Galaxy Nexus

Kısaca: Galaxy Nexus (GT-I9250) Google ve Samsung tarafından ortak olarak geliştirilen dokunmatik bir akıllı telefondur. Telefon ve işletim sistemi her iki şirketin ortaklığı ile üretilmiştir. Bu telefon Google'ın 3. jenerasyon amiral gemisidir. 1. jenerasyon Nexus one, 2. jenerasyon ise Nexus S'dir. Galaxy Nexus HD (1280 x 720) Super AMOLED ekrana sahiptir. Cihaz gelişmiş bir kameraya sahiptir ve Android 4.0 Ice Cream Sandwich sürümü ile üretilmiştir. ...devamı ☟

Galaxy Nexus (GT-I9250) Google ve Samsung tarafından ortak olarak geliştirilen dokunmatik bir akıllı telefondur. Telefon ve işletim sistemi her iki şirketin ortaklığı ile üretilmiştir. Bu telefon Google'ın 3. jenerasyon amiral gemisidir. 1. jenerasyon Nexus one, 2. jenerasyon ise Nexus S'dir. Galaxy Nexus HD (1280 x 720) Super AMOLED ekrana sahiptir. Cihaz gelişmiş bir kameraya sahiptir ve Android 4.0 Ice Cream Sandwich sürümü ile üretilmiştir. Donanım Nexus Micro USB 2.0 aracılığıyla MHL desteklemektedir. Cihaz HD televizyon gibi herhangi HDMI destekleyen harici bir ekrana işitsel ve görsel olarak 1080p çıkış yapabilmektedir. USB portu birden fazla mod desteği de sağlamaktadır. Cihazın ön tarafında fiziksel tuş yoktur, bunun yerine işletim sistemi ile gömülü tuş anahtarları (Android 4.0 bölümü için) vardır. Cihazın altında 3.5 mm TRS konnektörü (kulaklık jakı/girişi), arka tarafının ortasında ise kamerası vardır.

Yazılım

Galaxy Nexus Android 4.0 Ice Cream Sandwich sürümünü kullanan ilk cihazdır ve yeni özellikler ve geliştirmelerin tanıtımında kullanılmıştır.

Kaynak

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.