4 Minutes

4 Minutes", Amerikalı şarkıcı Madonna'nın on birinci stüdyo albümü ''Hard Candy''de yer alan, Amerikalı müzisyenler Justin Timberlake ve Timbaland ile düet yaptığı şarkıdır. 17 Mart 2008'de Warner Bros. Records tarafından albümün çıkış single'ı olarak yayımlandı. Şarkının gelişimi, aciliyet duygusuyla gezegenin yok oluştan kurtarılması ve bu süreçte insanların nasıl eğlenebilecekleri fikrinden esinlendi. Yazım süreci, Madonna ve Timberlake arasında farklı durumlar, konular ve ilişkiler üzerine y

4 Minutes

4 Minutes", Amerikalı şarkıcı Madonna'nın on birinci stüdyo albümü Hard Candyde yer alan, Amerikalı müzisyenler Justin Timberlake ve Timbaland ile düet yaptığı şarkıdır. 17 Mart 2008'de Warner Bros. Records tarafından albümün çıkış single'ı olarak yayımlandı. Şarkının gelişimi, aciliyet duygusuyla gezegenin yok oluştan kurtarılması ve bu süreçte insanların nasıl eğlenebilecekleri fikrinden esinlendi. Yazım süreci, Madonna ve Timberlake arasında farklı durumlar, konular ve ilişkiler üzerine yapılan tartışmalardan sonra tamamlandı. Madonna'ya göre şarkı, I Am Because We Are belgeselini hazırlamasında kendisine esin kaynağı oldu.

Şarkı Londra'da kaydedilirken miksaj Miami'de yapıldı. Ses mühendisi Demacio "Demo" Castellon ilk olarak içgüdülerine göre keskinleştirdiği vokallerin üzerinde çalıştı, daha sonra Timbaland ve Danja tarafından oluşturulan ritimler ve synthler üzerinde çalıştı. Urban ve hip hop tarzında yüksek tempolu bir dans şarkısı olan "4 Minutes", Timbaland'ın karakteristik bhangra ritimleriyle aralarında bakır nefesli çalgıların, sis düdüklerinin ve inek çanlarının bulunduğu enstrümanları birleştirmektedir. Şarkının sözleri, Madonna'nın Afrika'ya yaptığı ziyaretten ve kıtada gördüğü insanların acısından esinlenerek bir toplumsal farkındalık mesajı taşımaktadır.

"4 Minutes" birçok müzik eleştirmeninden yoğun bir dans parçası olduğu için olumlu geri dönüşler aldı, şarkının hareket eden bir bandoya benzetilen müziği övüldü. Bazıları ise şarkıda Timberlake'in değil de Madonna'nın konuk sanatçı gibi olduğunu belirttiler. "4 Minutes", aralarında Almanya, Avustralya, Birleşik Krallık, İspanya, İtalya ve Kanada'nın da bulunduğu yirmi bir ülkede bir numara olarak dünya çapında bir başarı elde etti. ABD'de şarkı Billboard Hot 100 listesinde üçüncü sıraya çıkarak Madonna'nın otuz yedinci ilk ona giren single'ı oldu ve daha önce Elvis Presley'de bulunan en çok ilk ona giren single'ı olan sanatçı rekoru kırıldı.

Şarkının video klibinde Madonna ve Timberlake şarkı söylüyorlar ve önüne çıkan her şeyi yutan siyah bir perdeden kaçıyorlar. Klibin sonunda perde, Madonna ve Timberlake'i tüketiyor. Madonna "4 Minutes"i Hard Candy tanıtım turnesinde ve Sticky & Sweet Tour'da seslendirdi. Sticky & Sweet Tour'da şarkı, Madonna'nın fütüristik robotik bir kostüm giyidiği rave bölümünün açılış şarkısı oldu. Şarkının performansları sırasında Timberlake ve Timbaland video ekranlarında belirdiler ve kendi bölümlerini söylediler. Şarkı, 51. Grammy Ödülleri'nde En İyi Pop Vokal İş Birliği ve En İyi Remiks Kaydı, Klasik Dışı kategorilerinde adaylık elde etti.

