--}}

Snow Patrol

Snow Patrol, Dundee'de kurulmuş Kuzey İrlanda/İskoçyalı bir alternatif rock müzik grubu. Glasgow temelli olan grup, Polydor Records şirketine bağlı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Aslında bir indie rock grubu olan Snow Patrol, son yıllarda yaptıkları alternatif rock ve power pop tarzdaki "Run", "Chasing Cars" ve ''Örümcek Adam 3'' filminin soundtrack'indeki "Signal Fire" parçalarıyla önemli başarılar elde etmiştir.

Snow Patrol, Dundee'de kurulmuş Kuzey İrlanda/İskoçyalı bir alternatif rock müzik grubu. Glasgow temelli olan grup, Polydor Records şirketine bağlı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Aslında bir indie rock grubu olan Snow Patrol, son yıllarda yaptıkları alternatif rock ve power pop tarzdaki "Run", "Chasing Cars" ve Örümcek Adam 3 filminin soundtrack'indeki "Signal Fire" parçalarıyla önemli başarılar elde etmiştir. Grubun ilk üç kaydı —Starfighter Pilot, Songs for Polarbears ve When It's All Over We Still Have to Clear Up— Electric Honey ve Jeepster adlı bağımsız şirketlerce piyasaya sürüldü, ancak başarılı olamadı. Grup, 2003 yılında Polydor Records ile anlaşmaya vardı ve bu şirket etiketiyle Final Straw albümünü piyasaya sundu. Albüm, İngiltere'deki yüksek satış rakamları sayesinde dört kat platin plak ile ödüllendirildi. Grup, bu başarısını 2006 yılında çıkardığı ve tüm dünyada 4.7 milyon kopya satışına ulaşan Eyes Open ile devam ettirdi. Snow Patrol, üç kez BRIT Ödülü'ne aday gösterildi ve bir kez Meteor Müzik Ödülü kazandı. Grup, günümüze dek tüm dünyada 7 milyonu aşkın satış rakamına ulaştı. == Grup üyeleri Şimdiki üyeler * Gary Lightbodyana vokaller, gitar (1994–halen) * Jonny Quinnbateri, perküsyon (1994–halen) * Nathan Connolly – gitar, geri vokaller (2002–halen) * Paul Wilsonbas gitar, vokal (2005–halen) * Tom Simpsonklavye (2005–halen, 1997'de turne sırasında katılmıştı.)

Önceki üyeler

* Mark McClellandbas gitar, klavye (1994–2005) == Diskografi Stüdyo albümleri * Songs for Polarbears (1998) * When It's All Over We Still Have to Clear Up (2001) * Final Straw (2003) * Eyes Open (2006) * A Hundred Million Suns (2008)

EP'leri

* Starfighter Pilot (1997) * Live and Acoustic at Park Ave. (2005)

Kaynaklar

Vikipedi

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.