Glock

Glock, tabanca ve bıçaklarıyla ün yapmış Avusturyalı bir silah üreticisidir. Şirket 1963 yılında Deutsch-Wagram'da Gaston Glock tarafından kuruldu.İlk silah modeli Glock 17, P80 adı altında Avusturya Ordusu için geliştirilmiştir.

Glock, tabanca ve bıçaklarıyla ün yapmış Avusturyalı bir silah üreticisidir. Şirket 1963 yılında Deutsch-Wagram'da Gaston Glock tarafından kuruldu.

İlk silah modeli Glock 17, P80 adı altında Avusturya Ordusu için geliştirilmiştir. Glock 17 daha sonra birçok polis teşkilatının tutulan silahı haline gelmiştir.

Hayalet silah olarak bilinen 'Glock' son günlerde suç örgütleri tarafından sık kullanılmaya başlandı. Trabzon'daki rahip cinayeti ile tanınan silah, Danıştay'daki saldırıda da ortaya çıktı. Irak'tan 500 dolar gibi düşük bir fiyata temin edilen silahın, Türkiye'de 3 bin YTL'nin üzerinde bir fiyattan satıldığı belirtiliyor. Profesyonel operasyon amaçlı tasarlanan ve ateşe hazır konuma getirilirken çıkan sesi minimuma indirebilmek için özel bir mekanizması bulunan 9 milimetrelik Glock'ın çalışmasını, diğer silahlar gibi aşırı sıcak ve aşırı soğuk etkilemiyor.

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Glock
Glock