Buffy Summers

Kısaca: Buffy Summers, Buffy the Vampire Slayer'da, diziye adını veren başkahraman, vampir avcısıdır. ...devamı ☟

Bilgikutusu Buffyevreni Karakter| Başlık=Buffy Summers| Resim=Sarah Michelle Gellar Buffy Summers rolünde| İlk=Welcome to the Hellmouth| Son=Chosen| Yaratıcı=Joss Whedon| İsim=Buffy Anne Summers| Durum=Hayatta| Tür=İnsan| Üyelik=Scooby Gang, Gözetmenler Konseyi, eskiden Sunnydale Lisesi ve Hemery Lisesi| Güçler=
  • Buffy bir avcıdır ve avcılık yeteneklerinin tamamını son derece usta bir şekilde kullanabilir. Süper insan gücü, hızı, çevikliği, refleksleri ve hızlı iyileşme gibi yetenekleri vardır. Tüm avcılarda olduğu gibi Buffy`nin de vampirlerin yaklaştığını hissetme gücü vardır.|
Aktör=Sarah Michelle Gellar, Kristy Swanson, Eliza Dushku, Giselle Loren|

Buffy Summers, Buffy the Vampire Slayer`da, diziye adını veren baş kahraman, vampir avcısıdır. Sarah Michelle Gellar tarafından canlandırılmıştır.

Biyografisi

Buffy Anne Summers, Hank Summers ile Joyce Summers`ın 19 Ocak 1981 tarihinde Los Angeles`ta doğan kızlarıdır. Buffy`nin doğum günü hakkında farklı bölümlerde farklı tarihler gözükmüştür. İki ve üçüncü sezonlarda doğum günü 19 Ocak denirken, dördüncü sezonda Riley Finn`e "Kova burcunun zirvesinde bir Oğlak" olduğunu söyler. (I, Robot... You, Jane bölümünde bilgisayarda Buffy`nin doğum tarihi 24 Ekim 1980 olarak gözükür.) Farklı bölümlerde 6 Mayıs 1979 olarak da gözükür. Buffy`nin The Gift adlı bölümdeki ölümünde, mezar taşında 1981 doğum tarihli olduğu yazmaktadır.

Sekiz yaşındayken, Buffy kuzeni Celia ile iyi arkadaş olur. O zamanlarda en sevdiği oyun "süper kahramanlık"`tır. Bu oyunda Buffy daima süper güçleri olan kız olmuştur. Bu, egosunun kehanetle ilgili bir seçimi olarak da yorumlanır. Fakat Buffy, kuzeninin Killed by Death adlı bölümde, hasta çocukları öldüren Der Kindestod adlı bir iblis tarafından öldürülmesine aciz bir biçimde tanık olur.. Bu olay Buffy`nin hastane fobisi olmasına neden olur.

Buffy, sporla ilgilenmeye başlayınca, olimpik buz pateni sporcusu Dorothy Hamill`i idol olarak benimser. Aynı zamanda kendisi de Los Angeles`taki Hemery Lisesi`nde popüler bir ponpon kız olmuştur.

On beş yaşına geldiğinde, Buffy git gide değişmeye başlar. Rüyalarında ise, tarihin farklı zamanlarında, korkunç canavarları öldüren genç kızlar hakkında tuhaf şeyler görmeye başlar. Bir gün, Buffy Merrick adında, ona avcı olduğunu, kaderinin avcı olmak olduğunu anlatan oldukça ilginç bir adamla tanışır. Ve bu yeni adam, Buffy`nin ilk gözetmenidir. Merrick kısa bir süre sonra ölür, Buffy de ilk büyük düşmanını, Lothos adında bir vampir liderini yener.

