Matt Hardy

Matt Hardy (Matthew Moore Hardy), (23 Eylül 1974) profesyonel Amerikan güreşçisi. Şu anda World Wrestling Entertainment`a (WWE) ait SmackDown markasında çalışmaktadır. Hardy Boyz ve Team Xtreme`nin üyesi olarak kardeşi Jeff Hardy ve Lita ile beaber 1998 - 2002 arasında olduğu dönemde tanınmıştır.

2008

5 ay sonra(30 Mart 2008)tarihinde Wrestlemania'daki Money In The Bank maçında MVP tam çantayı alacakken,seyircilerin oradan Matt Hardy çıkar ve merdivene tırmanır.Merdivenden Matt Hardy bitirici hareketi Twist of Fate'i yapınca MVP bir daha ayağa kalkamaz ve Money In The Bank maçını yenememiş olur.Bir hafta sonra Smackdown'da MVP intikamını ister ve Matt ile maça çıkar Matt Hardy Twist Of Fate ile MVP'yi yatırır ve tuş edince,MVP dahada deliye döner ve 3 hafta sonrada Backlash'de United States Kemeri için maça çıkarlar.MVP tam Matt'e köşeden bir tekme yapıştırcaktır ki Matt Hardy oradan kaçar ve MVP'nin ayağı sıkışır.Arkasını döndüğünde Matt Hardy bir Twist Of Fate ile maçı alır.Tüm seyirciler Matt Hardy'nin kemeri almasına sevinirken MVP daha çok deliye döner.

2007

Eski takım şampiyonlarından biriydi (kardeşi Jeff Hardy ile birlikte). Ancak Lance Cade ve Trevor Murdoch ünvanlarını ellerinden aldı.Ardından Matt Hardy Amerika Şampiyonu(United States şampiyonu) MVP ile çekişmeye başladı. Fakat umulmadık bir şekilde WWE Takım şampiyonları Deuce ve Domino'dan WWE takım kemerlerini aldılar. 16 Kasım 2007'deki Smackdown'da ise kemerlerini John Morrison & The Miz'e kaybettiler.Maç sonunda MVP Matt Hardy'nin ayağının incindiğini görünce MVP Matt Hardy'nin ayağını çelik sandalyeye sıkıştırır ve tekme atar.Ardından Matt sedyeyle Smackdown sahasından çıkarılır.

Extreme Championship Wrestling

Draft 2008'de ECW'ye transfer olmuştur.Ama Great American Bash 2008'de United States Title'yi Shelton Benjamin'e kaybetmiştir.Summerslam'de Mark Henry ile ECW Championship maçına çıktı.Bu maça Jeff Hardy karışınca Matt Hardy kazanmıştır.Ama kemeri alamamıştır.Unforgiven'da Scramble maçını kazanıp kemeri aldı.No Mercy'de Mark Henry ile kemer için karşılaştı ve kazandı.Cyber Sunday'de Evan Bourne'u yenerek kemerini korudu.Haftalık ECW şovunda ise kemerini Fit Finlay'a karşı korudu. Armageddon'da Vladimir Kozlov'la kemerin ortada olmadığı bir maç yaptı ama maçı kaybetti. 2009 yılına girdiğimizde Jack Swagger ile bir çekişme yaşadı ve 13 Ocak 2009 ECW şovunda Jack Swagger'a karşı kemer maçında yenildi.

Kardeş Kardeşe Karşı

Matt Hardy, Royal Rumble 2009 şovunda Jack Swagger'a kaybettikten sonra Jeff Hardy vs Edge maçında ringe elinde sandalyeyle geldi. Jeff, Matt'ın kendine yardım edeceğini zannetmişti ama yanıldı Matt, Jeff'in suratına öyle bir vurdu ki ringin ortasından uzun bir zaman boyunca kalkamadı. Bu olay sonrasında Edge Jeff'e Spear yaptı ve WWE kemeri Edge'e kaldı. Sonrasında Wrestlemania'ya kadar promolar ile iki isim birbiriyle çekişti ve Wrestlemania'da olan maçı Matt Hardy kazandı. Backlash'e kadar bu çekişmeye devam ettiler ve bir I Quit maçında karşılaştılar, maçı Matt'i masaya bağlayan Jeff kazandı ve bu çekişme Draft 2009'da Matt'in WWE RAW'a geçmesiyle sona erdi.

