Sean Lennon

Kısaca: Sean Taro Ono Lennon, (Japonca adı Tarō Ono (小野 太郎 Ono Tarō, 9 Ekim 1975, New York City) Amerikalı şarkıcı, müzisyen, söz yazarı, gitarist ve aktör. John Lennon ve Yoko Ono'nun tek çocuğu, Julian Lennon'ın erkek kardeşi ve Elton John'un vaftiz oğludur. ...devamı ☟

Sean Taro Ono Lennon, (Japonca adı Tarō Ono (小野 太郎 Ono Tarō, 9 Ekim 1975, New York City) Amerikalı şarkıcı, müzisyen, söz yazarı, gitarist ve aktör. John Lennon ve Yoko Ono'nun tek çocuğu, Julian Lennon'ın erkek kardeşi ve Elton John'un vaftiz oğludur. == Biyografi Çocukluğu ve eğitimi Sean Lennon, 9 Ekim 1975'te, babasının 35'inci doğum gününde New York City'de doğdu. Ebeveynleri Japonya, İrlanda ve İngiltere asıllı John Lennon ve Yoko Ono'dur. Julian Lennon ve Kyoko Chan Cox'un erkek kardeşidir. Sean'ın doğumundan sonra, John, 1980 yılında bir suikast sonucunda ölene dek evine ve küçük oğluna bağlı bir baba oldu. Sean, Tokyo'da ana okuluna başladı, ilkokula ise İsviçre'de devam etti. Daha sonra, müzik kariyerine odaklanmak için üniversiteden ayrılmadan önce, üç dönem Kolombiya Üniversitesi'nde okudu. Ebeveynleri onu bir müzisyen olması için zorlamadılar. Hatta, bilerek, müzisyen kimliklerini ondan sakladılar. Müzik dünyasına, henüz beş yaşındayken, annesinin 1981'de yayınladığı Season of Glass isimli albümünde bir hikaye okuyarak giriş yaptı. Gençlik yıllarına dek annesinin solo albümlerine katkıda bulundu. 1991 yılında, Lenny Kravitz'in albümü için "All I Ever Wanted" isimli şarkıyı besteledi ve sözlerini yazdı. 1988 yılında Michael Jackson'ın Moonwalker kadrosunda yer aldı. 1990 yılında, Sony'nin Infinite Escher isimli kısa filminde rol aldı.

Aktivizm

19 Ekim 2011'de Josh Sigurdsons, Twitter'da Lennon'a Wall Street'i İşgal Et üzerine görüşlerini sordu. Sean, bu soruya "Bu hafta sonu oraya gidiyorum." şeklinde yanıt verdi. 22 Ekim 2011'de, Rufus Wainwright ve Josh Fox ile Wall Street'e gitti ve eylemciler için üç gün boyunca müzik yaptı. Bu süre içerisinde basınla hiç konuşmadı.

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.