Lothos`un vampir ordusuyla dövüşü sırasında Buffy yanlışlıkla okulun cimnastik salonunu yakar ve Hemery Lisesi`nden kovulur. Bunun üzerine, Buffy ailesine avcı olduğundan bahseder. Ailesi ise, onun aklını kaybettiğini düşünüp, bir rehabilitasyon merkezine yatmasına karar verir. klinikte de diğer insanları geceleri -genellikle- ortaya çıkan şeytani varlıkların varlığı konusunda ikna etmeye çalışır. Sonra, artık bunu yapmaktan vazgeçer, herkes akıl sağlığının daha kötüye gittiğini düşünmeye başlamıştır çünkü. Haftalar sonra, taburcu olduğunda bir daha ailesine bu konuyla ilgili tek bir kelime dahi söylemez.

Joyce ve Hank boşanırlar, Buffy ve Joyce da Sunnydale`e, Revello Drive 1630 kapı numaralı eve taşınırlar.

Sunnydale`deki Yaşamı

Dizinin ilk sezonunda, Buffy avcı olmanın getirdiği sorumlulukları ve tehlikeleri üstlenmeye başlar. Buffy burada Sunnydale Lisesi`ne kaydolur ve gelecekteki en iyi arkadaşları olacak Willow Rosenberg ve Xander Harris ile tanışır. Aynı zamanda yeni bir gözetmeni de vardır; Rupert Giles. Aynı zamanda okuldaki popüler ponpon kız Cordelia Chase ile ve ruhlu vampir Angel ile de tanışır. Buffy buraya çabuk uyum sağlar ve tekrar avcı rolüne döner ve arkadaşlarıyla da birlikte bilimum vampir, iblis ve canavarı öldürürler. Giles ile ilişkisi de mükemmeldir. Buffy, babasının yokluğunu Giles`la dengeler.

Birinci sezon, Buffy`nin 1000 yaşındaki vampir lideri Master ve onun destekçileri ile olan ilk karşılaşması ve dövüşüne sahne olur. Buffy, Master`ın ellerinde öleceğine dair bir kehaneti öğrenir ve Sunnydale`i terk etmeye karar verir. Fakat Willow okulda ölü insan bedenleri bulunca kalmakta karar kılar. Ama etkisiz hale getirilir ve Master`ın barınağında, su dolu bir havuza atılır. Onun ölümüyle Cehennem Ağzı açılır ve Master tekrar özgür kalır. Ama Angel ve Xander zamanında yetişirler ve Xander onu diriltir. Daha da güçlenerek dönen bir Buffy, Master`ı Sunnydale Lisesi`nin çatısına kapatır. Okul bitince, Buffy yazını Los Angeles`ta babasının yanında geçirir.

Dizinin ikinci sezonunda da avcının arkadaşlarının da yardımıyla geçen yaşamı anlatılır. Buffy, Angel`a aşık olur ve Spike ile Drusilla adlarında iki vampirle tanışır. Aynı zamanda ilk sezonda boğulurken yanlışlıkla çağrılan Kendra Young adlı avcıyla tanışır ve arkadaş olur. Buffy, Angel`la birlikte olur ve bekaretini kaybeder. Aynı zamanda, bununla birlikte bilmeden Angel`a yüz yıl önce edilen Kalderash bedduasını da uyandırmış olur. Bu olay Angel`ın ruhunu kaybedip tekrar Angelus`a dönüşmesine ve Judge adında bir canavar yaratan Spike ile Drusilla`ya katılmasına sebep olur. Xander`ın mistik gelişimi vve askeri bilgisinin de yardımıyla Buffy Judge`ı yenip Angelus, Drusilla ve Spike`ın şeytani planlarını engeller.

