Telsim

Telsim, mobil iletişim sektörünün önde gelen GSM 900 operatörüdür. 1998 yılında alınan ve 2023'e kadar geçerli GSM lisansı ile Mayıs 1994'ten bu yana Türkiye'de GSM 900 hizmeti sunan Telsim, Türk GSM pazarına önemli ivmeler kazandırmıştır.Telsim, günümüzde 7 milyondan fazla aktif abonesi ile pazarın %22'sine sahiptir.

Telsim, mobil iletişim sektörünün önde gelen GSM 900 operatörüdür. 1998 yılında alınan ve 2023'e kadar geçerli GSM lisansı ile Mayıs 1994'ten bu yana Türkiye'de GSM 900 hizmeti sunan Telsim, Türk GSM pazarına önemli ivmeler kazandırmıştır.

Telsim, günümüzde 7 milyondan fazla aktif abonesi ile pazarın %22'sine sahiptir. Türkiye'de nüfusu 10.000'den fazla olan yerleşim birimlerinden % 99.65'i, Telsim'in kapsama alanındadır.

GPRS, MMS (Multimedia Messaging Service), MVS (Mobile Video Streaming) ve Push To Talk (BasKonuş-Chatin) servislerini Türkiye'de ilk, Dünya'da ise ilkler arasında abonelerine sunan Telsim, abone segmentlerinin ihtiyaçlarına göre çeşitlendirdiği rekabetçi tarifeleri ile de öncü operatördür. Telsim'in hızlı hareket kabiliyeti, hizmet anlayışı, agresif satış ve pazarlama faaliyetleri, kaplama / kapasite alanı, atılımları ve getirdiği teknolojiler bu hızlı gelişime yön verecektir.

GSM'in Dünya'daki ve Türkiye'deki gelişimi değerlendirildiğinde; penetrasyonun (cep telefonu kullanımının nüfusa oranı) Türkiye'de %41 iken özellikle Kuzey Avrupa ülkelerinde çok daha yüksek olduğu görülmektedir. Türkiye'de de 1994'ten bu yana büyük bir gelişme kaydeden GSM sektörü, en dinamik pazarlardan birisi haline gelmiş ve Türkiye ekonomisine ciddi katkı sağlamıştır.

Telsim ile Dünya çok küçük

Dev altyapı yatırımlarıyla Türkiye'de 21. yüzyılın GSM şebekesini kuran Telsim, uluslararası serbest dolaşım (roaming) anlaşmalarıyla, iletişim ağını tüm Dünya'ya sunmaktadır. Telsim'in Dünya'da 163 ülkede 375 operatörle roaming anlaşması, 24 ülkede 42 operatörle ise GPRS roaming anlaşması bulunmaktadır.

Bas Konuş teknolojisi, Türkiye'de Telsim ile başladı Telsim, Chatin uygulaması ile Türkiye'de ilk, Dünya'da ikinci olarak Bas Konuş (Push To Talk), anında mesajlaşma (Instant messaging), e-posta, resim ve video transferi uygulamalarını, operatör ayrımı olmaksızın GPRS üzerinden çok daha ucuza sunma imkanı veren bir teknolojinin lansmanını gerçekleştirmiştir.

Mesajlaşma ve konuşma maliyetlerini ucuzlatan Bas Konuş teknolojisi, normal konuşma tarifeleri yerine cep telefonlarından internete ulaşmayı sağlayan GPRS bağlantısı üzerinden ücretlendirildiği için yazılımı kullananlar neredeyse bedava konuşmaktadırlar. Türkiye'de Bas Konuş teknolojisine sahip cep telefonu kullanıcı sayısı 300 bin civarındadır. Piyasaya yeni sunulan fotoğraf makineli, GPRS özellikli akıllı telefonların çoğu da Chatin yazılımını kullanacak teknolojiye sahip olacaktır.

Kaynak

http://www.telsim.com.tr/

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Telsim ilgili konular

 • Vodafone

  Telsim adlı Türk telekomünikasyon şirketini satın alan İngiliz iletişim şirketidir. Dünya'nın 24 ülkesinde GSM operatörlüğü yaparak bu
 • GSM şirketleri

  GSM şirketleri listesi
 • Telsim

  Telsim, mobil iletişim sektörünün önde gelen GSM 900 operatörüdür. 1998 yılında alınan ve 2023'e kadar geçerli GSM lisansı ile Mayıs 199
 • GSM 900

  900 Mhz bandı üzerinden verilen 2G GSM hizmeti. Türkiye'de Turkcell Iletisim Hizmetleri A.S. ve Vodafone Telekomunikasyon A.S (Telsim GSM) tarafın
 • MVS

  MVS, İngilizce`` Mobile Video Streaming`` yani ``Mobil Video Akışı`` anlamına gelir. Cep telefonu ile canlı veya daha önceden kaydedilmiş gör
 • Vodafone Türkiye

  Vodafone Türkiye (resmî adıyla Vodafone Telekomünikasyon A.Ş.), Türkiye'de GSM hizmeti veren bir mobil telekomünikasyon işletmecisi.
 • Dahili Network

  == Dahili Network'e giriş ==1999 yılında ortaya atılmış ve iki yılda uygulamaya geçilebilecek proje halini almış bir iletişim projesidir.TD
 • KKTC Telsim

  KKTC Telsim, Kuzey Kıbrıs'ta faaliyette bulunan GSM operatörüdür.
 • Kuzey Kıbrıs Süper Ligi

  Kuzey Kıbrıs Süper Ligi ya da sponsorluk anlaşması gereğince Telsim Süper Lig, Kuzey Kıbrıs'ta futbol branşının en üst ligidir.
Telsim
Telsim