)

09-03-1990 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: John Patrick Shanley'in senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı bu filmde, Tom Hanks ve Meg Ryan başrolde. Joe (Tom Hanks), monoton bir hayata sahiptir, ölümcül bir beyin hastalığına yakalandığını öğrenir ve artık kaybedecek hiçbir şeyi yoktur. İş dolayısıyla tanıştığı varlıklı bir işadamı olan Sa...

211.Always (1989)

22-12-1989 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Orman yangınlarını uçakla söndüren bir pilot olan Pete (Richard Dreyfuss) risk almayı seven birisidir ve nişanlısı Dorinda (Holly Hunter) da uçuş kulesinde radyo operatörlüğü yapmaktadır. Deneyimli bir pilot olan Pete bir kazada ölür ve dünyaya tekrar bir hayalet olarak gelecektir. Filmi Steven Spie...

212.Always (1989)

22-12-1989 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu: Orman yangınlarını uçakla söndüren bir pilot olan Pete (Richard Dreyfuss) risk almayı seven birisidir ve nişanlısı Dorinda (Holly Hunter) da uçuş kulesinde radyo operatörlüğü yapmaktadır. Deneyimli bir pilot olan Pete bir kazada ölür ve dünyaya tekrar bir hayalet olarak gelecektir. Filmi Steven Spie...

213.Geleceğe Dönüş 2 (1989)

22-11-1989 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Marty bu kez 2015'e gidip henüz doğmamış çocuğuna yardım etmek zorunda kalacak. Elbette bunu yaparken ortalığı karıştıp zamanın dokusuna ve düzenine zarar verecek. Dostumuz, yol açtığı sorunları çözmek için yeniden geçmişe, sonra da geleceğe gidip gelecek. 50'lere döndüğünde, ilk serüvendeki sahnele...

214.Dad (1989)

27-10-1989 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

215.Tummy Trouble (1989)

23-06-1989 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

216.Indiana Jones: Son Macera (1989)

24-05-1989 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu: Yapacağınız hiçbir şey Jones ailesine, yaşayacakları bu büyük macerada ayak uydurmaya çalışmaktan daha heyecanlı olamaz! Indy'nin Nazi düşmanları geri döndü. Üstelik bu kez kendilerine Kutsal Kase'yi bulmakta yardımcı olması için babası Profesör Henry Jones'u kaçırırlar. Amerika'dan başlayarak Vene...

217.Tarih Öncesi Topraklarda (1988)

18-11-1988 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Beş yetim dinazor, yıkıntıya dönmüş dünyalarında,hayatta kalabilmek için, ailelerini kaybetmenin yasını bir kenara bırakıp birlik olurlar. Birbirinden şirin dinazorcuklar, tarih öncesi çağın bu zalim coğrafyasında ne yapacaklardır ? Çocuklar kadar, büyüklerin de izlemesi gereken bir ölüm-kalım hikay...

218.Who Framed Roger Rabbit (1988)

21-06-1988 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Dedektif Eddie Valiant ( Bob Hoskins), Toontown'un sahibi iş adamı Marvin Acme'nin Jessica Rabbit'le olan uygunsuz ilişkisini kanıtlamak için kiralanmıştır. Tam bu sırada Acme'nin cinayete kurrban gitmesiyle bütün gözler güzel Jessica'nın kocası süperstar çizgi kahraman Roger Rabbit'e çevrilir ve bi...

219.*Piller Dahil Değildir (1987)

18-12-1987 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Bir sitenin kiracıları sitenin yıkılabilmesi için evlerini boşaltmaya zorlanmaktadırlar. Kiracılar taşınmak istememektedirler. Ancak inşaat firması evlerin boşaltılması için yerel bir mafya ile anlaşır. Büyük bir tesadüf eseri, mekanik-yaşam formları, bir tür uzaylılar şehri ziyaret etmektedirler. U...

220.Güneş İmparatorluğu (1987)

09-12-1987 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Jim Graham, ailesiyle birlikte Şanghay'da iyi koşullarda bir yaşam sürmektedir. Fakat İkinci Dünya Savaşı'nın bütün dünyayı saran ateşinden Şanghay da kurtulamaz ve Japonya tarafından işgal edilir. İşgal sonucu değişen bütün hayatlar gibi, Jim ve ailesi için de herşey altüst olur. Anne ve babasından...