Buffy, Angelus`un sonradan dünyayı yok etme amacını anlayınca, Angelus`u durdurmak isteyen Spike`la, istemeden de olsa bir anlaşma yapar. Spike`la ortaklığı sırasında, Buffy annesine "Avcı" kimliğini açıklamak zorunda kalır. Bu açıklama üzerine annesi Buffy`den evde oturmasını, ve şimdi giderse bir daha asla eve dönmemesini söyler. Ama Buffy yine "Dünyayı kurtarmak" için gitmek zorundadır. Buffy Angelus`la dövüşüp onun cehennem boyutunda bir girdap oluşturmasını engellemeye çalışırken Willow da Angelus`a ruhunu geri kazandıracak bir büyü yapar. Büyü başarılı olur ve Angel tekrar ortaya çıkar. Fakat Angelus çoktan ritüeli bitirmiştir ve bu girdabı dindirmenin tek yolu Angel`ın kanıdır. Buffy istemeden de olsa bir kılıçla Angel`ı cehenneme gönderirken, dünyayı kurtarır. Büyük sınavını vermiş, annesinden de uzaklaşmıştır. Los Angeles`a kaçar.

Üçüncü sezonda, kaçışından sonra, Buffy, arkadaşları ve ailesiyle olan ilişkilerini düzeltmelidir. Aynı zamanda da, bazı hayati kararlar vermesi, en az bu kararlar kadar zor olmakla beraber, Angel`la olan ilişkisi hakkında da bazı kararlar vermesi gerekir. Los Angeles`ta eski yaşantısına ve değişmez kaderine geri dönmek istediğini fark eder. Bir süre sonra da, kendi iblisleriyle yüzleşmek üzere Sunnydale`e döner. Sevdikleriyle tekrar bir araya gelir ve Angel`la ilişkisini kapatmak üzere bir şeyler aramaya başlar. Angel, esrarengiz bir şekilde geri döner. Buffy de hala onunla beraberdir..

Bu arada, yeni ve asi bir avcı, Faith Lehane kasabaya gelir. Kendra`nın ölümüyle birlikte seçilmiş ve Sunnydale`e gönderilmiştir. Başlangıçta Faith, Buffy için güçlü bir dosttur. Fakat sonra, karşıt kişilikleri daha fazla bir arada olamaz ve Faith karanlık yanına yönelir. Scooby Gang`den tamamen yabancılaşır ve kendine içten kötü bir arkadaş bulur; Sunnydale Belediye Başkanı Richard Wilkins. Richard, Sunnydale`i beslenmesi için gerekli iblislerle dolu, sığınacak bir liman olarak görmektedir. Başkan, Faith`i kullanarak Sunnydale Lisesi Mezuniyet Günü`nde yükselmeyi ve safkan bir iblis olmayı planlarken Buffy de bir direnç kuvveti organize edip bu şeytani planı engellemeye çalışır. Buffy, Faith tarafından zehirlenen ve ölümün kıyısına gelen Angel`ın tek yaşama şansının avcının kanını içmek olduğunu öğrenince, onu kurtarmak için Faith`i kurban etmeyi dener. Fakat dövüşlerinin sonunda Faith komaya girer. Buffy de kendi kanını zorla içirerek Angel`ı kurtarır. Mezuniyet gününde, sınıf arkadaşlarını da yükselmiş ve artık safkan bir iblise dönüşmüş başkan ile adamlarıyla heyecan dozu hiç inmeyen bir dövüş yapmak konusunda organize eder. Buffy devasa bir iblis-yılan şeklini almış başkanı lise binasına dek sürükler, sonra kendisi binadan atlar, Giles da önceden içeri koydukları bombayı patlatır ve hem başkanı hem de Sunnydale Lisesi`ni yok ederler. Buffy`nin mezuniyet günü dahi oldukça olağandışıdır! Ancak, duman kaybolup da herşey gözükmeye başlayınca, Buffy Angel`ın gittiğini anlar. Şimdi onsuz daha normal bir hayat sürmeye çalışacaktır.

