--}}

No Doubt

No Doubt ilk olarak 1986 yılında Eric Stefani, Gwen Stefani, John Spence, Chris Leal ve Gerald ve sonradan katılan Chris Webb ile kuruldu. Chris Leal grubu terk edince yerine Tony Kanal alındı. Kanal, elemeler sırasında çok konuşulmuştu.

No Doubt ilk olarak 1986 yılında Eric Stefani, Gwen Stefani, John Spence, Chris Leal ve Gerald ve sonradan katılan Chris Webb ile kuruldu. Chris Leal grubu terk edince yerine Tony Kanal alındı. Kanal, elemeler sırasında çok konuşulmuştu. Çünkü grubun solisti Gwen Stefani ona ilk görüşte aşık olmuştu. Gwen, Tony'den olumlu yanıt alınca ikilinin ilişkisi başladı.

No Doubt'un bilinen kadrosu 1988-1989 yılında oluştu. Gruptaki eksikliklerden dolayı önce davulcu olarak Adrian Young, sonra da gitarist olarak Tom Dumont alindi. Böylece kadro oturmuş oldu. No Doubt adını ilk olarak 1992'de çıkan ve grupla aynı adı taşıyan albümle duyurmuş oldu. Fakat bu albüm yeterince ses getirmedi.

Aynı yıl "Tropped In The Box" adlı şarkıları için bir video klip hazırladılar. Ancak bu çalışma da beklenen ilgiyi görmemiş, MTV'de hiç yer bulamamıştı.

1993 yılında ikinci stüdyo albümlerinin çalışmalarına başladılar. İki buçuk yıl gibi uzun bir sürede kaydedilen çalışma "Tragic Kingdom" adını taşıyordu. Bu arada Gwen Stefani ve Tony Kanal yedi yıllık ilişkilerini bitirmişlerdi. Gwen de yazdığı duygularını şarkı sözüne dönüştürerek onlara albümde yeniş yer verdi.

1995 yılında "Tragic Kingdom"ın B-tarafı kayıtlarından oluşan "Beacon Street Collection" adlı albümü yayınladılar. Konserlerde satılmak üzere az sayıda basılan albümün ardından "Tragic Kingdom" da aynı yıl piyasaya sürüldü. Albümde punk, pop, new wave (yeni dalga), rock gibi çeşitli tarzlar yer alıyordu. Albüm, çıkışından aylar sonra Billboard albüm listelerine 175. sıradan giriş yaptı.

No Doubt'ı dünyaya tanıtan ilk sarki "Just A Girl" oldu. Birkaç ay sonra da "Spider Webs" ile listelere 5. sıradan girmeyi başardılar. Bu yükseliş ile birlikte grup dünya turnesine başladı. Grammy ve Amerikan Müzik Odulleri adaylığına layık görülen topluluk, ilk ödülünü MTV Video Müzik Ödülleri gecesinde "En Iyi Grup" seçilerek aldı.

Ardından 1998 yılında yeni albüm çalışmalarına hız verildi. Bu dönemde 17 şarkı kaydedildi, "Return of Saturn" isimli stüdyo albümü, 11 Nisan 2000'de raflardaki yerini aldı. Bu albüm, "Tragic Kingdom"a göre daha az satıldı. Yine de grup promosyon çalışmalarına ve konserlerine tüm hızıyla devam etti. Bu arada mola vermeden yeni albüm için hazırlıklara başlandı. Adının "Rock Steady" olacağı açıklanan çalışma için "kayıt" düğmesine basıldı. Bu arada Gwen Stefani, Moby ve Eve ile yarattığı şarkılarla ilk kez grubundan bağımsız olarak ödül aldı. olarak

2001 yılında beklenen albüm çıktı ve cikis parcasi "Hey Baby" ile iyi bir başarı yakaladı. "Rock Steady" ile grup dunya turnesine çıktı ve yine bu albümle iki ödüle layık görüldü. Bu arada Gwen Stefani, Bush adlı grubun solisti olan ve uzun süredir birlikte olduğu Gavin Rossdale ile dünya evine girdi.

Grup son olarak "The Singles 1992-2003" adlı toplama albümü dinleyicilerine sundu. Bu gelişmeyi, Gwen Stefani'nin uzun süredir üzerinde çalıştığı solo albümü çıkarması izledi...

Diğer anlamları

no doubt

İngilizce no doubt kelimelerinin İspanyolca karşılığı.
sin duda, sin duda alguna, sin lugar a dudas

no doubt

İngilizce no doubt kelimelerinin Fransızca karşılığı.
sans aucun doute, sans doute

no doubt

İngilizce no doubt kelimelerinin Almanca karşılığı.
kein Zweifel, ohne Zweifel

no doubt

İngilizce no doubt kelimelerinin İtalyanca karşılığı.
senza dubbio, non c'e' dubbio

no doubt

İngilizce no doubt kelimelerinin Portekizce karşılığı.
sem dúvida

no doubt

şüphesiz, kuşkusuz

no doubt

without a doubt, lacking all dubiousness, for certain

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

No Doubt
no doubt