221.Güneş İmparatorluğu (1987)

09-12-1987 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu: Jim Graham, ailesiyle birlikte Şanghay'da iyi koşullarda bir yaşam sürmektedir. Fakat İkinci Dünya Savaşı'nın bütün dünyayı saran ateşinden Şanghay da kurtulamaz ve Japonya tarafından işgal edilir. İşgal sonucu değişen bütün hayatlar gibi, Jim ve ailesi için de herşey altüst olur. Anne ve babasından...

222.Three O'Clock High (1987)

09-10-1987 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

223.İçimde Biri Var (1987)

30-06-1987 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Jack Putter, bugün kendini komik hissediyor. Gününü 25 saat yaşayan bu hastalık hastası için hiçbirşey yeni değildi. Ama yeni olan bir şey vardı. Jack birşeyler duyuyordu. "Bana sahip oluyorlar" diye ağlıyordu. Jack birşeyler duyuyordu. ‘Jack’in duyduğu ses Tuck Pendleton’a aitti. Gizli bir minyatür...

224.Harry ve Henderson Ailesi (1987)

05-06-1987 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Henderson ailesi ormandaki av gezisinden dönerken bir hayvana çarparlar. İlk etapta korkarlar sonra vücudunu yokladıklarında onun bir koca ayak olduğunu anlarlar. Ölü olduğunu düşünüp eve götürürler, böylece bundan para elde edebileceklerdir fakat koca ayak ölü değildir. Koca ayak vahşi bir canavarı...

225.Amerikalı Fare (1986)

21-11-1986 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: 19. yüzyılda geçen hikaye, Rusya'da yaşayan ve Amerika'ya taşınmaya hazırlanan bir fare ailesinin öyküsünü ele alıyor. Ülkelerinde yönetimi ele geçiren kedi hanedanından kaçmak için yola çıkan aile huzuru okyanusun diğer tarafında bulmayı umut eder, kedilerin olmadığı bir dünyaya adım attıklarını za...

226.Amazing Stories (1986)

10-07-1986 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

227.Amazing Stories (1986)

10-07-1986 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu:

228.Amazing Stories (1986)

10-07-1986 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Hikaye olarak yer almıştır. Filmin konusu:

229.Para Tuzağı (1986)

15-03-1986 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Manhattan'daki apartmanlarından tahliye edilen genç bir çift, sonunda hayallerindeki evi satın alırlar ancak bu kocaman evin kısa bir süre sonra para yiyen dev bir kara delik olduğunu keşfetmeleri uzun sürmez.

230.Mor Yıllar (1985)

18-12-1985 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: 1900'lerin başında, güneyli bir siyahi kız olan Celie, önce babası tarafından hamile bırakılır, ardından yıllar boyunca efendisi olarak göreceği adama evlenmek üzere adeta satılır. Kocasından gördüğü şiddete rağmen tek tesellisi kız kardeşi Nettie'ye yazdığı mektuplardır. Oysa babası Nettie'nin ceva...

231.Mor Yıllar (1985)

18-12-1985 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu: 1900'lerin başında, güneyli bir siyahi kız olan Celie, önce babası tarafından hamile bırakılır, ardından yıllar boyunca efendisi olarak göreceği adama evlenmek üzere adeta satılır. Kocasından gördüğü şiddete rağmen tek tesellisi kız kardeşi Nettie'ye yazdığı mektuplardır. Oysa babası Nettie'nin ceva...

232.Genç Sherlock Holmes (1985)

04-12-1985 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Sherlock Holmes ve Dr. Watson öğrenciyken tanışmış olsalardı ne olurdu? Tabii ki macera dolu bir hayatları olurdu! Londra tuhaf cinayetlerle sarsılmaktadır ve genç Holmes ile yeni bulduğu arkadaşı Watson, farkında olmadan kendilerini bu karanlık ve gizem dolu bir dünyada bulur. Ve şimdi acemi dedekt...

233.The Making of Back to the Future (1985)

25-10-1985 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

234.Ghost Train (1985)

29-09-1985 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu:

235.Geleceğe Dönüş (1985)

03-07-1985 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Dönemin özellikle tasarımıyla öne çıkan otomobillerinden olan bir DeLoran'ın içine gizlenmiş icat, Marty'i yanlışlıkla 50'lere geri götürür. Sorumsuz delikanlı bu gösterişsiz Amerikan kasabasında bir kazaya yol açar ve müstakbel anne ve babasının tanışmasına engel olur. Böylece kendisi de hiç doğmam...