Dördüncü sezonda ise, Buffy avcılık görevlerini artık bir üniversite öğrencisi olarak yerine getirmeye çalışır. Normal bir "üniversite hayatı" yaşaması da hiç kolay olmaz, oda arkadaşı bir iblistir, kampüsünde kurtadamlar vardır ve her tarafta tılsımlı biralar doludur. Aynı zamanda Spike da geri döner. Buffy, Parker Abrams adlı bir playboyla tek gecelik bir aşk yaşar. Daha sonra, Riley Finn`le samimi bir ilişkisi olur. Buffy daha sonra Riley`nin iblis ve vampir gibi yaratıkları incelemek üzere kurulmuş gizli bir askeri örgütün üyesi olduğunu keşfeder. Buffy de arada sırada onların arasına katılmaya başlar. Okuldaki psikoloji profesörü Dr. Maggie Walsh da bu grubun başıdır! Daha sonra, bir uygulama sırasında, Walsh Buffy`yi öldürmeye çalışır. Çünkü Riley`nin bir kız arkadaşı olmasından hoşnut değildir. Ayrıca her gece onların inceleme alanlarını yok etme gör evi üstlenmiş biridir Buffy. Buffy kendisine bozuk bir silah verip bir yer altı tünelinde iblislerin arasına sokup olanları kameradan izleyen Walsh`a iyi bir ders verir. Silahsız da olsa bütün yaratıkları öldürür ve kameraya eğilip şöyle der:
Eğer gerçekten beni böyle öldürebileceğinizi sandıysanız, avcının kim olduğunu bilmiyorsunuz!
Fakat Walsh`un gizli işleri bununla sınırlı değildir. Aynı zamanda, ölmüş iblis ve insan parçalarını robotlarla birleştirip süper güçlü yaratıklar yaratmayı amaçlayan bir projesi de vardır. İlk projesi Adam, iblisleri insanlara karşı örgütlemeye çalışan bir makine-insan-iblis kırmasıdır. Walsh da Adam tarafından öldürülür.

Aynı zamanlarda, Faith de komadan uyanır ve başkanın ölmeden önce ona bıraktığı gizemli bir aleti kullanarak Buffy`yle bedenlerini değiştirir. Gözetmenler Konseyi Faith`i İngiltere`ye götürmek için geldiğinde, içinde Buffy`nin ruhu olan Faith`in vücudunu götürüyordur aslında.. Bunu fark eden de Tara olur. Bronze`da Buffy`yle karşılaştıklarında Tara, Buffy`nin vücudunun etrafında oluşan enerji dalgalarının çok düzensiz olduğunu fark eder. Willow`la bir büyü yaparlar ve herkes tekrar kendi bedenine kavuşur. Bu arada Faith`in Buffy`nin vücudunu kullanarak Riley`yle yattığını öğrenen Buffy, Riley`ye de kuşkuyla yaklaşmaya başlar. Faith de Gözetmenler Konseyi`nden elinden Los Angeles`a kaçar. Buffy ise aynı zamanda Spike`a dikkat etmek zorundadır, Spike Riley`nin Organizasyon`u tarafından kaçırılmış ve beynine bir çip takılmıştır. Artık hiçbir insana zarar verememekte ve kasaptan aldığı kanla beslenmektedir. Spike, Adam`la bir anlaşma yapar, Adam onnun çipini çıkaracak, Spike da Adam`la olan hesapları sırasında Scooby Gang`i oyalayacaktır. Onları birbirine düşürmeye çalışır. Willow`a eşcinsel ve cadı olduğunu, Buffy`nin ona bu yüzden pek güvenmediğini, Xander`a Willow`la Buffy`nin o yanlarındayken önemli şeyleri konuşmadıklarını ve işe yaramaz biri olarak gördüklerini söyler. Ama Spike tabii ki başarısız olur. Willow, Giles, Buffy ve Xander eski bir Sümer büyüsü yapıp ruhlarını birleştirirler. Bir bedende buluşan dört arkadaş, kolaylıkla Adam`ı yener ve kalbinden söküp aldıkları enerji yüklü radyasyon saçan parçayı büyüyle güvercine çevirip salıverir. Riley de askerlikten ve Organizasyon`dan ayrılıp geceleri Buffy`yle devriyeye çıkmaya başlar.