Yazım ve esin

Onuncu stüdyo albümü Confessions on a Dance Floorun yayımının ardından Madonna, ne tür müzik yapmak istediğini düşündü ve önceki albümlerinde olduğu gibi dans müziğini seçti. Madonna ile en son Confessions on a Dance Floor albümünde çalışan yapımcı Stuart Price, kendisine ne tür müzikten hoşlandığını sorduğunda Madonna, şarkıcı Justin Timberlake ve yapımcı Timbaland'ın kayıtlarını sevdiğini söyledi ve onlarla çalıştı. görev alırken yapımcılığını Timbaland, Timberlake ve Danja üstlendi. MTV News'e verdiği bir röportajda Madonna, şarkının konseptinin Timberlake ile yaptıkları görüşmeler sonucu geliştiğini belirtti. Şarkının anlamıyla ilgili olarak şunları söyledi:
Bunun tam anlamıyla önemsenmesi gerektiğini düşünmüyorum. Şarkının her şeyden çok bir aciliyet duygusuna sahip olmakla; nasıl olduğumuzla ilgili olduğunu düşünüyorum. Aslında ödünç alınmış zamanda yaşıyoruz ve insanlar gittikçe çevrenin ve gezegeni nasıl yok ettiğimizin farkında oluyorlar. Sadece dikkatimizi dağıtmaya devam edemeyiz, kendimizi eğitmeli ve uyanmalı ve bununla ilgili bir şeyler yapmalıyız. Bilirsiniz aynı zamanda sıkıcı ve ciddi olmak ve eğlenmemek istemiyoruz, yani eğer gezegeni kurtaracaksak bunu yaparken iyi zaman geçirebilir miyiz?
Madonna yaşının şarkıda işlenen aciliyet duygusuyla hiçbir şekilde ilgisi olmadığını, bunun sadece uzun zamandır aklında olan bir şey olduğunu ve "4 Minutes" ile bu duygunun müziğine geçtiğini belirtti.

Kayıt ve miksaj

"4 Minutes"in kayıtları Londra'da 72 kanallı bir SSL 9080 scratching aletiyle yapıldı. Sound on Sound dergisinden Paul Tingen, miksaj ve kayıt mühendisi Demacio "Demo" Castellon ile röportaj yaptı; Castellon ilk kayıtlara katılamadığını, çünkü başka bir proje üzerinde çalıştığını fakat ikinci kayıtlara yetiştiği için şanslı olduğunu söyledi. Castellon geldiğinde davul sesleri ve temel klavye ritimleri dahil şarkının yarıdan fazlası bitmişti. Castellon'a göre kendisi "şarkının kalanını kaydederken girişinde ve sonunda biraz programlama yaptı." Timbaland'ın bhangra ritimlerine şarkının başında ve sonunda yer verildi. Madonna ve Timberlake'in sesleri tonal olarak Fa3 ile Si bemol5 aralığında olmak üzere iki oktavdır. Madonna New York dergisine "The road to hell is paved with good intentions" dizesinin kendi hayır işleriyle ilgili olmadığını açıkladı. Aksine bu kendisine sorduğu bir soruydu: "Benimsendiğim fikrini veya içinde süpürülmeme izin verdiğim zamanın ruhunu anlıyor muyum? Çünkü en iyi niyete sahip olabilirsiniz ama yeterli bilginiz olmayabilir ve çok büyük hatalar yapabilirsiniz." "Sometimes I feel what I need is a you intervention" dizesinin anlamıyla ilgili olarak Madonna, "Bazen beni kurtarman gerektiğini düşünüyorum." açıklamasını yaptı. BBC'den Mark Savage ses için "öyle fütüristik ki gerçekçi bir şekilde dünyanın sonundan itibaren ışınlanabilirdi." dedi. The Independenttan Andy Gill, "4 Minutes"in Hard Candynin kurtarıcılarından olduğunu belirtti ve "Mardi Gras bandosunun gürültülü şekilde çalması albümün sunduğu en tutkulu şeylerden biri." değerlendirmesini yaptı. Houston Chronicle yazarı Joey Guerra, parçayı Nelly Furtado'nun çalışmasıyla karşılaştırdı ve kompozisyonun "radyoda çalınma amacı taşıdığını" söyledi.