236.Geleceğe Dönüş (1985)

03-07-1985 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Sunucu olarak yer almıştır. Filmin konusu: Dönemin özellikle tasarımıyla öne çıkan otomobillerinden olan bir DeLoran'ın içine gizlenmiş icat, Marty'i yanlışlıkla 50'lere geri götürür. Sorumsuz delikanlı bu gösterişsiz Amerikan kasabasında bir kazaya yol açar ve müstakbel anne ve babasının tanışmasına engel olur. Böylece kendisi de hiç doğmam...

237.Define Adası (1985)

07-06-1985 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: ABD'nin batı sahilinde olan Oregon'da bir kasabada yaşayan bir grup çocuk, evleri golf sahası yapılmak için yıkılmak üzere iken, tavan arasında buldukları tarihi bir harita ile efsanevi korsan "Tek Göz Willie" 'nin definesini aramaya çıkarlar. Yerin altında, deniz mağaralarında devam eden yolculukla...

238.Define Adası (1985)

07-06-1985 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Sunucu olarak yer almıştır. Filmin konusu: ABD'nin batı sahilinde olan Oregon'da bir kasabada yaşayan bir grup çocuk, evleri golf sahası yapılmak için yıkılmak üzere iken, tavan arasında buldukları tarihi bir harita ile efsanevi korsan "Tek Göz Willie" 'nin definesini aramaya çıkarlar. Yerin altında, deniz mağaralarında devam eden yolculukla...

239.Define Adası (1985)

07-06-1985 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , İkinci Birim Direktörü olarak yer almıştır. Filmin konusu: ABD'nin batı sahilinde olan Oregon'da bir kasabada yaşayan bir grup çocuk, evleri golf sahası yapılmak için yıkılmak üzere iken, tavan arasında buldukları tarihi bir harita ile efsanevi korsan "Tek Göz Willie" 'nin definesini aramaya çıkarlar. Yerin altında, deniz mağaralarında devam eden yolculukla...

240.Define Adası (1985)

07-06-1985 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Hikaye olarak yer almıştır. Filmin konusu: ABD'nin batı sahilinde olan Oregon'da bir kasabada yaşayan bir grup çocuk, evleri golf sahası yapılmak için yıkılmak üzere iken, tavan arasında buldukları tarihi bir harita ile efsanevi korsan "Tek Göz Willie" 'nin definesini aramaya çıkarlar. Yerin altında, deniz mağaralarında devam eden yolculukla...

241.The Making of 'Indiana Jones and the Temple of Doom' (1985)

05-04-1985 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

242.Fandango (1985)

25-01-1985 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

243.David Lean: A Life in Film (1985)

01-01-1985 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

244.Gremlinler (1984)

07-06-1984 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Rand Peltzer (Hoyt Axton), hiçbir icatı olmayan başarısız bir mucittir. Yılbaşında ailesine hediye olarak Gizmo adında şirin küçük bir yaratığı getirir.Sevimli yaratıkla ilgili 3 önemli kural vardır. Geceyarısından sonra yemek verilmemeli, direk güneş ışığına maruz bırakılmamalı ve birkaç damladan f...

245.Indiana Jones: Kamçılı Adam (1984)

23-05-1984 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Tourist at Airport (uncredited) rolünde yer almıştır. Filmin konusu: Şangay'da bir gece kulübündeki kargaşadan son anda kaçan Indiana Jones, yanında uzakdoğulu küçük yardımcısı ve istemeden kader birliği ettiği genç ve çekici şarkıcı Willie olduğu halde, kendisini Hindistan'da bulur. Maceraperest arkeolog, küçük bir köydeki çocukları kaçırarak madende çalıştıran ve z...

246.Indiana Jones: Kamçılı Adam (1984)

23-05-1984 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu: Şangay'da bir gece kulübündeki kargaşadan son anda kaçan Indiana Jones, yanında uzakdoğulu küçük yardımcısı ve istemeden kader birliği ettiği genç ve çekici şarkıcı Willie olduğu halde, kendisini Hindistan'da bulur. Maceraperest arkeolog, küçük bir köydeki çocukları kaçırarak madende çalıştıran ve z...

