Girit Kralı. Klasik mitolojide sertliği ve adalete saygısıyla ünlü Girit monarşisinin efsane kralı. Adından ötürü bu monarşiye Minoyen denmiştir. Mutluluk demek olan Minos adı, Firavun yada Ceasar gibi, belki de sadece hanedan ünvanıdır. Dante Alighieri'nin İlahi Komedya ( Divina Commedia )'sında cehennemde yargıçlık yapan şeytana verdiği ad. Dante Minos'a bu görevi veriyor.

Minos

Girit Kralı. Klasik mitolojide sertliği ve adalete saygısıyla ünlü Girit monarşisinin efsane kralı. Adından ötürü bu monarşiye Minoyen denmiştir. Mutluluk demek olan Minos adı, Firavun yada Ceasar gibi, belki de sadece hanedan ünvanıdır.

Dante Alighieri'nin İlahi Komedya ( Divina Commedia )'sında cehennemde yargıçlık yapan şeytana verdiği ad. Dante Minos'a bu görevi veriyor.

Ayrıca bakınız

Minos

Fransızca Minos kelimesinin İngilizce karşılığı.
n. Minos, king of Crete (Greek Mythology)

Minos

Minos İngilizce anlamı ve tanımı

Minos anlamları

  1. (noun) A king and lawgiver of Crete, fabled to be the son of Jupiter and Europa. After death he was made a judge in the Lower Regions.

Minos tanım:

Kelime: Mi·nos
Söyleniş: 'mI-n&s
İşlev: noun
Kökeni: Latin, from Greek MinOs
: a son of Zeus and Europa and king of Crete who for his just rule is made supreme judge in the underworld after his death

Minos

İngilizce Minos kelimesinin İtalyanca karşılığı.
s. Minosse (mitico re di Creta)

İlgili konuları ara

Yanıtlar