Slant Magazine'den Sal Cinquemani, şarkının "albümün geri kalanı için tanıtım niteliğinde" olduğunu belirtti. Entertainment Weeklyden Chris Williams şarkı için "kur yapan bir düet" yorumunda bulundu. The Guardiandan Ben Thompson, "Tüm kaygılar yaşamın devinimlerinden geçiyormuş gibi kaçması zor bir hisse sahip – çaba harcamadan, bazen zekice." dedi. The Boston Globedan Joan Anderman şarkı için "saf yıldız gücü ve anlık müzikal cazibesi nedeniyle liste başı" değerlendirmesini yaptı ve "Madonna'nın 50. doğum gününün arifesinde [1] '4 Minutes' bir ikonun kendisine verdiği kaçırılmayacak bir hediye duygusu yaratıyor." dedi. Fakat "Madonna, Timbaland'ın muazzam ritimlerine ve Timberlake'in çevik melodisine yetişmeye çalışan bir konuk sanatçıyı andırdığı için, güç yapısındaki geçiş hiçbir yerde '4 Minutes'te olduğu kadar bariz değil." yorumunu yaptı. The Washington Posttan Freedom du Lac şarkıyı yoğun ve arsız olduğu için övdü ve "Patlayıcı bir bando ritmiyle ilerleyen şarkı, Madonna'nın bu on yılda yaptığı en heyecan verici şeylerden biri." dedi. Allmusic'ten Stephen Thomas Erlewine, melodik ve ritmik hook'u övdü; fakat Madonna'nın sesi Timbaland'ın dört notalı synthleri karşısında boğulduğu için hayal kırıklığına uğradı ve "Parçalar daha dinç olsaydı ve tüm girişim o kadar keyifsiz mekanik olmasaydı böyle kötü sonuçlanmayabilirdi." dedi. 51. Grammy Ödülleri'nde "4 Minutes" Madonna, Timberlake ve Timbaland'a En İyi Pop Vokal İş Birliği dalında adaylık getirdi. Hollandalı müzisyen Junkie XL ise şarkıya yaptığı remiksten dolayı En İyi Remiks Kaydı, Klasik Dışı dalında ödüle aday gösterildi.

Liste başarıları

"4 Minutes" ABD'de radyoda çalınma sayısına göre 5 Nisan 2008 tarihinde Billboard Hot 100 listesine altmış sekizinci sıradan girdi. Bir hafta içinde şarkı altmış beş sıra birden yükselerek listede üçüncü sıraya ulaştı. Bu sıçramada 217.000 dijital ilk hafta satışı etkili oldu ve şarkının Mariah Carey'nin "Touch My Body" single'ının ardından Billboardun Hot Digital Songs listesine ikinci sıradan girmesine yol açtı. Şarkı 2005 yılında çıkan "Hung Up"tan beri Madonna'nın ilk ona giren ilk single'ı olurken otuz yedinci ilk ona giren single'ı oldu ve daha önce Elvis Presley'ye ait olan rekoru kırdı. "4 Minutes" ayrıca sanatçının Hot 100 listesinde, 2000 yılında "Music" bir numara olduktan sonra en yüksek sıraya ulaşan single'ı oldu. Timberlake içinse "4 Minutes", kendisinin dokuzuncu ilk ona giren şarkısı oldu. Pop 100 listesinde şarkı ikinci sıraya kadar yükseldi. "4 Minutes" Hot Dance Club Play ve Hot Dance Airplay listelerinde zirveye çıkarak Billboardun dans listelerinde önemli başarı yakalamış oldu. Yayımından beş ay geçtikten sonra "4 Minutes", iki milyon dijital satış nedeniyle Recording Industry Association of America (RIAA) tarafından iki platin sertifika ile ödüllendirildi. Nielsen SoundScan'e göre "4 Minutes", 2,37 milyon satışla ABD'de 2008 yılının en çok indirilen onuncu şarkısı oldu ve Temmuz 2012 itibarıyla üç milyon kopyadan fazla sattı.