247.Twilight Zone: The Movie (1983)

24-06-1983 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

248.Twilight Zone: The Movie (1983)

24-06-1983 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu:

249.E.T. (1982)

11-06-1982 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu: Bir grup uzaylı dünyayı ziyaret eder ve aralarından birini bu yabancı gezegende unuturlar. Bu uzaylı yaratık 10 yaşında bir çocuk olan Elliot tarafından bulunur. Kısa bir süre sonra aralarında iletişim kurmaya başladıklarında ikisi arasında farklı bir arkadaşlık doğar. E.T. dünyadaki yaşam hakkında...

250.E.T. (1982)

11-06-1982 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Bir grup uzaylı dünyayı ziyaret eder ve aralarından birini bu yabancı gezegende unuturlar. Bu uzaylı yaratık 10 yaşında bir çocuk olan Elliot tarafından bulunur. Kısa bir süre sonra aralarında iletişim kurmaya başladıklarında ikisi arasında farklı bir arkadaşlık doğar. E.T. dünyadaki yaşam hakkında...

251.Kötü Ruh (1982)

04-06-1982 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Senaryo olarak yer almıştır. Filmin konusu: Evlerinin bir mezarlık üzerine kurulu olduğunu bilmeyen Freeling ailesi kısa zamanda kötü günler geçirmeye başlar.Kötü Ruhlar yani hayaletler bazı özel güçlere sahip evin küçük kızı Carel Annie'yi evdeki televizyon aracılığıyla kendi boyutlarına çekerler.Artık onu kurtarmaya çalışmacak anne ve babas...

252.Kötü Ruh (1982)

04-06-1982 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Hikaye olarak yer almıştır. Filmin konusu: Evlerinin bir mezarlık üzerine kurulu olduğunu bilmeyen Freeling ailesi kısa zamanda kötü günler geçirmeye başlar.Kötü Ruhlar yani hayaletler bazı özel güçlere sahip evin küçük kızı Carel Annie'yi evdeki televizyon aracılığıyla kendi boyutlarına çekerler.Artık onu kurtarmaya çalışmacak anne ve babas...

253.Kötü Ruh (1982)

04-06-1982 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu: Evlerinin bir mezarlık üzerine kurulu olduğunu bilmeyen Freeling ailesi kısa zamanda kötü günler geçirmeye başlar.Kötü Ruhlar yani hayaletler bazı özel güçlere sahip evin küçük kızı Carel Annie'yi evdeki televizyon aracılığıyla kendi boyutlarına çekerler.Artık onu kurtarmaya çalışmacak anne ve babas...

254.Chambre 666 (1982)

01-06-1982 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg yer almıştır. Filmin konusu:

255.The Making of 'Raiders of the Lost Ark' (1981)

28-11-1981 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

256.Great Movie Stunts: Raiders of the Lost Ark (1981)

05-10-1981 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

257.Continental Divide (1981)

18-09-1981 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

258.Indiana Jones: Kutsal Hazine Avcıları (1981)

12-06-1981 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu: Klasikleşmiş macera / komedi Indiana Jones serisinin 1981 yılında çekilmiş ilk filminde Arkeolog DR. Indiana Jones, 10 Emirin sırrını çözecek olan "Ark of The Conenant"'ı bulmak için yola çıkar. Nazi Almanyasını yöneten Hitlerde bu Ark'ın peşindedir. Indiana ile Alman Ajanlarının karşılaşacağı bu ma...

259.Used Cars (1980)

11-07-1980 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

260.Cazcı Kardeşler (1980)

17-06-1980 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Cook County Assessor's Office Clerk rolünde yer almıştır. Filmin konusu: Jake Blues, hapisten çıktıktan sonra kardeşi Elwood'la birlikte rahibeler tarafından bakıldıkları eski evlerine giderler. Kilisenin desteğini çekmek üzere olduğunu ve bu yeri eğitim için satacaklarını öğrenen kardeşler, tek kurtuluşun 11 gün içinde 5000 $'lık bir ödeme yapmak olduğunu öğrenirler. B...

261.Star Wars: Music by John Williams (1980)

18-05-1980 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

262.Çılgın Dünya (1979)

13-12-1979 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu: Duel, The Sugarland Express, Jaws ve Üçüncü Türden Yakınlaşmalar gibi başarılı filmlerin dahi yönetmeni Steven Spielberg imzalı bu komedi destanı tam anlamıyla olağanüstü. Döneminin inanılmaz efektleriyle süslü, tamamı yıldız oyunculardan oluşan kadrosu ile Los Angeles'da çekimleri yapılan film, Pea...

