Neluset Wyclef Jean, (d. 17 Ekim 1972) Haiti asıllı ABD'li müzisyen ve söz yazarıdır. Haiti'de Croix-des-Bouquets şehrinde dünyaya gelen sanatçı, The Fugees adlı grubun bir üyesi olmakla beraber, solo olarak da çalışmalara imza attı. Sanatçı, yoğun olarak reggae ve hip hop türünden müzik yapar. Jean ayrıca 1994 yılından beri Haitili moda tasarımcısı Marie Claudinette Pierre-Jean ile evlidir.

Wyclef Jean

Neluset Wyclef Jean, (d. 17 Ekim 1972) Haiti asıllı ABD'li müzisyen ve söz yazarıdır. Haiti'de Croix-des-Bouquets şehrinde dünyaya gelen sanatçı, The Fugees adlı grubun bir üyesi olmakla beraber, solo olarak da çalışmalara imza attı. Sanatçı, yoğun olarak reggae ve hip hop türünden müzik yapar. Jean ayrıca 1994 yılından beri Haitili moda tasarımcısı Marie Claudinette Pierre-Jean ile evlidir. Haiti Depremi'nden sonra Haiti Devlet Başkanlığı seçimi için, adaylığını koymuştur.

Diskografi

* The Carnival – 1997 * The Ecleftic: 2 Sides II a Book – 2000 * Masquerade – 2002 * Greatest Hits – 2003 * The Preacher's Son – 2003 * Welcome to Haiti: Creole 101 – 2004 * Carnival Vol. II: Memoirs of an Immigrant – 2007 * Music Theory – 2009

Kaynaklar

Vikipedi

Wyclef Jean (Various Artists) sözleri

Various Artists tarafından albümünde söylenen Wyclef Jean adlı şarkının sözleri.

[1st verse]
You make the whole
Me cry you make the sould in
Me die whats the problem
First of all you say true love
Is hard to find

[bridge]
I'm true and i have
Love i'll be good to you
Seems to me i'm
Not what you need

[chorus]
Just take me as i'am
Dont leave me here alone
Just take me as i'am
I cant be a better person but
I can be a better man
Take me as i 'am

[2 verse]
All though physical things change
And a friendship through reality can

Yanıtlar