Nielsen Broadcast Data Systems (BDS) "4 Minutes"in Kanada'da Contemporary Hit Radio listesine bir numaradan girdiğini doğruladı. Böylece CHR listesine BDR tarihi boyunca ilk kez bir şarkı birinci sıradan girmiş oldu. Şarkı 27 Mart 2008 tarihinde Canadian Hot 100 listesine yirmi yedinci sıradan girdi ve bir sonraki hafta zirveye yerleşti. Yılın sonunda "4 Minutes" 143.000 kopya satışla Kanada'da en çok satan beşinci dijital şarkı oldu ve Canadian Hot 100'ın yıl sonu listesinde dördüncü sırada yer aldı. ve iki hafta sonra bir numaraya yükselerek üç hafta üst üste zirvede kaldı. "4 Minutes" Australian Recording Industry Association (ARIA) tarafından 70.000 kopya satış nedeniyle platin sertifikayla ödüllendirildi. "4 Minutes" Yeni Zelanda'da single listesine on dördüncü sıradan giriş yaptı ve ilk ona doğru yükselerek üçüncü sıraya kadar ulaştı. Şarkı Recording Industry Association of New Zealand (RIANZ) tarafından 7.500 kopya satış nedeniyle altın sertifikayla ödüllendirildi.

Birleşik Krallık'ta "4 Minutes", UK Singles Chart'a yedinci sıradan girdi. Şarkı, Madonna'nın Britanya'da ilk ona giren altmışıncı single'ı oldu. Airplay Chart'a on dokuzuncu sıradan giren şarkı, ilk haftasında 564 kez çalma sayısına ve 27,1 milyon dinleyiciye ulaştı. 20 Nisan 2008'de şarkı 40.634 kopya satışla listenin zirvesine çıkarak (hafta bitiş tarihi 26 Nisan 2008) Madonna'nın Britanya'daki on üçüncü bir numaralı single'ı oldu. Dört hafta boyunca zirvede kalmaya devam etti. Official Charts Company'ye göre şarkı 475.000 kopya sattı ve 2008 yılının en çok satan yedinci şarkısı oldu. "4 Minutes" ayrıca Billboardun European Hot 100 Singles listesinde dört hafta boyunca bir numarada kaldı. Genel olarak "4 Minutes" dünya çapında yirmi bir ülkede bir numara oldu.

Video klibiVideo klibin yönetmenliği Fransız ikili Jonas & François tarafından Londra'da yapıldı. Klipte daha önce Madonna'yla Confessions, Re-Invention, Drowned turnelerinde ve "Sorry" single'ının klibinde çalışan Jamie King'in koreografisi kullanıldı. Klibin yayımından önce Rolling Stone, Madonna ve Timberlake'in klipte "süper kahraman" gibi davranırlarken birçok engelden kaçındıklarını söyledi. Madonna klibin ardındaki fikrin "kavramsalcılığa ilişkin" olduğunu belirtti. Klibin bir geçit töreni gibi çeklidiğini açıkladı, "Bu bir akım ve herkesi yanımıza katmak istiyoruz." dedi. Klip, Timbaland'ın dört dakikadan geriye sayan dev bir sayacın önünde ilk sözlerini söylemesiyle başlıyor. Şarkıyı söyledikçe siyah geometrik desenli bir perde arkadan geliyor ve tüm müzik aletlerini yutuyor. Madonna ve Timberlake bir eve giriyorlar ama perdeyi görünce kaçıyorlar; perde evin sakinlerinin ellerini ve bacaklarını yemeye başlıyor ve içleri görünüyor. Arabaların üzerinden atlayıp perdeden kaçtıkları sahnelerden sonra Madonna ve Timberlake bir süpermarkete giriyorlar. Perde onları takip ediyor, market reyonlarını ve içerideki insanları tüketiyor. Fakat aynı gazeteden Eric Wilson, 1980'lerdeki klipleriyle kıyaslayınca Madonna'nın farklı bir görüntü vermediğini belirtti. Şarkıcı Miley Cyrus şarkıya kendi klibini çekti ve YouTube kanalına yolladı. Madonna buna kendi videosunda yanıt verdi ve "Yeni single'ım '4 Minutes'e klip yapan herkes, iyi çalışmaya devam edin, güzel iş." dedi. "4 Minutes", 2008 MTV Video Müzik Ödülleri'nde "Bir Klipteki En İyi Dans" kategorisinde ödüle aday gösterildi ama ödülü The Pussycat Dolls single'ı "When I Grow Up" kazandı.