263.Beatles Hayranlari (1978)

20-04-1978 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

264.Üçüncü Türden Yakınlaşmalar (1977)

16-11-1977 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu: Ünlü yönetmen Steven Spielberg 'Üçüncü Türden Yakınlaşmalar' ile 1977 'de bir ilke imzasını atmıştı.O güne dek uzaylılar filmlerde hep kötücül,düşman,saldırgan,acımasız ve korkunç yaratıklar olarak gösterilmişti. İzleyiciyi ilk kez bu filmle dost canlısı,sevimli ve barışcıl uzaylılarla karşılaştı.Bu...

265.Üçüncü Türden Yakınlaşmalar (1977)

16-11-1977 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yazar olarak yer almıştır. Filmin konusu: Ünlü yönetmen Steven Spielberg 'Üçüncü Türden Yakınlaşmalar' ile 1977 'de bir ilke imzasını atmıştı.O güne dek uzaylılar filmlerde hep kötücül,düşman,saldırgan,acımasız ve korkunç yaratıklar olarak gösterilmişti. İzleyiciyi ilk kez bu filmle dost canlısı,sevimli ve barışcıl uzaylılarla karşılaştı.Bu...

266.Köpekbalığı (1975)

18-06-1975 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Amity Point Lifestation Worker (voice) (uncredited) rolünde yer almıştır. Filmin konusu: Küçük bir sahil kasabasının tek geçim kaynağı yaz ayları boyunca kasabaya tatil yapmaya gelen turistlerin bıraktığı paradır. Bu kasabanın belediye reisi kasaba sahilinde bir kızın köpekbalığı tarafından öldürülmesini örtbas etmeye çalışır ama küçük bir çocuk herkesin gözü önünde köpekbalığı tarafınd...

267.Köpekbalığı (1975)

18-06-1975 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu: Küçük bir sahil kasabasının tek geçim kaynağı yaz ayları boyunca kasabaya tatil yapmaya gelen turistlerin bıraktığı paradır. Bu kasabanın belediye reisi kasaba sahilinde bir kızın köpekbalığı tarafından öldürülmesini örtbas etmeye çalışır ama küçük bir çocuk herkesin gözü önünde köpekbalığı tarafınd...

268.Lost in the Garden of the World (1975)

02-06-1975 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

269.New England Our Way (1974)

09-12-1974 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

270.The Sugarland Express (1974)

05-04-1974 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu:

271.The Sugarland Express (1974)

05-04-1974 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Hikaye olarak yer almıştır. Filmin konusu:

272.Savage (1973)

31-03-1973 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu:

273.Ace Eli and Rodger of the Skies (1973)

31-03-1973 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Hikaye olarak yer almıştır. Filmin konusu:

274.Something Evil (1972)

21-01-1972 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Party Guest rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

275.Something Evil (1972)

21-01-1972 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu:

276.Bela (1971)

25-12-1971 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu: Sinamanın dahi çocuğu Steven Spielberg'ün yönetmenliğini üstlendiği,Tv için çekilmiş ama bizde ve bazı ülkelerde sinemalarda oynamış müthiş bir gerilim.California'da önemli bir toplantısına yetişmek için yolda yalnız başına araba kullanan David Mann,önündeki kamyonu geçince kamyon tarafından tehdit...

277.Directed by John Ford (1971)

06-10-1971 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself (uncredited) rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

278.Columbo: Murder by the Book (1971)

15-09-1971 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu:

279.LA 2017 (1971)

15-01-1971 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu:

280.Night Gallery (1969)

08-11-1969 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu:

281.The Kidnapping of Edgardo Mortara (1970)

01-01-1970 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu:

282.Amblin' (1968)

18-12-1968 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu:

283.Amblin' (1968)

18-12-1968 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yazar olarak yer almıştır. Filmin konusu:

284.Firelight (1964)

24-03-1964 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu:

285.Firelight (1964)

24-03-1964 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yazar olarak yer almıştır. Filmin konusu:

286.Escape to Nowhere (1961)

11-06-1961 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yönetmen olarak yer almıştır. Filmin konusu:

287.Lawrence of Arabia: A Conversation with Steven Spielberg (2003)

25-03-2003 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , narrator rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

288.The Making of 'The Goonies' (2008)

11-11-2008 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

289.The China Odyssey: 'Empire of the Sun', a Film by Steven Spielberg (2019)

01-11-2019 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Himself rolünde yer almıştır. Filmin konusu:

