The Kooks

Kısaca: The Kooks 2002 yılında Brighton, İngiltere'de kurulmuş pop rock grubudur. Grup üyeleri Luke Pritchard(Vokal/Ritm Gitar), Hugh Harris(Lead Gitar), Max Rafferty(Bas Gitar) ve Paul Garred(Davul)'dan oluşmaktaydı. Daha sonra bu kadro birkaç değişikliğe uğradı. 2008 yılında Max Rafferty uyuşturucu alışkanlığı ve müzik konusundaki anlaşmazlıkları bahane ederek gruptan ayrıldı. Onun yerine gruba bir süreliğine Cat The Dog grubunun bas gitaristi Dan Logan eşlik etti. 2008 yılının sonlarına doğru Dan Log ...devamı ☟

The Kooks 2002 yılında Brighton, İngiltere'de kurulmuş pop rock grubudur.

Grup

üyeleri Luke Pritchard(Vokal/Ritm Gitar), Hugh Harris(Lead Gitar), Max Rafferty(Bas Gitar) ve Paul Garred(Davul)'dan oluşmaktaydı. Daha sonra bu kadro birkaç değişikliğe uğradı. 2008 yılında Max Rafferty uyuşturucu alışkanlığı ve müzik konusundaki anlaşmazlıkları bahane ederek gruptan ayrıldı. Onun yerine gruba bir süreliğine Cat The Dog grubunun bas gitaristi Dan Logan eşlik etti. 2008 yılının sonlarına doğru Dan Logan gruptan ayrıldı. Bu birleşme zaten kısa süreli olucaktı. Onun yerine Peter Denton gruba dahil oldu. 2010'un başında Paul Garred'ın gruptan ayrılacağı söylendi. Luke Pritchard, BBC Radio 1'in yaptığı bir röpörtaj sırasında bunu doğruladı. Paul Garred'ın gruptan ayrılış nedeni kolundaki nerf probleminin dahada artması olduğu gösterildi. 'Junk Of The Heart' isimli 3. stüdyo albümleri 12 Eylül'de piyasaya sürülecektir. "Bize indie grubu demeyin. Bundan nefret ediyorum. Hiç bir zaman indie grubu olmak istememiştim." -Luke Pritchard, The Kooks. == Tarihi Kuruluş ve İlk Yıllar(2004-2005) The Kooks'un orijinal üyeleri 2003'de Brighton Institute of Modern Music okulunda tanıştılar. Birgün Pritchard ve Garred alışverişe çıkıp kıyafet ve fötr şapka aldılar. İkiside aynı müzik türünden zevk almaktaydı. Pritchard, Harris'i yanına aldı. Rafferty'de okulun müzik projesi dahilinde grupa girdi.

Grup

ismini bir David Bowie şarkısı olan Kooks'dan aldı. İlk başlarda evde yapılan demolarla başlayan grup işleri konserlere döndü.

Grup

Virgin Records tarafından keşfedildi.

Grup

ilk başlarda albüm teklifine sıcak bakmadı. Luke Pritchard bu konu hakkında Çok gençtik. 2-3 aydır beraber çalıyorduk. Ama Virgin'deki insanlar gerçekten bize karşı iyilerdi ve nereden geldiğimizi biliyorlardı. Bu yüzden imzaladık dedi.

Inside In/Inside Out

Virgin Records'la antlaşma imzaladıktan sonra The Kooks albüm çalışmalarına başladı. Albüm Londra

Konk

Stüdyoları
'nda kaydedildi. Albüm ilk haftasında 19.098 tane orijinal kopya sattı.

Inside In/Inside Out

albümü Arctic Monkeys'in Whatever People Say I Am, That's What I'm Not adlı çıkış albümünün gölgesinde kaldı. Ama çok geçmeden "Eddie’s Gun", "Sofa Song", "You Don’t Love Me", "Naïve", "She Moves in Her Own Way" ve "Ooh La" gibi şarkılar müzik listelerinde üst sıralarda yer aldılar. Naive isimli şarkı Büyük Britanya ilk sıralara yerleşti. Albüm, daha sonra platinyum plak aldı. 2006 yılında grup MTV tarafından en iyi Büyük Britanyalı grup seçildi. Bundan bir yıl sonra grup Brit Ödülleri'nde bir adaylık aldılar.

Max Rafferty'in

Grup

tan Ayrılışı Rafferty, gruptan 31 Ocak 2008'de ayrıldı. Bazı söylentilere göre grubu uyuşturucu alışkanlığı yüzünden bırkatı. Ama bu bilgi hiçbir zaman kesinliğe ulaşmadı. Rafferty'in ayrılışından sonra grubun solisti Luke Pritchrad, The Sun gazetesine Ayrılmak bizim kafamızdan hiç geçmedi. Bu kadar değer verdiğin bir şeyi bırakmak gerçekten zor. Düşünmemiz gereken hayranlarımız var dedi. Max Rafferty'nin yerine kısa bir süreliğine Cat the Dog'grubunun bas gitaristi Dan Logan geçti. Luke yine aynı röpörta Bizim için çok garipti. Dan tam olarak gruba girmedi. Onu deniyoruz dedi. Sonuçta Dan gruba giremedi. Ekim 2008'de gruba Peter Denton dahil oldu.

Konk

Grubun 2. albümü olan

Konk

nisan 2008'de piyasaya sürüldü. Albüm ismini

Konk

stüdyolarından aldı.

Grup

bu albüm için 80-90 şarkı yazdı.

Konk

ilk haftasında 65,901 sattı. Albüm Birleşik Krallıkta altın plak aldı.

Diğer

Grup

lar İle Yaşanan Sorunlar Medyanın ilgisini çeken grup diğer gruplarla sorunlar yaşamaya başladı. Razorlight'ın frontmani Johnny Borrell, NME'ye verdiğiğ bir röpörtaj sırasında The Kooks'un kendi müzik tarzlarını kopyaladığını iddia etti. Luke Pritchard, Q Awards'ta Johnny Borrell'la aralarındaki problemi halletmeye çalışsada Johnny Borrell ona "Who are you again?"(Sen kimsin ki) dedi. 2008'de The Kooks, Arctic Monkeys'lede sorun yaşadı. Bir festival sırasında The Kooks sahnede çalarken Arctic Monkeys'in solisti Alex Turner, Luke Pritchard'ın gitar pedallarının kablolarını çekmeye başladı. Tam bu esnada Luke Pritchard, Alex Turner'ın suratına tekme attı. Daha sonra verdiği bir röprötaj sırasında Luke Pritchard Onları stüdyoda çalarken gördüm. Alex'in yanına gittim konuşmaya çalıştım ama o arkasını dönüp gitti. Pritchard Arctic Monkeys'i küstah olarak tanımladı. Pritchard, Alex Turner dahi bir müzisyen ve yetenekli bir söz yazarı ama gitarıma dokunmyacaktı dedi.

Grup

Üyeler

* Luke PritchardVokal, Ritm Gitar (2004–günümüz) * Hugh HarrisGitar, Back vokal (2004–günümüz) * Paul GarredDavul (2004–2010,2011-günümüz) * Peter DentonBas Gitar, Back Vokal (2008–günümüz) Eski

Üyeler

* Max RaffertyBas Gitar, back vokal (2004–2008) * Dan Logan – Bas Gitar, back vokal (2008) * Chris Prendergast – Davul (2010-2011)

Diskografi

Stüdyo Albümleri

Singlelar

Diğer Parçaları ve Coverları

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.