Canlı performanslar ve düzenlemeler

Şarkı, Hard Candy Promo Tour ve Sticky & Sweet Tour'da (2008–09) seslendirildi. Tanıtım turnesinde "4 Minutes", şarkı listesinin üçüncü sırasında söylendi. Madonna performans sırasında siyah kuyrukları olan parlak siyah bir kıyafet, Adidas eşofman ve yüksek topuklu, bağcıklı çizme giydi. Justin Timberlake de Madonna ile birlikte New York'taki Roseland Ballroom'da şarkıyı söyledi. Timbaland ekranlarda görününce şarkının ritimleri duyulmaya başladı. Dört sahne ekranı sahne boyunca kaymaya başladı ve kendi etraflarında dönünce bir ekranın ardından Timberlake, diğerinin ardından Madonna çıktı. Şarkıyı video klibindekine benzer bir koreografiyle söylediler.

Sticky & Sweet Tour'daki "4 Minutes" performansları sırasında Madonna, Heatherette tasarımı fütüristik robotik bir kıyafet giydi. Ayrıca omuzlarında metalik plakalar ve başında uzun kıvırcık bir peruk vardı. Madonna ve dansçıları şarkı başlayınca Timbaland ve Timberlake'in kendi bölümlerini söylemek için göründükleri ekranların arkasından çıktılar. Timberlake ekrandan dans edip şarkı söyledi ve Madonna'yla düet yaptı. 6 Kasım 2008'de Timberlake, Los Angeles'taki Dodger Stadyumu'nda yapılan konserde Madonna'yla birlikte sahnede şarkı söyledi; aynı konserde Britney Spears da Madonna'yla birlikte "Human Nature"ı seslendirdi. "4 Minutes"i tanıtım turnesindekine benzer bir koreografiyle söylediler. "4 Minutes"ten unsurlar ayrıca "Vogue" ve "Hung Up" gibi şarkıların performanslarında kullanıldı.

"4 Minutes", 2008 yapımı film Akıllı Olun bir sahnesinde ve sondaki tanıtım yazılarında kullanıldı. Şarkı, Glee ekibi tarafından 20 Nisan 2010'daki "The Power of Madonna" adlı bölümde düzenlendi. Chris Colfer'ın canlandırdığı Kurt Hummel Madonna'nın bölümünü söylerken Amber Riley tarafından hayat verilen Mercedes Jones karakteri Timberlake'in bölümlerini söyledi. Bölümde şarkı, lise ponpon kız takımının gösterisi sırasında okul bandosu eşliğinde söylendi. Şarkının bu versiyonu hem dijital olarak hem de The Music, The Power of Madonna adlı EP'nin parçası olarak yayımlandı. "4 Minutes" düzenlemesi Billboardun Hot Digital Songs listesine 8 Mayıs 2010'da elli beşinci sıradan girerken Billboard Hot 100 ve Canadian Hot 100 listelerinde sırasıyla seksen dokuzuncu ve yetmişinci oldu.

Şarkı listesi ve formatlar

 • UK CD 1
 • "4 Minutes" (Albüm Versiyonu) – 4:04
 • "4 Minutes" (Bob Sinclar Space Funk Remiksi) – 5:39


 • UK CD 2 / AUS CD Single
 • "4 Minutes" (Albüm Versiyonu) – 4:04
 • "4 Minutes" (Bob Sinclar Space Funk Remiksi) – 5:39
 • "4 Minutes" (Junkie XL Remiksi) – 6:16


 • UK 12" Plak
 • "4 Minutes" (Edit) – 3:10
 • "4 Minutes" (Bob Sinclar Space Funk Edit) – 4:57
 • "4 Minutes" (Junkie XL Remix Edit) – 4:39
 • "4 Minutes" (Tracy Young House Radio) – 3:33


 • US Digital Maxi Single
 • "4 Minutes" (Edit) – 3:11
 • "4 Minutes" (Peter Saves Paris Edit) – 4:49
 • "4 Minutes" (Bob Sinclar Space Funk Edit) – 3:23
 • "4 Minutes" (Junkie XL Dirty Dub Edit) – 4:05
 • EU / US Maxi CD Single
 • "4 Minutes" (Bob Sinclar Space Funk Remiksi) – 5:39
 • "4 Minutes" (Junkie XL Remiksi) – 6:16
 • "4 Minutes" (Tracy Young House Mix) – 7:55
 • "4 Minutes" (Peter Saves Paris Remiksi) – 8:52
 • "4 Minutes" (Rebirth Remiksi) – 7:57
 • "4 Minutes" (Junkie XL Dirty Dub) – 4:52