290.The Color Purple (1970)

01-01-1970 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

291.Matt Helm (1970)

01-01-1970 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

292.It's What I Do (1970)

01-01-1970 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

293.Untitled Bee Gees Biopic (1970)

01-01-1970 tarihinde gösterime giren bu filmde Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Filmin konusu:

TV Dizileri

1.Why We Hate (2019)

İlk bölümü 13-10-2019 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Dizinin konusu:

2.The Movies (2019)

İlk bölümü 07-07-2019 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg yer almıştır. Dizinin konusu:

3.James Cameron's Story of Science Fiction (2018)

İlk bölümü 30-04-2018 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , kendisi rolünde yer almıştır. Dizinin konusu:

4.Five Came Back (2017)

İlk bölümü 31-03-2017 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , kendisi rolünde yer almıştır. Dizinin konusu: Francis Ford Coppola, Guillermo del Toro, Steven Spielberg, Lawrence Kasdan ve Paul Greengrass gibi yönetmenlerle yapılacak röportajların yanı sıra Meryl Streep’in de anlatımını yapacağı belgesel ikinci dünya savaşı sırasında Hollywood ile birbirine etkisine odaklanıyor. Mark Harris’in Five Came Bac...

5.Five Came Back (2017)

İlk bölümü 31-03-2017 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Dizinin konusu: Francis Ford Coppola, Guillermo del Toro, Steven Spielberg, Lawrence Kasdan ve Paul Greengrass gibi yönetmenlerle yapılacak röportajların yanı sıra Meryl Streep’in de anlatımını yapacağı belgesel ikinci dünya savaşı sırasında Hollywood ile birbirine etkisine odaklanıyor. Mark Harris’in Five Came Bac...

6.Minority Report (2016)

İlk bölümü 13-07-2016 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Dizinin konusu: 2002 yapımı filmin uyarlaması filmden 10 yıl sonrasına gidiyor. “Suç öncesi (precrime) programı”nın sona erişinden 10 yıl sonrasındayız. Bir precog (geleceği görme yetisi olan kişi) yaşamını normal bir insan gibi sürdürmekte zorlanmaktadır. Gelecekten gördüğü görüntüler onu yormaktadır. Adamımızın,...

7.Kaybolmamış (2014)

İlk bölümü 09-07-2014 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Dizinin konusu: Extant, uzayda bir yıl boyunca görev yaptıktan sonra geri dönen bir kadın astronotun geri döndükten sonra başta eşi ve oğlu olmak üzere ailesiyle yeniden iletişime geçme çabasını konu alıyor. Astronotun görevi boyunca uzayda yaşadığı tecrübeler, insanlık tarihini değiştirecek düzeydedir. 

8.Lucky 7 (2013)

İlk bölümü 24-09-2013 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Dizinin konusu:

9.The River (2012)

İlk bölümü 07-02-2012 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Dizinin konusu:

10.Smash (2012)

İlk bölümü 06-02-2012 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Dizinin konusu:

11.Terra Nova (2011)

İlk bölümü 26-09-2011 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Dizinin konusu:

12.Rising: Rebuilding Ground Zero (2011)

İlk bölümü 25-08-2011 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Dizinin konusu:

13.Falling Skies (2011)

İlk bölümü 19-06-2011 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Dizinin konusu: Dizi, dünyayı yakıp yıkmaya çalışan uzaylılara karşı verilen savaşı konu ediniyor. Uzaylılar, aşırı derecede güçlü ve ileri düzeyde teknolojik aletlere sahiptir. Boston tarih profesörü olan Noah Wyle (E.R) ise, dizi de uzaylıları yenmek için stratejik planlar yapmaktadır.

14.Falling Skies (2011)

İlk bölümü 19-06-2011 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Dizinin konusu: Dizi, dünyayı yakıp yıkmaya çalışan uzaylılara karşı verilen savaşı konu ediniyor. Uzaylılar, aşırı derecede güçlü ve ileri düzeyde teknolojik aletlere sahiptir. Boston tarih profesörü olan Noah Wyle (E.R) ise, dizi de uzaylıları yenmek için stratejik planlar yapmaktadır.

15.Pasifik (2010)

İlk bölümü 14-03-2010 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Dizinin konusu: The Pacific, 10 bölümden oluşan II. Dünya Savaşı konulu dizi-film. HBO, Seven Network Avustralya, Playtone ve DreamWorks yapımlı filmin, prömiyeri 14 Mart 2010 tarihinde yapılmıştır. 2001 yapımlı dizi-film olan Kardeşler Takımı benzeridir. Amerikan Deniz Piyade Kolordusu'nun Pasifik Cephesi'nde Jap...

