Whatever You Like

Kısaca: Whatever You Like", Amerikalı rapçi T.I.'ın ''Paper Trail'' adlı altıncı stüdyo albümünden çıkan ilk teklisidir. 16 Temmuz 2008 tarihinde satışa sunulmuştur. Bu parça, T.I.'ın "Whatever You Like" adını taşıyan ikinci parçasıdır. İlki, Nicole Scherzinger'e eşlik ettiği "Whatever U Like" parçasıydı. ...devamı ☟

Whatever You Like", Amerikalı rapçi T.I.'ın Paper Trail adlı altıncı stüdyo albümünden çıkan ilk teklisidir. 16 Temmuz 2008 tarihinde satışa sunulmuştur. Bu parça, T.I.'ın "Whatever You Like" adını taşıyan ikinci parçasıdır. İlki, Nicole Scherzinger'e eşlik ettiği "Whatever U Like" parçasıydı. "Whatever You Like"ın yapımcısı, Lil Wayne'in "Lollipop" parçasının da yapımcısı olan Jim Jonsin'dir. Her iki parçadaki vurmalıların ritmik kalıbı ve nakaratı birbirine benzemektir. Parçanın Ludacris'in vokallerinin bulunduğu resmi olmayan bir düzenleme sürümü bulunmaktadır. Ayrıca parçanın kadın sürümü Foxy Brown ve Trina tarafından seslendirilmiştir. Video Parçanın video klibi Malibu, Los Angeles'ta çekilmiştir. Yönetmenliğini Dave Meyers yapmıştır.

Video

ilk kez BET'nin Access Granted programında 6 Ağustos 2008 tarihinde yayımlanmıştır. Sonraki gün (7 Ağustos) kanalın 106 & Park programında tanıtılmıştır.

Video

klipte Reagan Gomez-Preston, Jackie Long, Lil Duval, parçanın yapımcısı Jim Jonsin ve T.I.'ın sevgilisi Tameka Cottle da yer almıştır.

Video

klip, video paylaşım sitesi YouTube'da 6 Ağustos 2008 tarihinden bu yana 13,715,000 kez izlenmiştir. Liste başarıları 23 Ağustos 2008 tarihinde ABD Billboard Hot 100 listesine 99 numaradan giriş yapmıştır. Sonraki hafta 71 numaraya yükselmiştir. Üçüncü hafta liste tarihindeki ikinci en büyük sıçramayı yaparak, 70 basamak atlayarak 1 numaraya yükselmiştir. Böylece Maroon 5'ın "Makes Me Wonder" parçasının 64 numaradan zirveye sıçrayarak kırdığı rekoru egale etmiştir.. Ayrıca T.I.'ın Hot 100'de bir numaraya ulaşan ilk solo şarkısı olmuştur. (Konuk sanatçı olarak yer aldığı Justin Timberlake'ın "My Love" parçası da 2006 yılında bir numaraya ulaşmıştı.) Hot R&B/Hip-Hop Songs listesinde de zirveye görerek T.I.'ın listedeki ikinci bir numarası olmuştur. Ayrıca Pop 100'de 5 numaraya yükselmiş ve T.I.'ın kariyerindeki ikinci en büyük solo pop hiti haline gelmiştir. Hot 100 Airplay'de bir numaraya ulaşarak, T.I.'ın en büyük radyo hiti unvanına sahip olmuştur. "Whatever You Like", 22 numaradan girdiği Kanada Hot 100 listesinde 14 numaraya çıkmıştır. İngiltere listesine 60 numaradan girmiş ve listenin 50 numarasında kalmıştır. Birleşmiş Milletler listesinde ise 6 numaraya ulaşarak, T.I.'ın en başarılı uluslararası teklisi olmuştur. Avustralya'da 25 numaraya çıkmış, ayrıca Yeni Zelanda listesine 32 numaradan giriş yapmış ve 8 numaraya çıkmıştır.

Listeler

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.