 • US 2× 12" Plak
 • "4 Minutes" (Bob Sinclar Space Funk Remiksi) – 5:39
 • "4 Minutes" (Peter Saves Paris Remiksi) – 8:52
 • "4 Minutes" (Tracy Young House Mix) – 7:55
 • "4 Minutes" (Junkie XL Dirty Dub) – 4:52
 • "4 Minutes" (Albüm Versiyonu) – 4:05
 • "4 Minutes" (Rebirth Remiksi) – 7:57
 • "4 Minutes" (Junkie XL Remiksi) – 6:16

Yapım görevlileri

 • Madonna – şarkı yazarı, vokalist, arka vokal, yapımcı
 • Justin Timberlake – şarkı yazarı, vokalist, yapımcı
 • Timbaland – şarkı yazarı, vokalist, yapımcı, programlama, kayıt
 • Danja – şarkı yazarı, yapımcı, klavye
 • Demacio "Demo" Castellon – programlama, miksaj, scratching, kayıt
 • Marcella Araica – miksaj, scratching
 • Ron Taylor – Pro Tools düzenleme


Yapım görevlileri Hard Candy albüm kitapçığından alınmıştır.

Listeler ve sertifikalarHaftalık listeler

Liste (2008) Zirve
ABD Billboard Hot 100 5
ABD Pop 100 1
Avrupa 2
Belçika 4
Danimarka 1
İspanya 3
Kanada 1
Norveç 1
Slovakya 2
Türkiye 1
Venezuela 1
Yeni Zelanda 77


Yıl sonu listeleri

Listeler (2008–09) Konum
ABD Billboard Hot 100 23
ABD Mainstream Top 40 38
Avrupa 5
Avustralya 15
Avusturya 11
Belçika (Flandre) 3
Belçika (Valonya) 13
Birleşik Krallık 9
Fransa 14
Hollanda 4
İrlanda 11
İspanya 18
İsveç 3
İsviçre 6
Kanada 4
Macaristan (2008) 13
Macaristan (2009) 138


Sertifikalar

Ülke Sertifika Gönderiler
ABD 2× Platin 300.000
Avustralya Platin 15.000
Brezilya Platin 100.000
Danimarka 2× Platin 60.000
Finlandiya Platin 10.000
İspanya 2× Platin 80.000
İsveç Platin 40.000
Meksika 2× Altın 80.000
Norveç 3× Platin 30.000
Yeni Zelanda Altın Dijital indirme
Almanya 11 Nisan 2008 CD single
Fransa 14 Nisan 2008 Maxi single
Avustralya 18 Nisan 2008 Remiks dijital indirme
Birleşik Krallık 21 Nisan 2008 CD single
ABD 11 Ağustos 2009 Remiks dijital indirme
1.Türkçe: Cehenneme giden yol iyi niyetlerle döşelidir.
2.Türkçe: Dünyayı kurtarmak için sadece dört dakikamız var.

Dış bağlantılar

Kaynaklar

Vikipedi

4 Minutes (Avant) sözleri

Avant tarafından Director albümünde söylenen 4 Minutes adlı şarkının sözleri.

[Talking]
Hold Hold up Hold up
Slow slow down
Listen give me 10 minutes...
Well gimme 5 minutes.....aight
b-before you leave I just need these last 4 minutes..

[Verse 1]
Pardon me if I'm talking fast and stumbling all over my words
I heard you were leavin' town I thought I'd be the one to know first
If you have a minute let me talk to you and see what's going on
Don't say it's nothing when it's gotta be something that's gone wrong
Now let me explain but I don't know what to say cause I don't know what the hell happened
I come in the house to try to work it out and all you're doing is packing
Close your suitcase let me think straight
Damn what could be the reason?
Baby talk to me I'm almost outta time

[Chorus]
I only got 4 minutes to do what I gotta do to prove to you that I'm gonna do anything
Only got 4 minutes say what I gotta say to make you stay and show you that I done change
Cause in 4 minutes I'll never have my girl again
In 4 minutes Imma lose her to some other man
4 no less no more
I'm desperate 'cause the clock's ticking
Only got 4 minutes to go

[Verse 2]
Who are these people I don't know in my house and they scratching my floors
Takin' furniture outside and the U-Haul pull up to my door
What's the reason that I get this feelin' that you can't keep it real with me
Is it cause of the prime relationships I had off in the streets?
Never mind that this is your conscience speaking and you need to get your girl back
You gotta find a way to try to get to her heart
I'm takin' suggestions I've learned my lesson
Think conscience you're my last lifeline
I'm down to my last second

