Syphon Filter

Kısaca: Syphon Filter önceleri 989 Studios daha sonraları bu ekibin Sony`ye katılmasıyla Sony Bend ismini alarak ürettikleri aksiyon-espiyonaj oyun serisinin ismidir.Serinin ilk 3 oyunu Playstation için üretilmiştir. Daha sonra Playstation 2 için yaptıkları ilk oyun olan Syphon Filter: Omega Strain serinin ilk üç oyunundaki başarıyı yakalayamadılar.Ancak Playstation Portable için yaptıkları Syphon Filter :Black Mirror ile serinin ilk günlerine dönüş yaptılar. Birçok kritiğine gör ...devamı ☟

Syphon Filter önceleri 989 Studios daha sonraları bu ekibin Sony`ye katılmasıyla Sony Bend ismini alarak ürettikleri aksiyon-espiyonaj oyun serisinin ismidir.Serinin ilk 3 oyunu Playstation için üretilmiştir. Daha sonra Playstation 2 için yaptıkları ilk oyun olan Omega Strain serinin ilk üç oyunundaki başarıyı yakalayamadılar.Ancak Playstation Portable için yaptıkları Black Mirror ile serinin ilk günlerine dönüş yaptılar. Birçok kritiğine göre Syphon Filter: Dark Mirror PSP(Playstation Portable)için üretilen en iyi oyundur.

Oyunun kahramanı (Syphon Filter: Omega Strain hariç) Gabriel Logan isimli eski bir özel kuvvetler askeridir.Gabriel Logan Metal Gear Solid`in kahramanı olan Solid Snake ile birçok konuda benzerlik gösterir.Her ikiside sert ses tonlarına sahipler, oldukça mantıklı biçimde düşünen, hemen her görevlerinde yalnız başlarına çalışmak zorunda kalan askerlerdir. Bir çok seferdede yaptıkları işlerde dürüst oldukları için suçlu durumuna düşerler.

İstisna olarak Syphon Filter: Omega Strain`de oyuncuya kendi karakterini yaratma imkanı verilmiştir.Omega Strain`de, 100`ün üzerinde silah bulunmaktadır:bıçaklar, tabancalar, pompalı tüfekler, saldırı tüfekleri, normal kalibre keskin nişancı tüfekleri, yüksek kalibreli(anti-materyal)keskin nişancı tüfekleri,hafif makineliler gibi hemen her silah tipinden bir çok model barındırmaktadır.Tek dezavantajı silahların çoğunun isim haklarının alınamamış olması ve isimlerinin olduğundan farklı yazılmasıdır.

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.