Beşinci sezonda, Buffy en güçlü düşmanıyla yüzleşir. Birden, 14 yaşında Dawn adında bir kardeşi olur. Buffy her ne kadar küçüklüğünde Dawn`la ilgili tonlarca şey hatırlasa da, bu keşişlerin yaptığı büyü yüzündendir. Dawn, boyutlar arasında geçitler açmaya yarayan bir anahtardır ve keşişler onu büyüyle insan kılığına getirip avcının korumasına bırakmışlardır. Ve bu anahtarın peşinde olan biri daha vardır; Glory adında bir cehennem-tanrısı. Glory kendi boyutuyla dünya boyutu arasında bir geçit açmak istemektedir.

Bu sıralarda, Spike Buffy`ye aşık olduğunu fark eder. Buffy`nin annesi Joyce`un da beyninde bir tümör olduğu anlaşılır. Joyce`un ameliyatı başarılı geçer, fakat bundan sonra, Buffy Riley`nin geceleri para karşılığında vampirlere kendini ısırttığını öğrenir. Bu onda bir yıkıma sebep olur ve ayrılırlar.

Çok geçmeden Glory anahtarın Dawn olduğunu keşfeder ve onu kaçırır. Geçit açma ritüelini tamamlayamadan Giles tarafından öldürülür. Fakat geçit açılmıştır ve Glory`nin boyutundan gelen türlü şeytani yaratıklar dünyaya akın etmektedirler. Geçidin kapanması için yine Dawn`un kanı gereklidir. Buffy bu esnada çok zor bir karar verir. The Gift adlı bölümde, Dawn`u ve insanlığı bir kez daha kurtarır, kendi de geçitten atlayarak trajik bir şekilde ölür.

Altıncı sezonda, Buffy karanlığa gömülür ve depresyona girer. Onun ölümünü kaldıramayan Scooby Gang, Willow`un liderliğinde bir kara-ritüel yapar. Buffy`yi diriltmek için yaptıkları bu ritüel başarılı olur ve Buffy mezarından çıkar. Arkadaşları onu bir cehennem boyutundan kurtardıklarını sanmışlardır, Buffy de gerçeği bir tek Spike`a söyler. Buffy ölmüş ve cennete gitmiştir, fakat Scooby Gang`in büyüsü onu tekrar bu zorlu dünyaya döndürür. Buffy, Warren Mears, Andrew Wells ve Jonathan Levinson adlarına üç yeni çocukla tanışır. Aynı zamanda Dawn da kleptoman olmuştur. Warren Buffy`yi silahla vurmak ister, fakat yanlışlıkla Tara`yı vurup öldürür. Willow da Tara`nın ölümüne dayanamaz ve içindeki şeytani cadının çıkmasına engel olamayıp Dark Willow`a dönüşür. Dark Willow dünyadaki en güçlü cadıdır ve önüne geçen herşeyi yakıp yıkmaktadır. Warren`i öldürdükten sonra, tekrar Willow`a dönüşmesini sağlayacak olan şey de Xander`dır. Ona tekrar sevildiğini anımsatır. Belki sevgilisi olmadan, ama onu çok seven arkadaşlarıyladır Willow.

