--}}

Wolf Messing

Wolf Gregorevich Messing, (10 Eylül 1899, Góra Kalwaria, Polonya - 8 Kasım 1974, Moskova) Ünlü Sovyet telepat. Tüm parapsikoloji araştırmacıları, Polonya asıllı bir Rus olan Wolf Messing`in, gelmiş geçmiş en yetenekli ve en çok deneye tabi tutulan bir telepat olduğu konusunda birleşirler. Yoksul bir Musevi ailesinin evladı olarak, Varşova yakınlarında bir kasabada dünyaya gelen Messing`in normal ötesi birtakım yetenekleri olduğu çok küçük yaşlarda ortaya çıktı. Mesela, dünyayı dolaşmak amacıyla çıktığı biletsiz bir tren yolculuğunda, elindeki bir kağıt parçasının bilet olduğuna kondüktörü inandırmıştı. 16 yaşındayken, Viyana`da Einstein ve Freud ile tanıştı, onların kontrolünde çeşitli telepati deneylerine katıldı. 1927`de bu kez Hindistan`da Gandhi ile tanıştı, ve onunla da bir telepati deneyi yaptı.

İki Büyük Paylaşım Savaşı`nın ortalarında bir zamanda, yani Almanya ile Rusya`nın iyi ilişkiler içerisinde olduğu, Hitler ile Stalin`in bir saldırmazlık anlaşması imzaladığı dönemde, müthiş bir kehanetle ortalığı karıştırdı ve dedi ki: “Çok büyük bir savaş çıkacak, Naziler Avrupa`yı ele geçirecek, ama Hitler Doğu`ya saldırırsa bu, onun sonu olacak, 1945 Mayısı`nda savaş sona erecek ve Sovyet tankları Berlin`i çiğneyeceka€¦” Alman faşizminin sonunu haber veren bu sözler üzerine anında Hitler tarafından ölüm emri çıkarıldı ve başını getirene 200 bin Alman Markı ödül kondu.

Polonya-Sovyetler sınırındaki tüm Nazi kontrol noktalarını, telepati yeteneğini kullanarak birer aştı ve Sovyetler Birliği`ne sığındı. Daha Sovyetler`deki ilk günlerinde Stalin`e ulaşmayı ve onunla sohbet etmeyi kafasına koyduğu için, yine aynı yöntemlerle, tüm nöbetçileri atlatarak Stalin`in odasına girmeyi başardı. Bir rivayete göre Stalin`in başdanışmanı oldu. Stalin, her şeyini ona danışır oldu. Sonraki 10 yıl boyunca Sovyetler Birliği`nde büyük bir ün ve servet edindi. Kazancıyla İkinci Dünya Savaşı sırasında Sovyet Hava Kuvvetleri`nin iki savaş uçağı almasını sağladı. Savaş sonrasında Sovyet Bilimler Akademisi`nde yoğun biçimde deney ve incelemelere tabi tutuldu. 1974 yılında Moskova`da yaşamını yitirdi.

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.