Windows Nt 4.0

Kısaca: Windows NT 4,Microsoft'un ürettiği işletim sistemi ailesi Windows'un NT çekirdeği üzerinde yükselen dördüncü ana sürümüdür.3.51 sürümünden 1 yıl sonra, 29 Haziran 1996 tarihinde piyasaya sürülmüştür. ...devamı ☟

Windows NT 4.0
Windows NT 4.0Windows NT 4, Microsoft`un Windows NT 3.51 sürümünden sonra geliştirdiği NT çekirdekli işletim sistemidir. Windows NT 3.51`e göre getirmiş olduğu en büyük yenilik Windows 95 benzeri arabirimidir: bu sayede, kullanım konusunda çok büyük bir kolaylık sağlanmıştır.

Windows NT 4`e Active Desktop`lu Internet Explorer yüklenmesiyle birlikte son derece kolay kullanılan bir işletim sistemine sahip olunulabilir. Öte yandan, özellikle çoklu ortam konusunda Windows NT 4 yetersiz kalmaktadır: DirectX desteği Windows NT ailesinde Windows 2000`den itibaren düzgün bir şekilde entegre edilmiştir.

Windows NT 4`ün bugüne kadar toplam 7 servis pakedi çıkmıştır ve Windows NT 4 kullanıcılarının en son çıkmış olan Service Pack 6a`ya geçmesi tavsiye edilmektedir. Öte yandan, Windows NT 4`ün temelini değiştirmek gerektiğinden MS03-010 sorununa bir düzeltme yapılmamıştır, ve çözümün tek yolu Windows 2000`e geçmektir.

Bu tür kritik hataların varlığına rağmen Windows NT 4.0 hala bazı çevrelerce (özellikle ofislerde) kullanılmaktadır, zira Windows NT temelinden dolayı sağlam ve hızlı bir işletim sistemidir.

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.