gazeteci

Gazeteci, haber ve bilgi kaynağına en çabuk ulaşan ve bu kaynaklardan edindiği bilgi ve haberleri okurlara sunan insan demektir.

GAZETECI (türkçe) anlamı
1.
2. 1 . Gazete yayımlayan kimse.
3. 2 . Gazeteye yazı yazmayı
4. haber toplayıp vermeyi veya gazetenin yazı işlerinde çalışmayı iş edinen kimse.
3 . Gazete satan kimse.
GAZETECI (türkçe) anlamı
5. gazete yayımlayan kimse.gazeteye yazı yazmayı
6. haber toplayıp vermeyi ya da gazetenin yazı işlerinde çalışmayı iş edinen kimse.gazete satan kimse.
GAZETECI (türkçe) ingilizcesi
1. n. gazetteer
2. journalist
3. legman
4. news agent
5. news dealer
6. newsman
7. newspaperman
8. pressman
9. publicist
10. scribe
GAZETECI (türkçe) fransızcası
1. journaliste [le]
2. rédacteur de journal
GAZETECI (türkçe) almancası
1. n. Ausrufer
2. Journalist

Gazeteci hakkında detaylı bilgi

Gazeteci, haber ve bilgi kaynağına en çabuk ulaşan ve bu kaynaklardan edindiği bilgi ve haberleri okurlara sunan insan demektir.

Gazetecinin bu görevini yapabilmesi için habere, olaya, olguya, belgeye ve bilgiye dayalı yazılar yazması gerekir. Bunun için de gazetecinin güvenilir kişi olması zorunludur.Gerektiğinde hükümetlere ve güç odaklarına karşı savaşmayı göze alan insan, gazetecidir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Hızlı Gazeteci

Hızlı Gazeteci, Necdet Şen tarafından yaratılan açık sözlü ve muhalif çizgi roman karakteri. İlk olarak 1980'de Hey dergisinin mizah eki Curcuna'da gününü kurtarmaya çabalayan "saf" bir kahraman olarak ortaya çıktı.

İsmail Kahraman (gazeteci)

İsmail Kahraman (d. 1960, Giresun), Türk gazeteci ve belgeselcidir.

Gazeteci (film)

Gazeteci, 1979 tarihli Türk filmi.

Uyanık Gazeteci

''Uyanık Gazeteci'', yönetmenliğini Kartal Tibet'in yaptığı,başrollerini Kemal Sunal ve Nesrin Akkoç'un canlandırdığı,1988 yapımı türk filmdir.

Hızlı Gazeteci Keloğlan

Hızlı Gazeteci Keloğlan, Anonim halk öykülerindeki saflığı, doğruluğu kadar zekası ve bulduğu pratik çözümlerle de bilinen öykü kahramanıdır. Keza, Necdet Şen'in Hızlı Gazeteci adlı çizgi romanının 1989 yılında Cumhuriyet gazetesinde tefrika edilmiş, 1991 yılında da ...

John Swinton (gazeteci)

John Swinton (12 Aralık 1830; Saltoun, İskoçya - 15 Aralık 1901; Brooklyn, New York City, ABD) ABD'li gazeteci, ekonomist ve hatipti.

Ali Bayramoğlu (gazeteci)

Ali Bayramoğlu 1956 Gelibolu doğumlu. 1973 yılında İskenderun Lisesi'ni bitirdi. 1979 yılında Grenoble Siyasal Bilimler Enstitüsü'nde lisans eğitimini tamamladı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde yüksek lisans yaptı (1982). 1985'de aynı üniversitenin Sosyal Bilimler ...

Gazeteci Hasan Tahsin

Hasan Tahsin ya da gerçek adıyla Osman Nevres (1888, Selanik - 15 Mayıs 1919, İzmir), 15 Mayıs 1919 tarihinde İzmir'e çıkartma yapan, seçkin askerlerden oluşan Yunan Efzon Alayı işgal askerine, Kordonboyu'ndan ilk kurşunu sıkarak Türk direnişini başlatan ulusal sembol kişi, yazar ...

Ernest

Ernest aşağıdaki anlamlara gelebilir:

Gryphon

Gryphon, 1970'lerde müzik yapan, sıradışı tarzları ve enstrümanlarıyla dikkat çeken İngiliz progresif rock grubudur. Grubun müziği, İngiliz halk müziği, rönesans müziği ve rock müziğinin etkilerini taşır.