Karen Elson

Karen Elson (d. 14 Ocak 1979, Oldham, Greater Manchester) İngiliz model, şarkıcı ve söz yazarıdır.

Karen Elson (d. 14 Ocak 1979, Oldham, Greater Manchester) İngiliz model, şarkıcı ve söz yazarıdır. Moda Kariyeri Oldham , Manchester 14 Ocak 1979'da doğan Karen Elson Kuzey Chadderton Okulu'na gitmiştir ve Kate Elson adında film yapımcısı bir ikiz kız kardeşi vardır. Küçük yaşta keşfedilen Elson, 16 yaşındayken Manchester'daki bir ajansın sahibi tarafından keşfedilmiştir. İlk önemli başarısı on sekizinci doğum gününde çıkan İtalyan Vogue dergisinin kapak mankeni olmak olmuştur. Steven Meisel, Bruce Weber , Mario Testino , Peter Lindbergh , Mert ve Marcus , Steven Klein , Patrick Demarchelier , Steven Meisel , Ellen Von Unwerth gibi dünyaca ünlü modacı ve moda fotoğrafçılarıyla çalışmıştır. Marc Jacobs (hamileyken), Jean-Paul Gaultier, Chanel, Dolce & Gabbana, Versace, YSL, Alexander McQueen, Dior, Gucci, Yves Saint Laurent, Jean-Paul Gaultier, Louis Vuitton, Versace, Christian Dior, Burberry ve Chanel gibi önemli markaların tanıtım yüzü, katalog modeli ve defile mankeni olarak halen çalışmaktadır. Vogue, W, Dazed & Confused, Numéro, British Harper's Bazaar, Marie Claire, Elle, Lula, Foam Magazine ve Nylon dergilerinin kapak kızı olmuştur. 1998 yılında VH1 tarafından yılın mankeni seçilmiştir. 2005 yılında İngiliz Moda Ödülü vakfı tarafından en iyi manken seçilmiştir. 2001 yılında Victoria's Secret mankenliği yapmıştır. Son olarak Roberto Cavalli 2012 ilk bahar - yaz kampanyası için Naomi Campbell, Kristen McMenamy, ve Daphne Groeneveld ile katalog modeli olmuştur. Müzik kariyeri isimli New York kabaresinin kurucu üyesi olan Elson, 2004 yılından beri bu grubun solistliğini yapmaktadır. Grubun eserleri resmi internet sitesinde bulunmaktadır. Eşi, Jack White'tan gizli hazırladığı şarkılardan oluşan ilk albümünün yapımcılığını yine eşi yapmıştır. The Ghost Who Walks Mayıs 2010'da Third Man Records'tan çıkmıştır. True Blood dizisinin dördüncü sezonunun "If You Love Me, Why Am I Dyin'?" isimli bölümünde yeniden düzenlediği “Season of the Witch” şarkısını kullanmışlardır. Son olarak Jackson C. Frank coverı Milk and Honey 19 Nisan 2012'de beğeniye sunulmuştur.

Albümleri

* The Ghost Who Walks - Third Man Records/XL Recordings - 2010 Özel hayatı Karen Elson, The White Stripes grubunun "Blue Orchid" isimli şarkısının klip çekiminde Jack White ile tanışmıştır. 1 Haziran 2005'de Brezilya'da evlenmişlerdir. 2 Mayıs 2006'da çiftin ilk çocukları Scarlett Teresa White dünyaya gelmiştir. İkinci çocukları, Henry Lee White, 7 Ağustos 2007 tarihinde doğmuştur. Nashville, Tennessee'de yaşayan çift Haziran 2011'de boşandıklarını duyurmuşlardır.

Dış bağlantılar

* Karen Elson resmi sitesi * The Citizens Band resmi sitesi * Moda fotoğrafları * Interview with The Citizens Band , Gothamist (2007) * Elson'ın projesi "Phonecarte", SHOWstudio Ekim 2004 * "Painting The Town Red With Karen Elson": Paper dergisi makalesi (1999) * "The Chic Freak": Telegraph makalesi (1998) * Tess Ajans manken portföyü * IMDb

Kaynaklar

Vikipedi

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.