RAW Macerası

RAW'a alçılı koluyla gelen Matt Hardy Goldust gibi efsane birkaç ismi yendikten sonra Kofi Kingston ile WWE United States Title çekişmesine girdi ve kısa bir süre William Regal ile ortak olup Vickie Guerrero ile çekişen Santino Marella'yı dövdü. Bu kısa çekişme sonrası Matt yeniden sakatlandı ve bu sırada SmackDown'a geçti.

SmackDown'a dönüş Ağustos ayında SmackDown'a dönen Matt, Jeff ile CM Punk arasındaki maçta hakemlik yaptı ve Punk'ın tuşunu saymayarak Jeff'e yardım etti, sonraki haftalarda face olan Matt Jeff'in gitmesiyle Punk ile çekişmeye başladı.

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

 • misafir Avatar
  misafir - 4 yıl önce
  süper bi dövüşçü jeff hardy gidince sarsıldı ama süper bir dövüşçü twist of fate süper ve bitirici bir hareket smackdown da onun arkasında ve onu tutuyorum siz de öyle yapın kullandığım bğtğn hareketler ondan

 • misafir Avatar
  misafir - 4 yıl önce
  Hayır baran kardeşim yanılıyorsun. Matt en kötü karakterdir. Matt Hardy 2009'da Edge vs Jeff Hardy maçına karışmasını anlatıyım da gör gerçek yüzünü. Sene 2008 Armageddon'da Jeff bir üçlü tehtid maçında Triple H ve Edge yenerek kemeri Edge den aldı. Daha sonra Edge'in sevgilisi Vickie Guerro bu ikiliye ( Jeff ve Edge ) 2009 Royal Rumble'da bir maç ayarlar. Maç normal bir maç olacaktır. İlk Jeff gelir. Daha sonra Vickie maçı değiştirir. No DQ maçı yapar. Yani diskalifiye olmayan maç yapar ve Edge yanında Chavo Guerro ile gelir. Jeff maçın ortalarında merdivenden spiker masasına yatmış olan Chavo'nun üstüne atlar ve Chavo oyun dışı :D . Daha sonra Edge'e bir TWİST OF FATE ve ardından SWANTON BOMB yapar. ( Bu arada Swanton için ringin tepesine çıkarken Vickie onun bacağından tutar ama ne fayda :D ). Swanton dan sonra yerde yatan Edge'i pinfall a götürür ama Vickie hakemi çekerek pinfallı engeller. Daha sonra Matt gelir ve Jeff'e elindeki sandalyeyi verir. Tam vurcakken beklemesini söyler ve kendi de sandalye alır. Jeff ona güvenip kendi sandalyesini Edge'in kafasına koyar. Derken pattt!!! Matt Hardy sandalyeyi Jeff'e geçirir. Veee maçı Jeff'i pinfalla götüren Edge kazanır. İşte böyle tek vuruş 3 kişiyi yenmesine neden oluyor.

Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Matt Hardy ilgili konular

 • Dünya Güreş Eğlencesi

  Infobox_Company
 • SummerSlam (2006)

  Ppv bilgikutusu
 • JBL (Güreşçi)

  JBL (John Charles Layfield), Profesyonel Amerikan Güreşçisi 29 Kasım 1966 tarihinde, ABD'nin Texas eyaletine bağlı Sweetwater şehrinde dünyaya
 • Judgment Day (2007)

  Judgment Day (2007) WWE'nin aylık programlarından biridir. PPV'in resmi müziği Ozzy Osbourne tarafından yapılan I Don't Wanna Stop'dur.
 • Night of Champions

  WWE'nin bütün kemerlerinin ortada olduğu, izle ve öde sistemi ile yayınlanan özel şovdur.
 • WWE RAW 2007

  * WWE RAW 2007 bir amerikan güreşi oyunudur.Oyunda ünlü güreşçiler vardır mesela:** Rey Mysterio** Jeff Hardy** John Cena** Shawn Michaels** T
 • WrestleMania XXIV

  Wrestlemania 24, 30 Mart 2008'de yapıldı. Her sene WWE tarafından düzenlenen ve güreş endüstrisi içinde en büyük olay olarak kabul edilen Wr