Sosyal bilimler dünyanın ve yaşamın insanî ve toplumsal yönlerini inceleyen bir akademik disiplinler grubuna verilen addır. Türkiye'de zaman zaman sözel bilimler olarak da anılırlar.

SOSYAL BILIMLER (türkçe) anlamı
1. Toplum olaylarını
2. insanın sosyal ve kültürel faaliyetlerini inceleyen bilimlerin ortak adı.
SOSYAL BILIMLER (türkçe) ingilizcesi
1. n. liberal arts,
SOSYAL BILIMLER (türkçe) fransızcası
1. science sociales
SOSYAL BILIMLER (türkçe) almancası
1. n. Gesellschaftswissenschaften

Sosyal Bilimler hakkında bilgiler

Sosyal bilimler ile ilgili bilgilerin yer aldığı sayfamız: Sosyal bilimler

İlgili Konu Başlıkları Tümü

İstanbul Sosyal Bilimler Lisesi

İstanbul Sosyal Bilimler Lisesi, 2003 yılında eğitim-öğretim hayatına başlamış ve Türkiye`de ilk açılan sosyal bilimler lisesi ünvanını elde etmiştir. Sosyal bilimler liseleri,

İzzet Bayraktar Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

İzzet Bayraktar Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Erciyes Üniversitesi`ne bağlı bir yüksek öğretim kurumudur. Adından da anlaşılacağı üzere bu yüksekokul, Kayserili işadamıİzzet Bayraktar`ın katkıları ile Erciyes Üniversitesi yerleşkesinde yapılıp, öğretime ...

Bilkent Üniversitesi İktisadi, İdari Ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Bilkent Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Bilkent Üniversitesi içindeki dokuz fakülteden biridir. Fakülte dekanlığını Dilek Önkal, yardımcılığını Pınar Bilgin ve Tarık Kara yapmaktadır.

Sedat Simavi Sosyal Bilimler Ödülü

Sedat Simavi Sosyal Bilimler Ödülü, başlangıçta Sedat Simavi Vakfı, daha sonra ise Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından verilen Sedat Simavi Ödülleri'nin bir dalıdır. 1978 yılından bu yana düzenli olarak verilmektedir.