[Chorus]
I only got 4 minutes to do what I gotta do to prove to you that I'm gonna do anything
I only got 4 minutes say what I gotta say to make you stay and show you that I done change (I'm a changed man)
Cause in 4 minutes I'll never have my girl again
In 4 minutes Imma lose her to some other man (I'll be all alone)
4 no less no more
I'm desperate 'cause the clock's ticking
Only got 4 minutes to go

[Bridge]
(I've done) I've done things in my past
I thought this love would last
But I can't let you go baby
You're my everything lady
The reason I smile and the reason I talk baby
The reason I breathe, the only one for me, yea
You can't go through with this
If you left me my life wouldn't exist
Cause I'm still in love with you
And that's my word I don't give a damn what you heard
Oh, baby I'll be true

I only got 4 minutes [echo]
And I'm running out of time
I only got 4 minutes [echo]
I only got 4 minutes

4 minutes I'll never have my girl again (I'll never have)
In 4 minutes (oh no) Imma lose her to some other man (Imma lose her)
4 (oo ho) no less no more (And I just can't take it I don't want it happen I won't let it happen)
Cause the clocks ticking
Only got 4 minutes to go (oh no)

Only got 4 minutes to tell you everything I love about you
4 minutes to say I need you, I can't live without you
I'm out of time gotta say what's on my mind
Just to keep you in my life
Aw, damn I'm outta time

4 Minutes (Madonna) sözleri

Madonna tarafından _ albümünde söylenen 4 Minutes adlı şarkının sözleri.

(Timbaland:)
I'm outta time and all I got is 4 minutes(x8)
Come on
Yeah
Break down
Come on

(Madonna:)
Come on boy
I've been waiting for somebody
To pick up this doll

(Justin:)
Well don't waste time
Give me a sign
Tell me how you wanna roll

(Madonna:)
I want somebody to speed it up for me
Then take it down slow
There's enough room for both

(Justin:)
Well, I can handle that
You just gotta show me where it's at
Are you ready to go
(Are you ready to go)

(Madonna & Justin:)
If you want it
You come and get it
If you thought it
It better be what you want
If you feel it
It must be real just
say the word
and ima give you what you want

(Madonna & Justin:)
Time is waiting
We only got 4 minutes to save the world
No hesitating
Grab a boy
Grab a girl
Time is waiting
We only got 4 minutes to save the world
No hesitating
We only got 4 minutes, 4 minutes

(Madonna & Justin:)
Keep it up, keep it up, don't be a pri, hey
Madonna, uh
You gotta get `em all hop
Tick tock tick tock tick tock
That's right, keep it up, keep it up, don't be a pri, hey
Madonna, uh
You gotta get `em all hop
Tick tock tick tock tick tock

(Madonna:)
Sometimes I think what I need is a you intervention, yeah

(Justin:)
And you know I can tell that you like it
And that it's good, by the way that you move, ooh, hey

(Madonna:)
The road to hell is paved with good intentions, yeah

(Justin:)
But if I die tonight
At least I can say I did what I wanted to do
Tell me, how bout you?

(Madonna & Justin:)
If you want it
you come and get it
If you thought it
It better be what you want
If you feel it
It must be real just
Say the word and im a give you what you want

(Madonna & Justin:)
Time is waiting
We only got 4 minutes to save the world
No hesitating
Grab a boy
Grab a girl
Time is waiting
We only got 4 minutes to save the world
No hesitating
We only got 4 minutes, 4 minutes

(Madonna & Justin:)
Keep it up, keep it up, don't be a pri, hey
Madonna, uh
You gotta get `em all hop
Tick tock tick tock tick tock
That's right, keep it up, keep it up, don't be a pri, hey
Madonna, uh
You gotta get `em all hop
Tick tock tick tock tick tock

(Timbaland:)
Breakdown
Yeah
(tick tock tick tock tick tock)
Yeah, uh huh
(tick tock tick tock tick tock)
I only got 4, minutes to save the world

4 Minutes (Avant) sözleri

Avant tarafından Director albümünde söylenen 4 Minutes adlı şarkının sözleri.