Yedinci ve son sezonda ise, Buffy ilk olarak üçüncü sezonda karşılaştığı First Evil (İlk Kötü)`in tehditiyle yüz yüze gelince, kaderinde yeni bir perspektif, bir bakış açısı geliştirir. The Bringers, First`ün adamları, tüm dünya çapında, potansiyel avcı genç kızları bulup öldürmeye başlarlar. Bu genç kızları öldürerek gelecekte "avcı" kavramını silip yok etmeyi amaçlarlar. Buffy`nin evi aniden korunmak için Sunnydale`e gelen potansiyel avcı genç kızlarla dolar. Onlardan kendisine saygı duyulmasını bekleyen Buffy de onların doğal lideridir. "Potansiyel"leri First`e karşı koymak konusunda tıpkı bir ordu gibi eğitmeye başlar. Ancak, yöntemleri, taktikleri ve kararları zaten dehşete düşmüş olan kızları git gide yabancılaştırır. Sonunda Sunnydale iblislerden kaçan insanlar yüzünden, giderek hayalet şehre dönüşür.

Buffy, kendi karşı kuvvetlerinin First`ün geniş ordusunu yenemeyecek kadar yetersiz olduğunu fark edince, İlk Avcı`yı bir iblisin saf kalbini genç bir kıza bağlayarak yaratan Shadow Men(Gölge Adamlar)`den yol göstermelerini ve yardımlarını ister. Buffy, onların kendisini iblis özüyle doldurup güçlerini arttıracak, ama bunu yaparak insan kısmını alıp götürecek teklifini reddeder. Potansiyeller ise Buffy`ye olan inançlarını kaybederler. Onlara yapılan saldırılar artmıştır. Bir isyanın öncülüğünde Giles, Dawn, arkadaşları ve tüm Potansiyel avcılar, liderleri olarak kendini geliştiren Faith`i seçerler. Dawn da Buffy`ye evden ayrılmak istediğini söyler. Sadece Spike Buffy`ye sadık kalır. Ve Buffy, First`ün ordusuyla olan son ve en büyük savaştan önce Spike`la tam iki gece geçirir. Tek başına, Faith tarafından feci bir tuzağa düşürülen Potansiyel Avcıları kurtarır ve hepsinin güvenini tekrar kazanır.

Angel, bu büyük kavgaya yardım etmek niyetiyle Sunnydale`e gelir, ama Buffy onu Los Angeles`a geri gönderir. İlişkileri hakkında tartışırlar ve Buffy şu anda kalbinde Spike`ın olduğunu kabul eder. Buffy, Angel`la ikisinin uzak bir gelecekte bir ilişkileri olmasını ümit ettiğini ifade eder. Angel da ona mistik bir tılsım verir. Buffy de onu savaşta takması için Spike`a verir.

Buffy`nin Shadow Men`la olan deneyimleri kaderinin parametrelerini tekrar incelemesine yol açar ve Willow`a güçlerini kullanarak dünyadaki Potansiyel Avcıları aktifleştirip aktifleştiremeyeceğini sorar. Potansiyel avcı grubu, birden gerçek avcılardan oluşan bir orduya dönüşür. Fakat sonraları First`ün hizmetine girmeye başlarlar. Spike, mistik tılsımın da yardımıyla, vampir ordusunu yok etmek için kendini kurban eder ve Cehennem Ağzı`nı kapatır. Ölmeden önce, Buffy Spike`a onu sevdiğini söyler. Ondan sonra ise, hayatta kalan diğerleriyle birlikte, devasa bir kratere dönüşen Sunnydale`i terk eder..

İtalya`daki Yaşamı

Buffy the Vampire Slayer`ın son sezonundan sonra, Angel`ın bölümlerinde Buffy`nin tercihi belli olur. Cehennem Ağzı`nı kapattıktan sonra Buffy, Dawn, Andrew ve Giles, aktifleştirilmiş Potansiyel Avcıların toplandığı İtalya`ya taşınırlar. Giles da Gözetmenler Konseyi`ne ortalıkta dolaşan binlerce avcı olduğu konusundan bahseder.

