Dawn Summers

Kısaca: Buffy the vampire slayer adlı dizide, Buffy`nin kardeşi. (Dawn, İngilizcede "Şafak" demektir.) ...devamı ☟

Buffy the vampire slayer adlı dizide, Buffy`nin kardeşi. (Dawn, İngilizcede "Şafak" demektir.)

Dawn,buffy`nin aslında kardeşi değil keşişler tarafından insana dönüştürülen ve boyutları birleştirip hepsini bir arauya getiren bir anahtardır.bir anahtardır.zamanında glory tarafından pek çok kez aranan fakat bir türlü bulunamayan anahtar glory onu en son gördüğünde büyük yeşil bi ışık topuydu.daha sonra keşişler glory anahtara ulaşmasın diye onu değiştirip dawn`ın formuna soktuşlar.keşişler

Dawn`a (anahtara) ve hayatına girdiği herkese büyüyle ortak bir geçmiş verdiler. başta hiç biri bu durumdan haberdar olmasada daha sonra dawn hariç hepsi öğrenir.Hepsi Dawn`un sadece 6 aydır yaşamakta olan 14 yaşında bir kız olduğunu bilmektedirler, ama Dawn`la yaşadıklarını hatırladıkları tonlarca hatıra vardır; Dawn`un doğumu, parkta onunla oynamaları, 7. doğum günü.. Fakat bunların hiçbiri gerçekte olmamıştır. Dawn ve diğer Scooby Gang üyelerinin hatırladıkları şeyler, keşişlerin büyüsünün etkisiyle olmuştur.

Dawn bir anahtar olduğunu öğrendiğinde, önce çok etkilenmiş, günlüklerini yakmış (günlüklerinin tamamen saçmalık olduğunu düşünmüştür) hatta insan bile olmadığını, yaşamasının anlamsız olduğunu düşünmüştür. Fakat sonra, bu duruma uyum sağlayıp hayatına kaldığı yerden devam edebilmiştir.glory onun anahtar olduğunu tara aracılığı ile öğrenmiştir.öğrendiği gibi dawn un peşine düşen glory onu yakalamış,ayin için hazırlamıştır.gift adlı bölümde glory zaferine ulaşamadan buffy tarafından öldürülene kadar dövülmüştür.buffy onu son anda öldürmekten vazgeçsede giles ``buffy başarılı olup kıyameti durdursa ve dawn u kurtarsa bile glory bunun bedelini hepimize ödedicektir.bu denli bir riski göze alamayız`demiştir.glory öldürülsede dawn kıyameti başlatmış,boyutlar birleşmeye başlamıştır.başta bunu durdurmak için enerjinin içine atlamayı denesede buffy onu bırakmamış,onun yerine kendisi atlamıştır. altıncı sezonda dawn anahtar olmamın etkisini yitirip normal bir kız gibi çeşitli sorunlarla uğraşmaya başlamıştır.annesinin ve buffy`nin ölümünden etkilenmiş,bir çok sorun yaşamaya başlamıştır.bu arada çeşitli hırsızlıklara da başlamış,küçük şeyler alsada bunların büyük bir bölümü magicbox`tan olup sihirli olunca başına bir çok bela açılmıştır.çeşitli erkeklerden hoşlanmış bazıları vampir çıkıp saldırmış,sweet adlı iblisin kraliçesi olması istenmiş...buffy`e birçok bela getirmiştir.

Resim Adı Oynayan Yaşı (2003 yılında) Mesleği Geldiği Yer Süpergüç(ler)
Buffy Summers Sarah Michelle Gellar 23 Öğrenci/Üniversite Sunnydale, Kaliforniya Avcı
Willow Rosenberg Alyson Hannigan 23 Öğrenci/Üniversite Sunnydale, Kaliforniya Cadı
Xander Harris Nicholas Brendon 23 Marangoz Sunnydale, Kaliforniya Yok.
Rupert Giles Anthony Stewart Head 49 Kütüphaneci Sunnydale, Kaliforniya Gözetmen.
Tara Maclay Amber Benson 21 Öğrenci. Sunnydale, Kaliforniya Cadı.
Anya Jenkins Emma Caulfield 1120 Kasiyer Sunnydale, Kaliforniya Eski iblis
Daniel "Oz" Osbourne Seth Green 23 Gitarist Sunnydale`den ayrıldı. Kurtadam
Spike James Marsters 254 Eskiden şair Sunnydale, Kaliforniya Vampir
Angel David Boreanaz 270 Eskiden tüccar Sunnydale`den ayrıldı. Vampir
Dawn Summers Michelle Trachtenberg 17 Öğrenci Sunnydale, Kaliforniya Anahtar
hayali-taslak

Btvs-taslak

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.