16.United States of Tara (2009)

İlk bölümü 18-01-2009 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Dizinin konusu:

17.United States of Tara (2009)

İlk bölümü 18-01-2009 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , yazar olarak yer almıştır. Dizinin konusu:

18.On the Lot (2007)

İlk bölümü 22-05-2007 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Dizinin konusu:

19.The Nine (2006)

İlk bölümü 04-10-2006 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Dizinin konusu:

20.Into the West (2005)

İlk bölümü 10-06-2005 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Dizinin konusu:

21.Taken (2002)

İlk bölümü 02-12-2002 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Dizinin konusu:

22.Broken Silence (2002)

İlk bölümü 15-04-2002 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , Üretim Müdürü olarak yer almıştır. Dizinin konusu:

23.Kardeşler Takımı (2001)

İlk bölümü 09-09-2001 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Dizinin konusu: 2. Dünya Savaşı'nı anlatan en başarılı TV dizisi olarak gösterilen Kardeşler Takımı, askerler arasındaki görev duygusu, dostluk, güveni son derece etkileyici sahnelerle sergileyen bir cesaret öyküsü. Band of Brothers / Kardeşler Takımı, tarihçi ve biografçı Stephen Ambrose tarafından yazılan aynı a...

24.The Early Show (1999)

İlk bölümü 01-11-1999 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg yer almıştır. Dizinin konusu:

25.The Directors (1999)

İlk bölümü 01-01-1999 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg yer almıştır. Dizinin konusu:

26.Pinky, Elmyra & the Brain (1998)

İlk bölümü 19-09-1998 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Dizinin konusu:

27.Toonsylvania (1998)

İlk bölümü 07-02-1998 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Dizinin konusu:

28.High Incident (1996)

İlk bölümü 04-03-1996 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Dizinin konusu:

29.The Spooktacular New Adventures of Casper (1996)

İlk bölümü 24-02-1996 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Dizinin konusu:

30.Pinky and the Brain (1995)

İlk bölümü 09-09-1995 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Dizinin konusu:

31.Freakazoid! (1995)

İlk bölümü 09-09-1995 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Dizinin konusu:

32.Fudge (1995)

İlk bölümü 14-01-1995 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Dizinin konusu:

33.Inside the Actors Studio (1994)

İlk bölümü 01-06-1994 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg yer almıştır. Dizinin konusu:

34.seaQuest DSV (1993)

İlk bölümü 12-09-1993 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Dizinin konusu:

35.Gizli Dosyalar (1993)

İlk bölümü 10-09-1993 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg yer almıştır. Dizinin konusu: Dizi, Fox Mulder (David Duchovny) ve Dana Scully (Gillian Anderson) isimli iki FBI ajanının maceralarını konu almaktadır. Dizide, ajan Fox Mulder ve Dana Scully FBI'ın X-Files (Gizli Dosyalar) departmanına atanmış iki ajandır. Bu departman çözülemeyen, tuhaf ve paranormal olaylarla ilişkisi bulunan...

36.Family Dog (1993)

İlk bölümü 23-06-1993 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Dizinin konusu:

37.Class of '96 (1993)

İlk bölümü 19-01-1993 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Dizinin konusu:

38.Tiny Toon Adventures (1990)

İlk bölümü 14-09-1990 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg yer almıştır. Dizinin konusu:

39.Tiny Toon Adventures (1990)

İlk bölümü 14-09-1990 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , White Rabbit rolünde yer almıştır. Dizinin konusu:

40.Tiny Toon Adventures (1990)

İlk bölümü 14-09-1990 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , yönetmen olarak yer almıştır. Dizinin konusu:

41.Tiny Toon Adventures (1990)

İlk bölümü 14-09-1990 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Dizinin konusu:

42.DREAMS (1990)

İlk bölümü 11-05-1990 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Dizinin konusu:

43.The Tracey Ullman Show (1987)

İlk bölümü 05-04-1987 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg yer almıştır. Dizinin konusu:

44.Amazing Stories (1985)

İlk bölümü 29-09-1985 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , yönetmen olarak yer almıştır. Dizinin konusu:

45.Amazing Stories (1985)

İlk bölümü 29-09-1985 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Dizinin konusu:

