Misyoner

Misyoner Hıristiyanlık dinini yayma gayreti içinde olan kişi. Henüz Hıristiyanlığı kabul etmemiş ülkelerde, çeşitli faaliyetler adı altında yürütülen Hıristiyanlık propagandasının her türüne “misyonerlik” denir. Hıristiyan batı kültüründe “misyonerlik” adı verilen faaliyetin tarihi, Hıristiyanlık dini kadar eskidir. Bu faaliyette bulunan, papaz, rahip ve çeşitli Hıristiyan din adamlarına “misyoner” denilmiştir. Kaynak: Rehber Ansiklopedisi

Misyoner Hıristiyanlık dinini yayma gayreti içinde olan kişi. Henüz Hıristiyanlığı kabul etmemiş ülkelerde, çeşitli faaliyetler adı altında yürütülen Hıristiyanlık propagandasının her türüne “misyonerlik” denir. Hıristiyan batı kültüründe “misyonerlik” adı verilen faaliyetin tarihi, Hıristiyanlık dini kadar eskidir. Bu faaliyette bulunan, papaz, rahip ve çeşitli Hıristiyan din adamlarına “misyoner” denilmiştir.

Kaynak: Rehber Ansiklopedisi

Diğer anlamları

misyoner

1 . Bir dini, özellikle Hristiyanlığı yaymakla görevli kimse.
2 . mecazBir düşünceye, bir ülküye kendini adayan kimse.

misyoner

Türkçe misyoner kelimesinin İngilizce karşılığı.
n. missionary

misyoner

bir dini, özellikle hıristiyanlığı yaymaya çalışan, bununla görevli kimse. bir düşünceye, bir ülküye kendini adayan, bunu yapmaya çalışan kimse.

misyoner

Türkçe misyoner kelimesinin Fransızca karşılığı.
missionnaire [le]

misyoner

Türkçe misyoner kelimesinin Almanca karşılığı.
n. Missionar

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.