Gavin Rossdale

Kısaca: Gavin McGregor Rossdale (d. 30 Ekim 1965, Londra), rock grubu ''Bush'''un ritim gitaristi ve solisti olan Britanyalı müzisyen. Daha sonra, ''Institute'' grubunda solist ve gitarist olarak yer aldı ve solo kariyerinin konserlerinde Bush ve Institute şarkılarını söylemektedir. Müzisyen Gwen Stefani ile evlidir. ...devamı ☟

Gavin McGregor Rossdale (d. 30 Ekim 1965, Londra), rock grubu Bush'un ritim gitaristi ve solisti olan Britanyalı müzisyen. Daha sonra, Institute grubunda solist ve gitarist olarak yer aldı ve solo kariyerinin konserlerinde Bush ve Institute şarkılarını söylemektedir. Müzisyen Gwen Stefani ile evlidir. == Biyografi İlk yılları Gavin McGregor Rossdale, Swiss Cottage, Londra'da doğdu. Esas soyadı Rosenthal olan babası, Rus yahudisidir ve mesleği doktordur. 11 yaşındayken ebeveynleri boşandı ve Rossdale, babası ile amcasının yanında kaldı. Annesi tekrar evlendi ve Tampa, Florida'ya taşındı. Rossdale'in Soraya ve Lorraine adlarında iki kız kardeşi ve David adında bir üvey kardeşi vardır. Rossdale, The Nobodyz adında bir grupta bakan Lorraine'in erkek arkadaşından bas gitar çalmayı öğrendi fakat daha sonra ritim gitara kaydı. 17 yaşındayken, yarı profesyonel olarak futbol oynadı ve Midnight adında bir grup kurdu. Grup, bir çift single ve birçok resim çıkardı. 1991 yılında ise 6 aylığına Los Angeles'a taşındı. İngiltere'ye dönmeden önce New York City'de zaman geçirdi. 1992 yılında Future Primitive grubunu kurdu. Grup adını 94'te Bush olarak değiştirdi ve Sixteen Stone albümünü yayımladı.

Bush ve sonrası

Gavin, Britanyalı post-grunge rock grubu Bush'un solisti ve söz yazarı idi. İlk albümleri Sixteen Stone (1994) büyük bir ticari başarı yakaladı. Grup, ABD'de süperstar statüsüne uzandı ve 2002'de resmi olmasada dağıldı. Bush'un albümleri, başarı elde ederek grubu, 90'ların en çok satan rock gruplarından biri haline getirdi. Rossdale, Tina tarafından sözleri yayılan "Adrenaline" adındaki bir şarkıyı, xXx filminin soundtracki olarak seslendirdi. 2004 yılında, Bush iki yıl ara verince, Rossdale de Institute grubuna katıldı ve ilk albümleri Distort Yourself, 2005 yılında yayımlandı. Aynı yıl, Rossdale, Constantine filminde Balthazar'ı oynadı. Ayrıca, Zoolander (2001), The Mayor of Sunset (2003), Little Back Book (2004) filmlerinde yer aldı. 2007 yılında, Rossdale, resmi web sitesinde, yeni solo albümü üzerinde çalıştığını ve albümünün soundun memnun kaldığını açıkladı.

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.