webcam

Web Camera veya kısaltılmışı Webcam, bilgisayarlara USB girişleri üzerinden bağlanan video aygıtı. İlk kez 1991 yılında Cambridge Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Bölümü'nde geliştrilmiştir.

1. n. video camera connected to a computer and linked to the Internetn. webcam
2. video camera connected to a computer and linked to the Internet
3. web cam
4. digital video camera attached to the computer the pictures of which can be accessed
live on the Internet,
webcam (almanca) ingilizcesi
n. video camera connected to a computer and linked to the Internet,
webcam (fransızca) ingilizcesi
5. (m) n. webcam
6. video camera connected to a computer and linked to the Internet
7. web cam
8. digital video camera attached to the computer the pictures of which can be accessed
9. live on the Internet,
webcam (ingilizce) fransızcası
1. n. Webcam
2. caméra Web
3. caméra vidéo branchée à un ordinateur et reliée à Internet
webcam (ingilizce) almancası
1. n. Webcam
2. an einen Computer und das Internet angeschlossene Videokamera
webcam (ingilizce) italyancası
1. s. webcam
2. video camera connessa al computer e internet
webcam (ingilizce) ispanyolcası
1. s. video-cámara conectada a una computadora y a Internet
webcam (ingilizce) portekizcesi
1. s. câmera de vídeo conectada a um computador ligado à Internet
webcam (ingilizce) flemenkcesi
1. zn. videocamera verbonden met een computer en met internet verbonden

Webcam hakkında detaylı bilgi

thumb|right|200px Web Camera kısaltılmışı Webcam, bilgisayarlara USB girişleri üzerinden bağlanan video aygıtı. Genellikle sohbet programlarının ek özellik olarak sunduğu görüntülü haberleşme ihtiyacına yönelik üretilir ve kullanılırlar. Değişik kalite ve ebatlarda üretilen bu cihazların dahili mikrofon ve aydınlatma gibi özellikleri içeren gelişmiş modelleri de bulunmaktadır. Çalışma ilkesi olarak sayısal fotoğraf makineleri ve video kaydedicilere benzerlik gösterir. Işık basit bir optik düzenekten geçtikten sonra CCD ya da CMOS ışık algılayıcı üzerine düşürülür. Cihaz içerisinde ya da bilgisayarda gerekli formatlarda işlenen görüntü program arayüzü ile kullanıcıya ulaşır. Ve bazı internet sitelerinde webcam için çok zevkli oyunlar vardır. (mesela webcam sex)))) } }

كاميرا وب Cí¡mara web Уеб камера Web kamera Cí mera web Weboví¡ kamera Webcam Webcam Webcam Cí¡mara web Web kamera وب†ŒØ¨ÛŒÙ† Web-kamera Webcam Webcam מצלמת אינטרנט Webkamera Webcam Webcam Webカメãƒé Веб-камера 웹캠 InternetinÄ— vaizdo kamera TÄ«mekļkamera Веб камера Webcam Nettkamera Kamera internetowa Webcam Веб-камера Web kamera Webcam Webkamera Spletna kamera Webbkamera เว็บแคม Webcam 摄像头

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki webcam maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Cheese

Cheese GNOME projesi kapsamında bir bilgisayar kamerası uygulamasıdır. Bilgisayar kamerasını kullanarak fotoğraf ve video çekmeye ve bunlar üzerinde çeşitli etkiler oluşturmaya yarar.

Bielefeld

Bielefeld, Almanya'nın kuzeybatısında, Kuzey Ren-Vestfalya eyâletinde kent. ^ IT.NRW: Amtliche Bevölkerungszahlen.

Cambridgeshire

Cambridgeshire, İngiltere'nin Doğu bölgesinde bir "shire" tipi kontluktur. Yönetim merkezi Cambridge'dedır.

Eyfel Kulesi

Alm. Der Eiffelsturm, Fr. La Tour Eiffel, İng. The Eiffel Tower. Paris’in sembolü. Demir teknolojisiyle yapılan önemli bir yapı. 1889’da Fransız İhtilâlinin 100. yıldönümünü kutlama gösterileri için inşâ edildi. Fransız mühendis Aleksandır Gustave Eiffel, yüksek demiryolu ...

HSCSD

HSCSD - High Speed Circuit Switched DataHSCSD, geleneksel GSM veri hizmetlerine göre (CSD � Circuit Switched Data), kanal başı %50 daha yüksek hız sağlıyor. GPRS'e nazaran HSCSD GSM şebekelerine daha kolay dahil edilebiliyor ve kendisini kullanıcıya bilinen GSM teknolojisi gibi ...

Whitehorse

Whitehorse, Kanada'nın Yukon bölgesinin başkentidir. Kent, 24 binin biraz üzerinde bir nüfusa sahiptir; bu rakam Yukon nüfusunun %75'ine denk gelmektedir.

Geocaching

Geleneksel geocache; geocacherin su geçirmez bir kutu içine bir kalem ile birlikte bir adet kayıt defterini koyarak, kutuyu koyacağı yerin koordinatlarını kaydederek, kutuyu üzeri açık bir yere (GPS cihazları kapalı yerlerde düzgün çalışmamaktadır) saklanmasıdır.

Deniz Samuru

Deniz samuru (''Enhydra lutris''), Kuzey Pasifik Okyanusu'nun kuzey ve batı sahillerinde yaşayan bir deniz memelisidir. Deniz kürk ticaretinde ana malzeme olan kürkleri soylarını da tükenme duruma getirmiştir.

Montreux

Montrö ya da Montreux, bir İsviçre kantonu olan Vaud'nun, Vevey bölgesinde yer alan bir şehirdir.

Ushuaia

Ushuaia, Arjantin'in en güneydeki şehri. Diğer birkaç şehirle, ''Dünyanın en güneydeki şehri'' unvanı için tartışma halinde olan bir şehirdir. Esasında, Ushuaia'dan daha güneyde yerleşim yerleri olsa da, bunlar askeri üsler olup, sivil bir nüfusa sahip değildirler.

Moskova Devlet Üniversitesi

M.V. Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi (Rusça: Московский государственный ...

Brenner Geçidi

Brenner Geçidi, Alpler`de, 1.370 m yükseklikte geçit. Romalılar döneminde Germen ülkesi ile Kuzey İtalya arasındaki başlıca yolu oluşturan Brenner Geçidi, günümüzde de Avusturya ile İtalya arasındaki en önemli geçittir.