avea

TT&TIM İletişim Hizmetleri A.Ş. Türk Telekom'un GSM Operatörü Aycell'in, %51 İş Bankası Grubu ve %49 TİM ortaklığı ile kurulmuş olan İş-TİM ile birleşmesi sonucu, 19 Şubat 2004 tarihinde resmen kurulmuştur.

Avea

Avea Logosu
Avea Logosu
TT&TIM İletişim Hizmetleri A.Ş. Türk Telekom'un GSM Operatörü Aycell'in, %51 İş Bankası Grubu ve %49 TİM ortaklığı ile kurulmuş olan İş-TİM ile birleşmesi sonucu, 19 Şubat 2004 tarihinde resmen kurulmuştur. TT&TIM'de Türk Telekom ve TIM'in %40'ar, İş Bankası Grubu�nun ise %20 payı bulunmaktadır. Birleşmeden sonra Aria ve Aycell markalarının TT&TIM çatısı altında devam ettiği kısa bir süreç yaşanmıştır. 23 Haziran 2004 tarihi itibariyle ise birleşmeden doğan sinerjinin ifade edildiği yepyeni "Avea" markası, bu iki markayı temsilen piyasaya sunulmuştur. 15 Ekim 2004 tarihi itibariyle "TT&TIM İletişim Hizmetleri A.Ş" ticari ünvanı "AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş" olarak değişmiştir.

AVEA'da Türk Telekom ve TIM'in %40'ar, İş Bankası Grubu'nun ise %20 payı bulunmaktadır. Birleşmeden sonra Aria ve Aycell markalarının AVEA çatısı altında devam ettiği kısa bir süreç yaşanmıştır. 23 Haziran 2004 tarihi itibariyle ise birleşmeden doğan sinerjinin ifade edildiği yepyeni "Avea" markası, bu iki markayı temsilen piyasaya sunulmuştur.

Avea, hizmetlerini en kaliteli şekilde, en uygun koşullarda ve yeni teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak vermeye devam edecektir. Mevcut ve potansiyel müşterilerinin ihtiyaçlarına gerçek çözümler üreterek, onlara yeni seçenekler yaratmayı amaç olarak belirlemiştir. Bu amaç doğrultusunda,her zaman daha ekonomik, fonksiyonel, sorun çözücü, ortak özelliklere sahip büyük toplulukları bir araya getiren ve sınırsız kapsama alanına sahip olan Avea, güvenilirlik ve değerlere saygılı olma ilkesini benimseyerek hizmetlerini değerli müşterileri ile buluşturacaktır.

Birleşmenin hedefi, iki şirketin entegrasyonu sonucu ortaya çıkacak önemli operasyonel ve mali sinerjileri yaratmaktır: özellikle Aycell'in gerçekleştirdiği hızlı altyapı gelişimi ve abone sayısı artışı ile Aria'nın ortaya koyduğu yaratıcılık ve markalaşma başarısından sonuna kadar faydalanılacaktır. Yeni şirket AVEA, Türk Telekom'un derin pazar bilgisini, TIM'in uluslararası mobil telefon sektöründeki birikimini ve Türkiye'nin en köklü finans kuruluşlarından Türkiye İş Bankası'nın finansal deneyimini bir araya getirecektir.

Aycell ve Aria birleşmesi, Türk telekomünikasyon sektörünün gelişmesine önemli katkılarda bulunacak yeni ve güçlü bir şirketin doğmasını sağlamıştır. İki şirketin deneyiminin ve bilgisinin bir araya gelmesiyle ortaya çıkacak operasyonel ve mali sinerji, GSM pazarında pozitif sonuçlar doğuracaktır. Özellikle iki şirkete ait baz istasyonlarının kısa sürede birleştirilmesi, artırılması ve optimizasyonu ile daha iyi iletişim imkanları yaratılacak ve bunu takiben müşterilerin doğrudan faydalanmalarına imkan sağlayacak bir rekabet ortamı ortaya çıkacaktır.

Bugün iki şirket, 5 milyonu aşkın abonesi ile %17'lik pazar payına sahiptir. Baz istasyonlarımızın sayısı, birleşme sonucu iki katına çıkarak 6.500'e ulaşmıştır. 1.200 kişiyi aşan kadrosuyla, Avea markası daha ilk günden pazarda ikinciliği zorlayan bir konumdadır.

Kaynak

http://www.avea.com.tr
Avea kullanıcısı olarak Aveadan nefret etmeye başladım. Neden mi ?
Ben yeni 150 kontor yukledım ve sadece 39 kontor karsılıgı sms talebınde bulundum. Ama bana mesaj talebımın kabul edıldıgı ve su saate kadar kullanabılırsıne daır herhangı bır mesaj gelmedıgı ıcın tekrar mesaj gonderdım. Ve şimdi 82 kontorum var yanı 68 kontorum bırden gıttı. Bu yaptıgınız ınsanları bılgılendırmeden kandırmaya ve kontorlerını nasıl çalabılırım hesabından baska bır sey degıl. Yazık yazık bır de kurumsallasmıs dıye bılıyoruz Avea'yı. Insanları bılgılendırmıyorsunuz ve kontorlerını calıyorsunuz. Ki bunu müşteri temsilcisinden öğrendikten sonra nasıl ıptal edebılırız cunku 121 kontorum olması gerekır dememe ragmen. Öyle bır hakkınız yok dıyorsunuz.... Daha önce de 2-3 defa o mesajı gondermeme ragmen boyle bır sorun olmuyordu. Hayrola ınsanları kandırmak ıcın yenı ıcatlar mı cıkardınız.

İlgili konuları ara

Yanıtlar