46.Amazing Stories (1985)

İlk bölümü 29-09-1985 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , yazar olarak yer almıştır. Dizinin konusu:

47.Great Movie Stunts: Raiders of the Lost Ark (1981)

İlk bölümü 05-10-1981 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , kendisi rolünde yer almıştır. Dizinin konusu:

48.The Kennedy Center Honors (1978)

İlk bölümü 28-12-1978 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg yer almıştır. Dizinin konusu:

49.The South Bank Show (1978)

İlk bölümü 14-01-1978 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg yer almıştır. Dizinin konusu:

50.Saturday Night Live (1975)

İlk bölümü 11-10-1975 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , kendisi rolünde yer almıştır. Dizinin konusu:

51.The American Film Institute Salute to ... (1973)

İlk bölümü 02-04-1973 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg yer almıştır. Dizinin konusu:

52.Owen Marshall: Counselor at Law (1971)

İlk bölümü 16-09-1971 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , yönetmen olarak yer almıştır. Dizinin konusu:

53.Columbo (1971)

İlk bölümü 15-09-1971 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , yönetmen olarak yer almıştır. Dizinin konusu: Komiser Kolombo'da sherlokyan teğmen-dedektif rolünde Peter Falk var. Kirli pardesüsü, eski arabası, sempatik tavrıyla cinayet davalarını çözüyor. Katile yapışıyor, kızdırıcı sorularla köşeye sıkıştırıyor, ipuçlarını zekice buluyor, birleştiriyor. 70'lerin favori dizisiydi. 2 Golden Globes ödülü....

54.Marcus Welby, M.D. (1969)

İlk bölümü 23-09-1969 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , yönetmen olarak yer almıştır. Dizinin konusu:

55.The Name of the Game (1968)

İlk bölümü 20-09-1968 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , yönetmen olarak yer almıştır. Dizinin konusu:

56.The Academy Awards (1953)

İlk bölümü 18-03-1953 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg yer almıştır. Dizinin konusu:

57.Masters of the Air (2019)

İlk bölümü 13-10-2019 tarihinde yayınlanan bu dizide Steven Spielberg , Yapımcı olarak yer almıştır. Dizinin konusu:

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.

Steven Spielberg Resimleri

Steven Spielberg filmografisi
6 yıl önce

yapımcılığını yaptığı filmler, aday olduğu ve kazandığı ödüller yer almıştır. Steven Spielberg, 18 Aralık 1946 tarihinde Cincinnati, Ohio'da doğdu. 16 yaşında çektiği...

Mor Yıllar (film)
3 yıl önce

Steven Spielberg yönetmiştir. Filmin önemli rollerini Danny Glover, Whoopi Goldberg, Margaret Avery, Oprah Winfrey paylaşmışlardır. Steven Spielberg filmin...

Lincoln (film, 2012)
3 yıl önce

Lincoln, 2012 ABD tarihi drama filmidir. Yönetmenliğini ve yapımcılığını Steven Spielberg yapmıştır. Filmde konu alınan ABD başkanı Lincoln rolünü Daniel Day-Lewis...

Casuslar Köprüsü
4 yıl önce

Casuslar Köprüsü, Steven Spielberg tarafından yönetilen, senaryosu Matt Charman ile Ethan Coen ve Joel Coen tarafından yazılan, 2015 yapımı Amerikan tarihi...

Kate Capshaw
3 yıl önce

65 Actress, her husband, Steven Spielberg, attend funeral", Fort Worth Star-Telegram, December 30, 1998 ^ "Spielberg, Steven – Fun Facts, Answers, Factoids...

Kanca (film, 1991)
6 yıl önce

Barrie'nin efsanevi çocuk romanı Peter Pan, bu kez sinemanın dahi çocuğu Steven Spielberg tarafından, usta oyuncularla sinemaya uyarlanmış. Kaptan Hook rolündeki...

Indiana Jones: Kamçılı Adam
3 yıl önce

"Indiana Jones" rolünü tekrarladığı yapımda rol aldıktan üç yıl sonra Steven Spielberg ile evlenen Kate Capshaw da "Willie Scott" rolündedir. Senaristliğini...

Tenten'in Maceraları (film)
6 yıl önce

filmserisi için seçenekleri hazırladı. Spielberg filmin sadece yapımında yer alacağaını söyledi. Spielberg 2004 yılında Fransız Capital dergisine Secret...