Buffy ise Wolfram & Hart`ta grubuyla beraber lider durumuna gelen Angel`a olan güvenini kaybetmektedir. Psikozlu bir avcı olan Dana, Los Angeles`ta bir akıl hastanesinden kaçınca, Andrew onu tutuklamak için Angel`la birlikte çalışır. Bu işi başardıklarında ise, Buffy Dana`yı Angel`ın gözetiminden kurtarmaya karar verir. Sonunda, Buffy de, Andrew da, avcı takımı da İtalya`ya dönme kararı alırlar. Andrew da Buffy ve Dawn`la oda arkadaşı olur. Fakat iki kız kardeş onu kanepede yatırırlar.

Buffy de Immortal (Ölümsüz) adlı yüzlerce yaşındaki karizmatik biriyle ilişki yaşamaya başlar. Angel ve Los Angeles`ta tekrar diriltilen Spike, başarısızca onları İtalya`daki bir iblis savaşının olmasını engellemeye çalışırken bulurlar. Ama asla ona yetişemezler. Buna rağmen, Fakat Buffy`nin çizgi romanının 8. sezon "gelecek bölümde" özetlerinde Immortal ile romantik ilişkisinden, aslında Andrew tarafından tezgahlanmış bir oyun olarak bahsedilmiştir.

Güçleri ve Yetenekleri

Buffy bir avcıdır ve avcılık yeteneklerinin tamamını son derece usta bir şekilde kullanabilir. Süper insan gücü, hızı, çevikliği, refleksleri ve hızlı iyileşme gibi yetenekleri vardır. Buffy`nin bazı güçlü önsezi yetenekleri de vardır; bazı olayları rüyalarında ya da kesik görüntüler biçiminde uyanıkken görebilir. Ayrıca, Faith, Kendra gibi tüm avcılarda olduğu gibi Buffy`nin de vampirlerin yaklaştığını hissetme gücü vardır.

Buffy 18. doğum gününde Gözetmenler Konseyi`nin tuhaf bir sınavı yüzünden tüm avcılık güçlerini kaybetmiş, ve yine konseyin onu bir vampirle yalnız başına bir eve kapatmasına avcılık güçleri olmadan karşı koymuştur. Vampirin içmek zorunda olduğu ilaçlar görüp suyuna kutsal su koyar ve vampirin içten başlayarak yanmasını sağlar. Böylece vampir ölür, Buffy de tüm güçlerini tekrar kazanır.

Her ne kadar tam bir güç ya da yetenek olarak kabul edilmese de, Buffy`ye göre tüm erkek arkadaşları tarafından terk edilme ve onları elinden kaçırma konusunda doğuştan inanılmaz bir yeteneği vardır.

Geçici Güçleri  • Earshot bölümünde, Buffy bir iblisin salgıladığı bir maddenin vücuduna temas etmesiyle herkesin iç sesini duyma yeteneği kazanmıştır. Bu gücü sayesinde annesinin Giles`la ilişkiye girdiğini, okulda birinin herkesi öldürmek istediğini ya da Xander`ın hayal gücünü genellikle sekse ayırdığını öğrenir. Fakat bu gücü sayesinde Buffy delirme noktasına gelmiştir. Angel Buffy`ye bu yeteneği veren iblisin kalbini sökerek Buffy`ye içirir ve bu yeteneğin yok olmasını sağlar.
  • Primeval adlı bölümde, Buffy bir Sümer büyüsü sayesinde vücuduna Xander, Giles ve Willow`un ruhunu da alıp avcılık güçlerini son seviyeye çıkarmıştır. Daha önce haftalarca dövüşüp yenemediği düşmanı Adam`ı tek eliyle yenmiştir. Fakat bu yeteneği de Adam`ın ölmesiyle yok olmuştur. Ayrıa büyünün yan etkisi olarak, Restless adlı bölümde Buffy`yi pek de sevmeyen İlk Avcı ortaya çıkıp tüm Scooby Gang`i öldürmeye çalışır.


