Deniz Arcak (15 Temmuz 1968, Ankara), Türk pop müziği sanatçısı. ...

Deniz Arcak hakkında bilgiler

Deniz Arcak (15 Temmuz 1968, Ankara), Türk pop müziği sanatçısı.

Eğitim ve Kültür hayatı

Ankara`daki Ulubatlı Hasan İlkokulu` ndan dersleri kötü diye Ayşe Abla ilkokuluna kaydı alındı ve oradan mezun oldu. TED Ankara Koleji`ni kazanan Deniz orta ve lise eğitimini burada tamamladı. Üniversite`yi kazanamayan Deniz; Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi` nin fotoğraf bölümüne, misafir öğrenci olarak gitmiştir.

Meslek hayatı

Ankara Çok Sesli Çocuk Korosu`na katılarak müziğe adım atan sanatçı; profesyonel müzik kariyerine 1993 yılında çıkardığı “Nerde” isimli albümüyle başladı. “Beyaz Vadi” (1995) ve “Bir mola Ver” (1996) isimli albümlerinden sonra 8 yıl müziğe ara verdi. Deniz Arcak, bu aranın ardından Fuat Güner`in prodüktörlüğünde hazırlanan albümü “Kıpır Kıpır” ile dinleyicileriyle buluştu.

LinklerBu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Deniz Arcak maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Deniz (anlam Ayrımı)

Deniz, bir okyanus ile bağı olan ve büyük bir alanı kaplayan ve genellikle tuzlu olan su birikintisidir.

Koçum Benim (film)

Koçum Benim, şu anlamlara gelebilir,

5. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları

5. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları, Uluslararası Dil Öğretimi Derneği tarafından düzenlenen, tüm dünyadaki Türkçe öğrencilerinin katıldığı dil olimpiyatlarının beşincisidir.

Aacayipsin (albüm)

Aacayipsin, Tarkan'ın 1994 çıkışlı ikinci stüdyo albümüdür. Albüm Avrupa ve Asya'da bazı ülkelerde yayımlanmıştı.

Türk Pop Müziği

Türk Pop Müziği ya da diğer adıyla Popüler Türk Müziği, modern popüler müzik kalıplarıyla oluşturulmuş ya da yoğun modern müzik kalıplarının üzerine hafifçe alaturka ve halk müziği ezgileri monte edilmesiyle oluşturulmuş Türk müziği çeşididir. Türk Pop Müziği'nin ...

Türk şarkıcıları Ve Müzisyenleri Listesi

Bu dikkate değer Türk şarkıcı ve müzik icracıları listesidir.

Ümit Sayın

Ümit Sayın, (d. 26 Nisan 1970, İzmir) Türk müzisyen.