H-hold up, hold up
Slow down, slow down
Listen, give me 10 minutes
Well, well gimme 5 minutes
Aight, b-before you leave
I just need these last 4 minutes

Pardon me if I'm talking fast
And stumbling all over my words
I heard you were leavin' town
I thought I'd be the one to know first

If you have a minute let me talk to you
And see what's going on
Don't say it's nothing
When it's gotta be something that's gone wrong

Now let me explain but I don't know what to say
?Cause I don't know what the hell happened
I come in the house to try to work it out
And all you're doing is packing

Close your suitcase
Let me think straight
Damn, what could be the reason?
Baby, talk to me I'm almost outta time

I only got 4 minutes to do what I gotta do
To prove to you that I'm gon' do anything
Only got 4 minutes to say what I gotta say
To make you stay and show you that I done changed, baby

?Cause in 4 minutes I'll never have my girl again
In 4 minutes I'ma lose her to some other man
4, no less no more
I'm desperate ?cause the clock's ticking
Only got 4 minutes to go

Who are these people? I don't know
In my house and they scratching my floors
Takin' furniture outside
And the U-Haul pulled up to my door

What's the reason that I get this feelin'
That you can't keep it real with me?
Is it ?cause of the prior relationships
That I had off in the streets?

Never mind that, this is your conscience speaking
And you need to get your girl back
You gotta find a way to try to get to her heart
I'm takin' suggestions, I've learned my lesson
And conscience you're my last lifeline
I'm down to my last second

I only got 4 minutes to do what I gotta do
(4 minutes to go)
To prove to you that I'm gon' do anything
Only got 4 minutes to say what I gotta say
To make you stay and show you that I done changed
(I'm a changed man)

?Cause in 4 minutes I'll never have my girl again
In 4 minutes I'ma lose her to some other man
(I'll be all alone)
4, no less no more
I'm desperate ?cause the clock's ticking
(Baby)
Only got 4 minutes to go

I've done things in my past
I thought this love would last
But I can't let you go baby
You're my everything lady

The reason I smile
And the reason I talk baby
The reason I breathe
The only one for me, yea

You can't go through with this
If you left me my life wouldn't exist
?Cause I'm still in love with you

And that's my word
I don't give a damn what you heard
Oh, baby I'll be true

I only got 4 minutes
(Oh I got 4)
And I'm running out of time
I only got 4 minutes
(Only 4 more minutes)
I only got 4 minutes

4 minutes I'll never have my girl again
(I'll never have)
In 4 minutes
(Oh no)
I'ma lose her to some other man
(I'ma lose her)

4, no less no more
(Oo ho)
I'm desperate ?cause the clock's ticking
(And I just can't take it)
(I don't want it happen, I won't let it happen)
Only got 4 minutes to go
(Oh no)

Only got 4 minutes
To tell you everything I love about you
4 minutes to say I need you
(I need you)
I can't live without you

I'm out of time
(Out of time)
Gotta say what's on my mind
(What's on my mind baby)
Just to keep you in my life
Aw, damn I'm outta time

4 Minutes (Juvenile) sözleri

Juvenile tarafından albümünde söylenen 4 Minutes adlı şarkının sözleri.

(feat. Hot Boys)

[B.G.]
You know we don't drop hits, uh-uh
We drop classics nigga, uh-huh
Cash Money, c'mon, get at me nigga

Nigga thuggin, is in my blood and my genes
All the niggaz I fuck with they bling bling
But yet it's my block my hood my set nigga
Uptown is the spot where you get put to the test nigga
Best be bout unloadin a Tec nigga
You better protect your head, fuck the chest nigga
I run with the killers guerillas and the headbusters
I grew up with murderers and hustlers you can't trust 'em
I been cut-throatin niggaz for a while now
I stay to tapin and whoopin ballers who got plots
of birds or chickens or ki's or bricks, whatever
Click clack! I got to have it, no matter
what, the, situation be
I'm bout my fetti my dollars my loot my grip my green
UPT 13 and CMB
is what I represent for life and I'm H-O-T nigga

(4, minutes, left!)

[Juvenile]
Dis bitch off the hook! Nigga never sleep
Dis bitch full of crooks, they hunt for the weak
Niggaz comin home tryin to hit 'em a lick
Wanna bounce from a quarter ounce up to a brick
Dem old side niggaz, them new side niggaz
Might get loaded but they do ride niggaz

Yanıtlar