İlişkileriAyrıntılarResim Adı Oynayan Yaşı (2003 yılında) Mesleği Geldiği Yer Süpergüç(ler)
Buffy Summers Sarah Michelle Gellar 23 Öğrenci/Üniversite Sunnydale, Kaliforniya Avcı
Willow Rosenberg Alyson Hannigan 23 Öğrenci/Üniversite Sunnydale, Kaliforniya Cadı
Xander Harris Nicholas Brendon 23 Marangoz Sunnydale, Kaliforniya Yok.
Rupert Giles Anthony Stewart Head 49 Kütüphaneci Sunnydale, Kaliforniya Gözetmen.
Tara Maclay Amber Benson 21 Öğrenci. Sunnydale, Kaliforniya Cadı.
Anya Jenkins Emma Caulfield 1120 Kasiyer Sunnydale, Kaliforniya Eski iblis
Daniel "Oz" Osbourne Seth Green 23 Gitarist Sunnydale`den ayrıldı. Kurtadam
Spike James Marsters 254 Eskiden şair Sunnydale, Kaliforniya Vampir
Angel David Boreanaz 270 Eskiden tüccar Sunnydale`den ayrıldı. Vampir
Dawn Summers Michelle Trachtenberg 17 Öğrenci Sunnydale, Kaliforniya Anahtar

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.

Joyce Summers
6 yıl önce

Sutherland tarafından canlandırılan bir Buffy the Vampire Slayer karakteridir. Joyce Summers, başkarakter Buffy Summers'ın annesidir. Los Angeles'ta, Joyce ile...

Joyce Summers, 1958, 2001, Buffy Summers, Buffy the Vampire Slayer, Joss Whedon, Kristine Sutherland, Beyin anevrizması
Buffy vs. Dracula
6 yıl önce

daha kuvvetlidir. Joyce Summers, bilmeden Dracula'yı eve davet eder. Böylece Dracula akşam Buffy'nin odasına girer. Buffy'nin önceden ısırıldığını bilir...

Buffy vs. Dracula, Buffy the Vampire Slayer, TV, Taslak
Crush (Buffy the Vampire Slayer)
6 yıl önce

söyler ama Buffy hiç etkilenmemiştir. Buffy'yi Dru'dan kurtarır ama bu tuhaf tecrübe, Summers'ların evine girme izni sayılan büyünün Buffy tarafından...

Buffy The Vampire Slayer
2 yıl önce

sadece "Avcılar" diye bilinen bir genç kadın dizisinin sonuncusu olan Buffy Summers'ı (Sarah Michelle Gellar) baz almaktadır. Hikâyeye göre Avcılar; vampirler...

Vampir Avcısı Buffy, Buffy the Vampire Slayer
Buffy the Vampire Slayer karakterleri listesi
6 yıl önce

olarak kalır ve bu bölüm onun ana kadroya dahil olduğu tek bölümdür. Buffy Anne Summers (Sarah Michelle Gellar), vampirler, iblisler ve diğer karanlığın güçlerine...

Buffy the Vampire Slayer karakterleri listesi, Alyson Hannigan, Amber Benson, Angel, Anthony Stewart Head, Anya Jenkins, Buffy Summers, Buffy the Vampire Slayer, Cadı, Daniel "Oz" Osbourne, David Boreanaz
Dawn Summers
6 yıl önce

Buffy the vampire slayer adlı dizide, Buffy'nin kardeşi. (Dawn, İngilizce'de "Şafak" demektir.) Dawn, Buffy'nin aslında kardeşi değil keşişler tarafından...

Dawn Summers, Alyson Hannigan, Amber Benson, Angel, Anthony Stewart Head, Anya Jenkins, Buffy, Buffy Summers, Buffy the Vampire Slayer, Buffy the vampire slayer, Daniel "Oz" Osbourne
Forever (Buffy the Vampire Slayer)
6 yıl önce

olan Buffy the Vampire Slayer televizyon dizisinin beşinci sezonunun on yedinci bölümü. Angel, güneş doğmadan önce gitmesi gerekse de Buffy'yi teselli...