Jack ve Jill (Film)

Kısaca: ''Jack ve Jill'' 2011 komedi filmidir, başrollerini Adam Sandler, Al Pacino ve Katie Holmes'un paylaştıştığı filmin yönetmenliğini ise Dennis Dugan yapmıştır. Columbia Pictures tarafından dağıtılan film 11 Kasım, 2011 tarihinde yayınlandı. ''Jack ve Jill'' $150 milyon dolarlık brüt ile gişe'de dünya çapında ticari bir başarı elde etti, ama evrensel panned sürüldüğünde, Rotten Tomatoes filme %3 puan tutan verdi ve film 32. Altın Ahududu Ödülleri'nde her kategoride ödül kazanan ilk filmi oldu. ...devamı ☟

Jack ve Jill 2011 komedi filmidir, başrollerini Adam Sandler, Al Pacino ve Katie Holmes'un paylaştıştığı filmin yönetmenliğini ise Dennis Dugan yapmıştır. Columbia Pictures tarafından dağıtılan film 11 Kasım, 2011 tarihinde yayınlandı. Jack ve Jill $150 milyon dolarlık brüt ile gişe'de dünya çapında ticari bir başarı elde etti, ama evrensel panned sürüldüğünde, Rotten Tomatoes filme %3 puan tutan verdi ve film 32. Altın Ahududu Ödülleri'nde her kategoride ödül kazanan ilk filmi oldu. Bu tek bir film tarafından kazanılan en Razzie olması için 10 yıl önceki Savaşçı) filminin rekorunu kırdı, ve o zamandan beri tüm zamanların en kötü filmlerinden biri olarak kabul edilir. Konusu Jack her şeyiyle tastamam mükemmel bir hayat sürmektedir. Fakat her sene şükran gününde onu ziyarete gelen ikiz kız kardeşi Jill, her seferinde Jack'e hayatı zehir eder. Fakat Jill'in bayram ziyaretleri uzadıkça uzar ve tam bir tatil kıvamını alır. Birbirini çıldırtan ikiz kardeşler bol bol kavga eder, hatta birbirleriyle dalga geçerler ama Jack, Jill'in yanına temelli yerleştiğini anlayınca onu ülkenin en uzak noktasına 'postalamak' için elinden geleni yapacaktır! Oyuncular * Adam Sandler - Jack ve Jill Sadelstein * Al Pacino - Kendisi * Katie Holmes - Erin Sadelstein * Eugenio Derbez - Felipe * Tim Meadows - Ted * Nick Swardson - Todd * Allen Covert - Otto (aynı karakter Happy Gilmore) * Valerie Mahaffey - Bitsy Simmons * Gad Elmaleh - Xavier * Gary Valentine - Dallas ;Cameo görünüşende * Dana Carvey - Çılgın kuklacı * David Spade - Monica * Dennis Dugan , Henry, Pacino'nun bekleyicisi * Norm Macdonald - Funbucket * Simrin Player - Josephina * John Farley - Mort'un Köpek Satıcısı * Santiago Segura - Eduardo; Törende bir konuşma yapan kişi filmin sadece Latin Amerika sürümünde vardır ve İspanya sürümü mevcut değildir. * Sadie Sandler, Adam Sandler'ın gerçek kızı. ;Cameo'lar * Regis Philbin * Shaquille O'Neal * Lamar Odom * Michael Irvin * Billy Blanks * Bruce Jenner * Johnny Depp (geçmiyor) * Drew Carey * Jared Fogle * John McEnroe * Christie Brinkley * Dan Patrick * Bill Romanowski * Vince Offer Resepsiyon ;Kritik resepsiyon CinemaScore anketi not ortalamasına göre sinemaseverler filmi 18 yaş altı izleyicilerinden, olumlu oylar aldı. İncelemede Rotten Tomatoes 10 üzerinden 2.6 bir derece ortalama ile, filmin 100 eleştirmenlerden olarak %3'lük bir puan verir.

Ödüller ve Adaylıklar

Box office Film $32.206.425 ile en üst noktadan giriş yaptı, film Immortals'ın, arkasından, $25.003.575 hasılat ile No. 2 3.438 tiyatrosunda açıldı. Film, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da $74.158.157 toplam brüt ile 26 Şubat, kapandı. aynı zamanda $79.000.000 bütçe'ye karşı $149.673.788 hasılat elde etti. Dünya çapında ise bu rakan $75.515.631 yaptı. Home media Sony Pictures Entertainment 6 Mart, 2012 tarihinde DVD ve Blu-ray olarak Jack ve Jill'i yayınladı.

Referanslar

Dış bağlantılar

* * * * * * *

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.