Mercan resifi

Mercan resifi, deniz suyunun yıllık ortalama sıcaklığının 20°C'den yüksek olduğu yerlerde, kıta kenarlarındaki adacıkların derin olmayan sahillerindeki Kireç taşı|kireç taşlı bitkisel ve hayvansal organizmaların yığılımı.

Mercan resifiBir mercan resifindeki biyo çeşitliliğe örnek. Great Barrier Reef, Avustralya.

Mercan resifi hakkında ansiklopedik bilgi

Mercan resifi, deniz suyunun yıllık ortalama sıcaklığının 20°C'den yüksek olduğu yerlerde, kıta kenarlarındaki adacıkların derin olmayan sahillerindeki kireç taşlı bitkisel ve hayvansal organizmaların yığılımı.

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Mercan resifi maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Mercan resifi Resimleri


  • Bir mercan resifindeki biyo çeşitliliğe örnek. Great Barrier Reef, Avustralya.Yorumlar - Lütfen konu (Mercan resifi) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.