Age Of Empires II: The Conquerors

Age of Empires II: The Conquerors (İmparatorlukların Çağı II: Fatihler) Age of Empires II: The Age of Kings'in genişleme paketi ve Age of Empires Serisi'nin dördüncüsü olan gerçek zamanlı strateji oyunu.

düzenle|Temmuz 2007

Age of Empires II:Age of Kings adlıbilgisayar oyununun ek yamasıdır. Age of Empires II: The Conquerors grafik görüntü bakımından Age of Empires II: Age of Kings`ten farklı değildir. Fakat Age of Empires II: The Conquerors`ta bir çok yenilik var. Bunlardan ilk olarak göze çarpan yeni ırkların olması. Bunlar ; Hunlar, Koreliler,Mayalar, Aztekler,İspanyollar.

Oyunda ayrıca "Gerçek Haritalar" mevcut. Bunlar ; İngiltere, Bizans, Orta Amerika, Fransa, Güney-Batı Avrupa, İtalya, Orta Doğu, Japon Denizi, Teksas ve Kuzay Denizi ülkeleri bölgesi. Bu haritalar oyuna biraz daha gerçekçilik katıyor. Tabi bu seçtiğiniz ırklarla ilgili. Siz "Fransa" haritasında Aztekleri seçip Japonlar ile savaşırsanız oyun fantastik bir hal alır.

Oyunda kullanıcıları rahatlatacak yeni özellikler var. Artık hasatı biten işçi sizin emrinizi beklemeden yeni hasat ekmeye başlayacak. "Mill" Deyirmene tıklayarak hasatlarınızı arttıra bilirsiniz. Bu sayede işçileriniz hasatları bittiği zaman otomatik olarak yeni hasatı ekmeye başlayacaklar.

Ayrıca Taş Madeni ve Altın Madeni yapan işçiler sizin komutunuzu beklemeden işi başlayacaklar...

The Conquerors Campaigns seçeneğine kliklediğimizde karşımıza dört yeni kampanya çıkıyor. Bunlardan üçü Age of Kings`den alışık olduğumuz türde:

Montezuma, Aztek El Cid, İspanyol Attila the Hun, Büyük Hun İmparatorluğu

Dördüncüsünde ise tarihteki bazı önemli savaşlarda komutanlık yapabileceğiniz bir alan. Bu kısımda Türklerin Bizans İmparatorluğunu dize getirdiği Malazgirt (Manzikert) Savaşı da yer almakta, neredeyse bir tarih dersi gibi:

Tours (732) Vindlandsaga (1000) Hastings (1066) Manzikert (1071) Agincourt (1413) Lepando (1571) Kyoto (1582) Noryang Point (1598)

Oyunda Hunların Türkçe`den farklı bir dilde konuşması ise ilginç bir nokta. Hunların özel biriminin ismi "Tarkan" fakat buna rağmen konuştukları dil Türkçeden çok farklı.

Oyunun Sistem Gereksimi : Pentium 166 MHz CPU, 32 MB RAM, 100 MB HD)

Age of Empires II: The Conquerors genel hatlarıyla strateji oyuncusunun yüzünü güldürmeyi başarmış bir oyun. Microsoft ve Ensemble Studios başarılarını tekrar kanıtlamış oldular...

CVG Navigation | name = Age of Empires Serisi | title = ``Age of Empires`` bilgsayar oyunları | body = ``Age of Empires`` a€¢ ``Rise of Rome`Age of Empires II`` a€¢ ``The Conquerors`Age of Empires III`` a€¢ ``The War Chiefs`Age of Mythology`` a€¢ ``The Titans``

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Age Of Empires II: The Conquerors
Age of Empires II: The Conquerors