katedral

Bir piskoposluğun merkezi olan, başka bir deyişle Kilise hiyerarşisi içinde idari bir organ olan, piskopos un devamlı olarak bulunduğu mekandır. Bu mekan içinde yer alan kilise yi de içerir. Katolikler ler ve Anglikan lar açısından geçerli bir terimdir.

KATEDRAL (türkçe) anlamı
1. Piskoposluk kilisesi. Bir şehrin büyük kilisesi.
KATEDRAL (türkçe) anlamı
2. başkilise
KATEDRAL (türkçe) ingilizcesi
1. adj. cathedraln. cathedral
2. minster
KATEDRAL (türkçe) fransızcası
1. cathédrale [la]
KATEDRAL (türkçe) almancası
1. n. Kathedrale

Katedral hakkında detaylı bilgi

İlgili Konu Başlıkları Tümü

Katedral Ve Pazar

Katedral ve Pazar, Eric S. Raymond tarafından yazılmış, yazılım mühendisliği gözlemlerini anlatan bir yazıdır.

Columba

Columba may mean:

Cordoba

Córdoba, İspanya'nın Endülüs eyletinde bir şehir ve il. Türkçede Kurtuba adı ile de bilinir. Tüm ilin nüfusu 2003 itibarı ile 320.000 civarındadır.

Kremlin

Kremlin (Rusça: Кремль), "kale", "hisar", "şato" anlamlarına gelen ve çoğu tarihi Rus kentinin merkezinde bulunan muhkim yapılar bütünü. En tanınmışları Moskova Kremlini'dir.

Modena

1545 yılında ova ortasında kurulmuş olan, sanat başyapıtlarının kenti Modena, muhteşem katedrali ile tanınmıştır.

Quasimodo

Quasimodo, Victor Hugo tarafından 1831'de yazılan Notre Dame'ın Kamburu (''Fransızca: Notre Dame de Paris, İngilizce: The Hunchback of Notre Dame'') romanında çingene Esmeralda'ya aşık olan çirkin, kambur, aksak ve sağır zangoç.

Somerset

Somerset Birleşik Krallık, İngiltere ülkesinin Güney Batı İngiltere bölgesinde iki seviyeli bir metropoliten olmayan kontluk ve yine o bölgede bulunan tek seviyeli metropoliten olmayan yerel bölge/boroughlar için bir "törensel kontluk"'dur. Semorset Kontlugu'nun uzun bir tarihi olamakla ...

Vault

Vault'lar (İngilizce: ''Sığınak, kasa, mezar''), ''Fallout'' serisinde Vault-Tec tarafından ''Toplumsal Koruma Programı'' bünyesinde geliştirilmiş devasa yeraltı nükleer savaş sığınaklarıdır. Amerikan Hükümeti'nin derin devleti olarak tabir edilebilecek Enclave isimli bir ...